Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 174 komentarze

Fatamorgan

Fatamorgan - zszywam me słowa - bez znieczulenia

Pomnik Katyński na tym samym miejscu w Jersey City

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polonia przegrała nierówną walkę z S447 walcząc z nożem wbitym w plecy przez osoby "zatrudnione" przez polskie placówki dyplomatyczne, oraz inne Organy i Instytucje RP - lecz Pomnik pozostanie gdzie jest!

  Mam niezmierną przyjemność poinformowania wszystkich Rodaków mieszkających w Kraju nad Wisłą o tym, że długotrwale i usilne zabiegi prawdziwych reprezentantów Amerykańskiej Polonii broniących dotychczasowej, wspaniale ekspozycyjnej lokalizacji w miejscu zwanym Exchange Place - przyniosły owoce.

Rada Miejska Jersey City zagłosowała właśnie 6:2 za przyjęciem rezolucji, wynikiem której będzie, pozostawienie Pomnika Katynia w obecnej lokalizacji już NA ZAWSZE!

Polonia, działająca wspólnie, razem, ostatecznie postawiła kres planom i zakusom "deweloperów" przesunięcia omawianego pomnika.

Warto w tym miejscu raz jeszcze przypomnieć o tym, że haniebne plany przesunięcia pomnika, były wpierane nie tylko przez "ukryte siły wpływu", lecz niestety, ale również wspierane/popierane były przez osoby związane z Ambasadą RP - jak również i osoby reprezentujące w USA inne organy Państwa Polskiego.

W wielu przypadkach, były to te same osoby, które stawały na drodze Polonii Amerykańskiej w wysiłkach kierowanych przeciw uchwaleniu przez amerykański kongres kuriozalnej i krzywdzącej Polskę haniebnej ustawy S447.

Ustawy, dającej amerykańskim i międzynarodowym żydowskim organizacjom, możliwość wywierania nacisku na Polskę - w egzekwowaniu miliardów dolarów za roszczenia do mienia.

Polonia obroniła Pomnik, lecz przegrała nierówną walkę z S447. Walcząc o S. 447 z nożem wbitym w plecy przez osoby "zatrudnione" przez polskie placówki dyplomatyczne, oraz inne Organy i Instytucje RP.

Wstyd i hańba tym "osobnikom" na wieki!

 

Dopisek Autora:

Pozdrawiam wszystkich czytelnikow mojego skromnego blogu. Predysponowanych intelektualnie i chętnych do podjęcia rozmowy, zapoczątkowania i rozwinięcia ewentualnej dyskusji na odpowiednim tematowi poziomie, bardzo serdecznie zapraszam na mój blog na WordPress:

fatamorganblog.wordpress.com/2018/11/08/pomnik-katynski-pozostanie-na-tym-samym-miejscu-w-jersey-city/

 

KOMENTARZE

 • @ Fatamorgan
  Abracadabra czy wolno o tym coś napisać ?. https://zygumntbalas.neon24.pl/post/146167,czolowi-blogerzy-o-katyniu-02-11-2018 Salut .
 • @Repsol 21:38:44
  "(...)czy wolno o tym coś napisać (...)"

  Z zasady i dla zasady (kwestie nadrzędności wolności słowa i wolności wypowiedzi) nigdy nie ograniczam w żadnej formie (nie cenzuruje) komentarzy pisanych na prowadzonych przeze mnie moich blogach.

  Proszę pisać o czym Pan tylko Pan zechce.
  :)
 • @Fatamorgan 21:50:26
  Niestety nie mogę autor został ukryty . Przykro mi też . :)))
 • @Repsol 21:59:19
  ?

  Nie zauważyłem wspomnianego autora "ukrycia" używając powyższej dostarczony przez Pana link.
 • @Fatamorgan 23:21:37
  // Polonia, działająca wspólnie, razem, ostatecznie postawiła kres planom i zakusom "deweloperów" przesunięcia omawianego pomnika. //

  BYĆ MOŻE JUŻ CZAS NA "PARTIĘ POLSKĄ POLONII AMERYKAŃSKIEJ", a'la Ignacy Padarewski? / Bo tych "Narodowców" co mamy to chyba tylko z "germasko-ruskiego nadania" : /
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 00:31:45
  BYĆ MOŻE JUŻ CZAS NA "PARTIĘ POLSKĄ POLONII AMERYKAŃSKIEJ", a'la Ignacy Padarewski?

  Odpowiem Panu bardzo szczerze.

  Zdając sobie w pełni sprawę z faktu, że moja szczerość - może sie obrócić i może być użyta przeciwko mnie.

  Obracam się w sferach Polonii Amerykańskiej, dla której, zebranie powiedzmy 100 milionów dolarów i wsparcie dowolnej partii politycznej lub organizacji (z tych działających na polskiej scenie politycznej) alternatywnie zaś tworzenie nowej partii politycznej i jej finansowanie ----> do stopnia gwarantowania wygranych wyborów nie byłoby większym problemem.

  Problemy są zupełnie innej natury, o których to - rozmawiamy i dyskutujemy ostatnio nieomal nieustannie.

  Czy Polonia Amerykańska i Kanadyjska, bo i działamy często razem i wspólnie, ma prawo, tak dalece ingerować w Polskie Sprawy - zmieniając swoimi działaniami tak dalece polską scenę polityczną?

  Oto jedno z naszych pytań fundamentalnych i zasadniczych.

  Prostej i jasnej, na tak stawiane pytanie odpowiedzi - nadal nie wypracowaliśmy.
  A tu czas nagli!
 • Proszę się ujawnić
  "Obracam się w sferach Polonii Amerykańskiej, dla której, zebranie powiedzmy 100 milionów dolarów i wsparcie dowolnej partii politycznej.....
  ....nie byłoby większym problemem."

  Bardzo wysoko Pan licytuje... Żyję i działam na Polonii z przerwami (w Chicago) od 50-ciu lat.
  Czy mogę powiedzieć "sprawdzam"?

  pakajus@gmail.com
 • Nie żebym deprecjonował "pracę" jajogłowych,
  bo wielu z nich pchnęło nasz świat ku "lepszemu", ale z lubością obserwuję przepowiednie, wróżenie z fusów i jedynie dym z nogawek spodni tych psorów od socjologii, politologii co to pracują gębami i swoim deep mind,
  pan powie co pan widzi w swojej kuli, damy żydom te miliardy $ czy już po cichu je oddajemy ?
 • @Fatamorgan 00:54:38
  Biorąc pod uwagę, że Polską władają "partie zagranicy", to Polonia naprawdę nie przeszkadza.
 • Czyli za użytkowanie działki ,mamy płacić 450 tysięcy dolarów!!??
  https://sejmlog.pl/polska-zaplaci-za-dzierzawe-dzialki-pod-pomnikiem-w-jersey-city/

  https://crowdmedia.pl/zenujacy-efekt-wizyty-prezydenta-dudy-w-stanach-zjednoczonych-polska-zaplaci-za-dzierzawe-dzialki-pod-pomnik-katynski-w-jersey-city/
 • @Fatamorgan 00:54:38
  Dobre, wręcz komiczne!

  „Czy Polonia Amerykańska i Kanadyjska, bo i działamy często razem i wspólnie, ma prawo, tak dalece ingerować w Polskie Sprawy - zmieniając swoimi działaniami tak dalece polską scenę polityczną?”

  Jako przedstawicielka Polonii kanadyjskiej, która nie obraca się w kołach mogących z łatwością zebrać 100 milionów dolarów i tym wesprzeć dowolną partie polityczną lub organizację, ze spokojnym sumieniem mogę Wam odpowiedzieć, że owszem, Polonia ma takie prawo!

  Problem w tym, że w Polsce nie ma żadnej partii politycznej godnej poparcia, bo każda, która ma możliwość rejestracji została zinfiltrowana i przejęta przez wrogów Polski i utworzenie takiej partii czy organizacji i zdobycie ogólnonarodowego poparcia byłoby nie lada przedsięwzięciem.

  Tak czy owak, nie ma się nad czym zastanawiać, bo czas nagli, a w Polinie jakakolwiek działalność będzie o wiele trudniejsza niż w „Rzeczpospolitej Przyjaciół”.

  Choć z drugiej strony, jeśli takie pytanie Was „załamuje”, mając takie możliwości, to może macie głowy do robienia pieniędzy, ale nie polityki?
 • @Fatamorgan 00:54:38
  Ingerować czy wywierać wpływ Polonia ma prawo, moim zdaniem. Jeśli mądrze ktoś mówi to czemu by nie brać tego pod uwagę. Nie powinna mieć natomiast prawa do decydowania - brać udziału w głosowaniach. Zawsze będzie sprzeczność interesów nawet między najbardziej zaprzyjaźnionymi państwami. Mam komuś wierzyć bo nalepił sobie na czole napis "Polak" i tak chodzi?
  Może też ktoś podjąć kilka fajnych decyzji a potem korzystać z ochrony innego państwa po podjęciu innej ale kluczowej.
  Inna sprawa to lobbing czy sugerowanie się tym za ile ktoś mówi a nie co mówi i czy szczerze - czy dotrzymuje danego słowa.
 • @Casey 01:13:00
  Drogi Panie jest problem z sugerowanym przez Pana moim "ujawnianiem". Nie jeden problem do tego!

  Po pierwsze, nie szukam rozgłosu.

  Po drugie, jestem wystarczająco dojrzałym i zbytnio cenie sobie prywatność/anonimowość - abym miał popełnić tak wielki, że wręcz dziecinny błąd.

  Po trzecie, nie planuję się ujawniać chociażby i dlatego, by zgraja, zdolnych do wszystkiego szubrawców ----> nie miała możliwości "umilać" mnie i mojej rodzinie życia.


  Postscriptum: Nie wystarczą same chęci. Aby mieć możliwość powiedzieć "sprawdzam", trzeba najpierw zasiąść do stołu. Następnie zaś, wykazać się możliwościami/funduszami koniecznymi - do podjęcia gry.
 • @provincjal 09 08:01:36
  "Nie żebym deprecjonował "pracę" jajogłowych,
  bo wielu z nich pchnęło nasz świat ku "lepszemu", ale z lubością obserwuję przepowiednie, wróżenie z fusów i jedynie dym z nogawek spodni tych psorów od socjologii, politologii co to pracują gębami i swoim deep mind,
  pan powie co pan widzi w swojej kuli, damy żydom te miliardy $ czy już po cichu je oddajemy ?"

  Komentatorze!

  Nie żebym chciał Pana "dołować" ale najprawdopodobniej, Pan po prostu niewiele zrozumiał z tego - co powyżej pisałem.
  Czyż nie prawda?

  Alternatywnie zaś, tak naprawdę, to sprawa Pomnika Katyńskiego jest Panu całkowicie obojętną, zaś kuriozalnie wydziwianym komentarzem - chciał Pan jedynie zabłysnąć.
 • @zbig71 09:17:57
  "Biorąc pod uwagę, że Polską władają "partie zagranicy", to Polonia naprawdę nie przeszkadza."

  Ciekawy punkt widzenia.
 • @trojanka 09:37:07
  "Czyli za użytkowanie działki ,mamy płacić 450 tysięcy dolarów!!??(...)"

  Czy aby na pewno do Pana/Pani dotarło, że wszelkie uprzednio dokonane ustalenia/umowy utraciły ważność, nie mając w nowej sytuacji po prostu racji bytu?
 • @Lotna 13:31:49
  "Dobre, wręcz komiczne!(...)"

  Resztę można sobie podarować, bo już wstęp/początek w zupełności wystarcza/
  Proszę się zatem śmiać.
  Do woli!
 • @Fatamorgan 16:51:06
  Ależ dziękuję, choć Twoje pozwolenie nie jest mi do niczego potrzebne. W tym wypadku to jest śmiech przez łzy.
 • @Franek Ganek 14:43:07
  "Ingerować czy wywierać wpływ Polonia ma prawo, moim zdaniem. Jeśli mądrze ktoś mówi to czemu by nie brać tego pod uwagę. Nie powinna mieć natomiast prawa do decydowania - brać udziału w głosowaniach. Zawsze będzie sprzeczność interesów nawet między najbardziej zaprzyjaźnionymi państwami. Mam komuś wierzyć bo nalepił sobie na czole napis "Polak" i tak chodzi?
  Może też ktoś podjąć kilka fajnych decyzji a potem korzystać z ochrony innego państwa po podjęciu innej ale kluczowej.
  Inna sprawa to lobbing czy sugerowanie się tym za ile ktoś mówi a nie co mówi i czy szczerze - czy dotrzymuje danego słowa."

  -----------------------------

  Doprawdy?

  Po odczytaniu Pana komentarza, muszę zauważyć co następuje.
  Treść komentarza nie jest spójna logicznie.

  Pan pisząc w ten sposób, sugeruje bowiem coś na podobieństwo takiej oto sytuacji.

  Według Pana sposobu myślenia, Polonia niczym Herakles powinna wysprzątać "Polską Stajnie Augiasza", następnie zaś - Polonia powinna usunąć się z polskiej sceny politycznej, nie dosiadając koni.
 • @Fatamorgan 17:02:13
  Konie mamy w Polsce piękne - a przynajmniej możemy mieć, jak kiedyś...

  PS: Pana przykład jest równie "wirtualny" jak możliwość dosiadania koni w Polsce będąc za oceanem.
 • @Fatamorgan 00:54:38
  To taj jakby strażacy z innej gminy debatowali czy gasić pożar czy to nie ich rewir więc może nie. Pali się! Pali się! Pali się! Pali!
 • @Fatamorgan 17:02:13
  (11) Zachęcam was jedynie, bracia, abyście coraz bardziej się doskonalili i starali zachować spokój, spełniać własne obowiązki i pracować własnymi rękami, jak to wam nakazaliśmy. (12) Wobec tych, którzy pozostają na zewnątrz, zachowujcie się szlachetnie, a nie będzie wam potrzeba nikogo.
  (1 List do Tesaloniczan 4:11-12, Biblia Tysiąclecia)

  Pozdrawiam Polonię.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30