Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 174 komentarze

Fatamorgan

Fatamorgan - zszywam me słowa - bez znieczulenia

Pęd Stada Wzbija Tumany

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wiem czy był świętym, czy też nie był. Po prostu nie wiem. Nie znam życia tego człowieka.

 Nie zawsze warto się rozpisywać. Szczególnie nie warto wtedy, kiedy mamy do czynienia z czymś, dalece wykraczającym i przekraczającym zachowania jednostek, a wkraczamy - w obszar tzw. zachowań stada. Zachowania stadne, dalekie są od kierowania się rozumem, logiką i dalekie obiektywnej oceny sytuacji. Szczególnie zaś, dalekie, od wszelkiej oceny, opartej na wnikliwej analizie, wcześniejszych informacji, i najbardziej nawet oczywistych faktów. W pędzącym stadzie, wszelkie odgłosy/głosy indywidualne, wszelkie sprzeciwy, zawsze powstrzyma już sam pęd stada, a do końca zagłuszy tętnienie.

Stado od kilku dni pędzi. Wnosząc tumany emocji. Zasłaniające, coraz to bardziej prawdziwy obraz sytuacji, którego - dojrzeć jest przez ten pęd coraz to trudniej. Gdzież to tak pędzicie - zapytam, zaniepokojony, abyście nie zapędzili się zbyt daleko.

Co znaczy zbyt daleko?

Na ten przykład, abyście, zbyt pospiesznie, może i bezmyślnie, nie dokładali się do publicznego aktu kultu i przedwczesnego wyniesienia na ołtarze. Piszę tak, widząc, że wtłoczeni w pędzące stado, zapominacie o tym, że zanim otoczy się kogoś kultem, należy wpierw - sprawdzić fakty i przeprowadzić na początek, nie kiku-dniowy, lecz prawdziwy proces beatyfikacji.

KOMENTARZE

 • @ darca/darczyni oceny 1
  Czegoż to Panu/Pani zabrakło, anonimowy dawco.
  Ukradkiem, chyłkiem, lecz jakże szczodrze, obdarowujący powyższą notkę oceną 1

  Brakło odwagi do napisania komentarza, czy też zbraklo po prostu intelektu?
 • Przecież o to chodzi, żeby faktów nie sprawdzać
  Żadna z „walczących” stron nie chce znać prawdy, bo zapewne wszyscy są umoczeni. Stąd te tumany emocji służące jako zasłona dymna, albo, nie przymierzając, mgła, podnoszone w celu otumanienia, w podnoszeniu których pomagają tumany, albo, jak kto woli, pożyteczni idioci.

  Nawiasem mówiąc, Polakom od dłuższego czasu wmawia się narodowych bohaterów, którzy są ich przeciwieństwem; jeden więcej nie zrobi wielkiej róźnicy.
 • @Lotna 11:15:05
  Witam!

  Niewiele można-by ując, tak jak i nie sposób byłoby wiele dodać ---->do powyższego komentarza. Bardzo trafnie napisane.
  Bardzo!
 • @Arjanek 18:04:28
  Bardzo trudno byłoby, temu i takiemu a nie innemu Pana/Pani stwierdzeniu (wręcz oczywistych faktów) zaprzeczyć.

  Taka jest bowiem prawda!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30