Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 174 komentarze

Fatamorgan

Fatamorgan - zszywam me słowa - bez znieczulenia

Jestem zwykłym zawodowym analitykiem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie, nie jestem jasnowidzem. Nie mam wizjonerskich snów i nie jestem w posiadaniu kryształowej kuli.

 

 Po ogłoszeniu przez Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz decyzji o wydaniu zakazu organizacji Marszu Niepodległości - który miał 11 listopada jak co roku przejść ulicami stolicy, moja skrzynka odbiorcza E-mail - została praktycznie natychmiast zasypana wiadomościami nadesłanymi przez polskich internautów.

 Znakomita cześć piszących, gratulując trafności ocen zawartych w mojej ostatniej publikacji:

 fatamorganblog.wordpress.com/2018/11/06/marszu-niepodleglosci-w-warszawie-tym-roku-sie-nie-bedzie/

- dopytywała mnie, co myślę w temacie dalszej formy marszu, oraz na temat ewentualnej przyszłości omawianego marszu. W tym miejscu, celowo zaznaczę i mocno podkreślę następujący fakt. Na portalu Salon24.pl notkę o tej samej treści, po +/- godzinie od momentu jej publikacji usunąłem, następnie zaś, wstrzymałem się z jej ponownym publikowaniem. Postapilem tak - po napotkaniu na zbytnie "trudności" (tak to delikatnie nazwę) Sprawę opisałem dokładnie w notce:

www.salon24.pl/u/fatamorgan/908429,neon24-pl-vs-salon24-pl-nagla-diametralna-zmiana-popularnosci

- publikowanej na Salon24.pl - w miejsce notki usuniętej.

Zajmę się teraz 3 nadesłanymi wiadomościami, których autorzy, w ścisłej relacji do trafności mojej opinii/prognozy: "Marszu Niepodległości w Warszawie tym roku się nie będzie" - pomimo drobnych różnic w sposobie wyrażenia myśli/opinii zapytało mnie wprost:

a) Czy jestem wizjonerem, jasnowidzem?

b) Jakiego typu nawiedzają mnie sny/wizje?

Wiadomości te, ich treść i zawarte w nich pytania, mocno przypomniały sytuacje, kiedy to, po publikacji tej oto mojej notki:

www.salon24.pl/u/fatamorgan/735064,landslide-victory-for-donald-trump-in-the-2016-election

- w której to, na długo przed ogłoszeniem przez media wyników wyborów prezydenckich w USA - trafnie przewidziawszy, ogłosiłem Donald Trump tychże wyborów zwycięzcą i nowym Prezydentem Elektem - padły w formie poczty elektronicznej ze strony czytelników moich blogów podobne w treści i naturze pytanie.

Odpowiem krótko, zarówno na pytania które padły 2 lata temu, jak i na pytania zadane teraz. Odpowiem, nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do natury moich "zdolności przewidywania" i wiedzy (zawodowej)

Nie, nie jestem jasnowidzem.

Nie mam wizjonerskich snów i nie jestem w posiadaniu kryształowej kuli.

Jestem zwykłym (nawet jeśli niezłym) zawodowym analitykiem. To Wszystko!

Jeśli, zdarza się i dochodzi do sytuacji, praktycznie 100 % zgodności moich przed-zdarzeniowych przewidywań/ocen z stanem faktycznym w bliższej czy dalszej przyszłości - to absolutnie NIE MA w tym nic tajemniczego.

Sytuacje takie, sa jedynie i wyłącznie, wynikiem mojego specjalistycznego wykształcenia i owocem lat praktyki zawodowej (dokonywanie analiz politycznych, to znaczna cześć mojej pracy zawodowej i biznesu).

Jestem bowiem osobą, zajmująca się zawodowo właśnie „analizowaniem”. Ja z tego żyje – tym się na co-dzień zajmuje. Jestem założycielem, właścicielem nieźle prosperującego studia analitycznego w USA.

Ucząc się mojej obecnej profesji, studiowałem w USA na jednej z najlepszych na świecie w tego typu unikalnych kierunkach uczelni. Ukończyłem ponadto odpowiednik polskich studiów podyplomowych. Nabywając, w wyniku - łącznie ponad 10 letniego okresu nauki/studiów tytuł i stopień naukowy PhD (postgraduate doctoral degree) w niesłychanie zawężonym kierunku "strategiczno-analitycznym" (tak jedynie mogę kierunek mojej edukacji i pracy nazwać/określić, nie znając polskiego, przetłumaczalnego, dla tej nazwy odpowiednika).

 

 

Dopisek Autora: 

Pozdrawiam wszystkich czytelnikow mojego skromnego blogu. Predysponowanych intelektualnie i chętnych do podjęcia rozmowy, zapoczątkowania i rozwinięcia ewentualnej dyskusji na odpowiednim tematowi marszu poziomie, bardzo serdecznie zapraszam na mój blog na WordPress:

fatamorganblog.wordpress.com/2018/11/06/marszu-niepodleglosci-w-warszawie-tym-roku-sie-nie-bedzie/

KOMENTARZE

 • Teraz na spokojnie.
  Decyzję o zakazie zgromadzeń cyklicznych może tylko wydać Wojewoda, więc Hanka tylko prowokuje. Ustawę o zgromadzeniach cyklicznych wprowadził ten zły PIS! Właśnie ta ustawa uratowała marsz.
 • @Husky 20:39:44
  "(...)Właśnie ta ustawa uratowała marsz."

  Czy nie lepiej będzie w zaistniałej sytuacji, abyśmy, zanim zakrzykniemy "marsz jest uratowany" poczekali niedzieli?
 • szkoda, że mieszkasz w stanach
  bo natychmiast zapytałbym zawodowego analityka, dlaczego w spółdzielniach mieszkaniowych zawsze do władzy dochodzą powszechnie znani hochsztaplerzy, oszuści, przestępcy,

  dlaczego tak się dzieje w mikrodemokracji?
 • @Fatamorgan 20:48:50
  Marsz uratuja Polacy.
 • @interesariusz z PL 21:07:56
  '(...)zapytałbym zawodowego analityka, dlaczego w spółdzielniach mieszkaniowych zawsze do władzy dochodzą powszechnie znani hochsztaplerzy, oszuści, przestępcy,

  dlaczego tak się dzieje w mikrodemokracji?"

  Odpowiedzi na tak stawiane pytanie, niejako już udzieliłem w tej oto publikacji, dedykowanej byłej Przewodnicaj Rady Programowej TVP Janinie Jankowskiej.:

  https://www.salon24.pl/u/fatamorgan/696402,homo-sovietus-znad-wisly-geneza-powstania-oraz-krotka-charakterystyka

  Oto adekwatny do natury pytania fragment tego tekstu:

  "(...) Dokonany przez jednostkę wybór, nie niesie z sobą zazwyczaj żadnych konsekwencji w relacji do sposobu życia, oraz zawodowego "spełnienia się" w dowolnie obranej branży. Co próbuję w ten sposób powiedzieć, wiąże się nie tylko z tzw. karierą zawodową - ale również wiąże się z praktycznie z wszystkimi aspektami tzw. "życia codziennego". Wy zaś, żyje w zupełnie innym świecie.Ukształtowanym, stworzonym zbyt pospiesznie w Polsce po 1989 roku.Stworzonym nie tylko błędnie, ale i bardzo niedbale!
  Błędność waszego świata, jest wynikiem, źle przeprowadzonej w Polsce transformacji ustrojowo-ekonomiczno-gospodarczo-społecznej. Niedbałość, jednocześnie polityczna niestabilność waszego świata, oraz jego wręcz "Mafijny" charakter - jest skutkiem i wynikiem podpisania przez "Solidarność" podanych do publicznej wiadomości "umów" ----> jednocześnie - ukrytych przed społeczeństwem podpisania cyrografów Okrągłego Stołu! To wszytko złożyło się w swej konsekwencji - na etap następny, którym jest ewolucja - następnie ukształtowanie nowej "mentalności" u bardzo znacznej grupy Polaków. Których nie bez powodu, nazwałem:

  Homo-Sovietus znad Wisły.

  Teraz, jeśli pozwolicie - to postaram się pójść nieco dalej. Przedstawiając, kilka cech głównych, składających się na pobieżną charakterystykę Homo-Sovietus znad Wisły:

  Jest to typ, bojaźliwy, nieufny, bardzo zagubiony, jednocześnie - bardzo łatwo "ulegający" nawet najbardziej prymitywnej propagandzie i manipulacji. Ulegający, z bardzo prozaicznie prostego powodu.Tym powodem - jest dodatkowy instynkt samo- zachowawczo/ekonomiczny, wytworzony u tego typu - w wyniku obserwacji lub udziału w transformacji ustrojowo-ekonomicznej po 1989 roku. Transformacji, która została przeprowadzona w przyspieszony, oszukańczy, malwersowany od A do Z = do szpiku skandalicznie skorumpowany sposób.Dlatego Homo-Sovietus znad Wisły - obserwujący, lub biorący udział w tak przeprowadzonej transformacji, kojarzy swój byt ewentualny dobrobyt , jedynie z manipulacjami i przekrętami.

  To, skutecznie osłabia i zagłusza w nim posiadane wcześniej normy etyczno-moralne.
  Jednocześnie, uodparnia go na dostrzeganie i ocenę, opartego na mafijnych zasadach, systemie polityczno-ekonomiczno- gospodarczym w pookrągłostołowej Polsce.Homo-Sovietus znad Wisły, jedynie w przynależności do "grupy" upatruje swojego bezpieczeństwa i przyszłości. Upatrując tam jednocześnie, wspomnianego wcześniej - bytu i dobrobytu.(...)"
 • @Husky 21:08:43
  "Marsz uratuja Polacy."

  Wątpiąc w to, napiszę jednak będąc Polakiem:

  Oby!
 • 11 listopada w Paryżu będzie zjazd wielu przywódców świata politycznego
  Miejmy nadzieję, że marsz 11 listopada w Warszawie nie jest elementem jakieś operacji "false flag".
 • Analitycy są omylni i to mocno.
  Analityków wykorzystuje się do wyłapania twardych dobrze uzasadnionym
  relacji, procesów które determinują przyszłość.
  Do tego też służy nauka w tym przypadku socjologia.

  Jak analityk twierdzi że się nie myli to znaczy tylko że albo nie jest za mądry albo ma wgląd w przyszłość (czyli w zatwierdzone plany działania służb specjalnych).
  Analityk który twierdzi że się nie myli jest jak pokerzysta który twierdzi że zawsze wygrywa (chwalipięta albo oszust który podgląda karty)

  Co do marszu niepodległości.
  To symboliczna walka na całego o to czyja jest Polska, Polaków czy mafii żydowskiej. Od 89r rządzi mafią żydowska z małymi przerwami skracanymi przez mafię zamachami stanu (Olszewski, Oleksy, Miller).

  Wycofanie policji z odpowiedzialności za marsz oznaczać może kilka rzeczy.
  - szefostwo policji boi się odpowiedzialności za niemal pewna rozróbę.
  - wycofano policję w jakimś konkretnym celu jakiejś prowokacji.
  .. i tu można sobie wyobrazić kilka różnych prowokacji o sprzecznych ze sobą celach np.

  - sprowokowanie zadymy Narodowców w celu zakazu przyszłych marszów.
  - zdjęcie ochrony z urzędów państwowych ułatwiające Narodowcom odzyskanie władzy Polaków w Polsce

  Organizacja marszu żydów jak marszy niepodległości (propozycja Dudy i Morawieckiego) to kolejna prowokacja... ten marsz będzie osłaniany
  ale przez służby Izraela .. widziałem filmik z Morawickim jak wizytował jakąś fabrykę "Polską" czyli polskiego żyda...dookoła kręciły się służby ochrony... gęby żydowskie bez najmniejszej wątpliwości.
  Z Dudą nie może być inaczej... jego całe zaplecze jest koszerne do bólu.

  Służby Izraela są brutalne i strzelają bez zawahania ... Jak Narodowcy zechcą zaprotestować na wspólnej trasie.. to poleje się krew, musi się polać.... być może dlatego zdjęto Polskich policjantów by nie przeszkadzali Mossadowi.

  Być może wchodzimy w tę setną rocznice niepodległości w jawną już brutalną podległość żydowską.
  żydzi lubią takie "zaczarowane bakalistyczne liczby"

  Ja tylko rozważam opcje... nie wróżę przyszłości.
 • @Fatamorgan 20:48:50
  Tak tylko spytam analityka z usraela. Co polakom daje ,,marsz", a co dają np; bazy amerykańskie w Polsce???
  Marsz sankcjonuje tzw. ,,rządy sanancyjne" i Piłsudskiego, a więc ,,marsz" przypadkiem nie powinien być nakierunkowany na sprzeciw okupacji Polski przez usrael. Przecież chodzi o Niepodległosć, a nie świętowania czegoś co było wrogiem Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30