Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 174 komentarze

Fatamorgan

Fatamorgan - zszywam me słowa - bez znieczulenia

Aforyzm PO-wyborczy Smoleńsk i proste pytanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Polska, aby na pewno jest w polskim ręku?

 

 ....w wielkich miastach, niby na wyspach, trzymają się jeszcze wspierani przez Rosję i Niemcy politycy z Platformy Obywatelskiej, reszta, wsie, bory, pola, rzeki, są już w polskim ręku.........

  

Czy aby jednak na pewno w polskim  ręku?

 

 Stawiam tak formułowane 1 pytanie - nie bez zasadnych ku temu powodów. Głównym jest Smoleńsk. Śmierć 96 ofiar na nieludzkiej dla Polaków ziemi, bez kary i bez jakiegokolwiek tego, do czego 10 kwietnia 2010 roku doszło, właściwego wyjaśnienia. Lata już minęły, odkąd to Prawo i Sprawiedliwość jest u władzy. Tymczasem, podsumowanie śledztwa/dochodzenia w sprawie Smoleńska po ponad 8 latach, w tym 3 latach rządów Sprawa i Sprawiedliwości wygląda następująco:

1. Nie wysunięto żadnych oskarżeń. 

2. Nikt za nic nie poniósł odpowiedzialności. 

3. Nie ma za Smoleńsk winnych.

Nie ma!

Dlatego, to właśnie Smoleńsk, jest niejako koronnym dowodem - na zbyt częste wybieranie przez PiS -jedynie pozorowania działań. Co zaświadcza bardzo dobitnie o tym, jak dalece Prawo i Sprawiedliwość na czele i wraz z tej partii liderem i przywódcą, jest wplatany/uwikłany w mafijny w naturze, kryminalny w działaniach po-Magdalenkowy polityczny układ.   

 Czy Polska, aby na pewno jest w polskim ręku?

Pozostawiam wszystkich, predysponowanych i zdolnych do głębszej refleksji z tym właśnie pytaniem. 

-------------------------------------------------

Postscriptum: Niestety, ale będąc mocno ograniczony pracą zawodową. dostępnymi na blogerską działalność, przedziałami tzw. “wolnego czasu” raczej nie będę mógł szybko (w realnym czasie) odpowiadać na ewentualne czytelników uwagi i komentarze. Jednakże, chętnych do podjęcia tematu zgodnie z jego prawdziwym obliczem i prowadzenia dalszej rozmowy/dyskusji na odpowiednim tematowi poziomie, bardzo serdecznie zapraszam na mój blog na WordPress:

 fatamorganblog.wordpress.com/

Powyższą notkę również tam opublikuje. Wprawdzie, czasem - odpowiadam (tam) na zamieszczone komentarze dopiero po upływie kilku dni (za co z góry serdecznie przepraszam) jednakże, na swoje usprawiedliwienie dodam tu, że zawsze staram się na każdy jeden zamieszczony tam komentarz w pełni odpowiedzieć.

KOMENTARZE

 • a przekop mierzei jest?
  gadają gadają i ... niczego nie robią.
  Nie ma ani przekopu mierzei wiślanej, ani nie ma też zaplanowanych dróg wodnych w polsce. Nie ma istotnych zmian dla obywateli. To co dali części narodu - to albo oszukali że dają, albo dali ale podnieśli ceny prądu i wszystkiego. Wybrali najbardziej czarny rząd i obszczekują prezydenta RP. Komu się może nie podobać polski prezydent? Chyba wiadomo komu. Pytanie jest czy jak trzeba podjąć trudną decyzję to czy dzwonią do moskwy czy do berlina moim zdaniem.
 • @Fatamorgan
  Witaj , niestety nad pewnymi tematami zapanowała cmentarna cisza . Salut . https://gazeta-olawa.pl/wp-content/uploads/2015/07/1.jpg
 • @ Autor
  Z tym "Smoleńskiem" to bardzo możliwe, że trochę nawywijałeś ;-(

  Pzdro!
 • @Repsol 20:08:33
  "niestety nad pewnymi tematami zapanowała cmentarna cisza"

  Czy to przypadkiem nie może świadczyć o tym kto był zleceniodawcą "Smoleńska" ?

  Ukłony
 • @Jasiek 22:13:31
  I Gibraltaru , oto jest pytanie .Salute Amigo .
 • Autor.
  To, że masz mało czasu nie znaczy, że powinieneś traktować Narodową Tragedię w lekki sposób!!! Żeby osądzić winnych tej tragedii, to trzeba mieć SPRAWIEDLIWE SĄDY, a nie "kastę wybranych kretynów". którym wydaje się, że mają władzę absolutną! Dlatego ta sprawa się ciągnie i dopiero badania 6 laboratoriów europejskich i skanowanie drugiego TU-154 M, dazą podstawę do wyciągania wniosków. Jurgen Roth napisał książkę i Smoleńsku i została wydana w Niemczech oraz w Polsce. Jest w nej info"że polecenie zamachu wydał wysoki polski urzędnik"!!! Do dzisiaj nikt tego nie skomentował i książki nie wycofał! Konkluzja jest taka, że polacy zorganizowali zamach na polską elitę państwa a ruscy dali teren i ochronę oraz wykonali maskirowkę!!!Ta delegacja została "zabezpieczona " na podstawie komunikatu z 9.04.2010r, który ogłoszono w Radiu i TV w Polsce.Twarde dowody:aktor Zakrzeński został wyrwany z domu o godz.4.30 przez nieznanych ludzi, i usłyszał, że plany wyprawy się zmieniły! Szefowa Adwoktury w POlsce, Agacka-Indecka miała przyjechać z Łodzi, gdzie mieszkała. Jej samochód znaleziono na parkingu marketu , 50 km od Warszawy. Tą wycieczkę zabezpieczono w hangarze wojskowym na Okęciu i w nocy z 9/10.04.2010r wymieniano serwer, które rejestruje ludzi na granicy państwa, którą jest lotnisko. Co dalej się działo, nie wiemy, ale hangar został pół roku po tragedii zburzony, co można obejrzeć na YouTube!!! Dalej: samolot o wadze ok 90 ton, spadając z ok 20-30 m, powinien wyryć rów o długości co najmniej 200-300 m! nie było takiej katastrofy w historii, żeby było100% ofiar i to straszliwie pokawałkowanych!!! Mam nadzieję, ze w niedługim przedziale czasu, ta tragedia zostanie wyjaśniona a winni będą wpieprzać szczaw i mirabelki oraz popijać ciepłą wodą z kranu, którą dostarczy SRUL JEWROPY, co obiecywał juz polakom!!!Nie ma też żadnych zdjęć i filmów z wyloty tak waznej delegacji w szczytnym celu uświęcienia pomordowanych Polaków w Katyniu, co potwierdza tezę o "zabezpieczeniu"!!!
 • @zibi
  Nikt nic nie wyjaśni . Zejdż z obłoków . Salut :))) http://b3.pinger.pl/c9d87e9b962c1912eb431e3e8a471d45/skeletons_monkeys.jpg
 • @zibi 23:23:58
  "Jurgen Roth napisał książkę i Smoleńsku i została wydana w Niemczech oraz w Polsce. Jest w nej info"że polecenie zamachu wydał wysoki polski urzędnik"!!!"

  Myślę, że w tej kwestii można przyjąć także założenie, że jeśli Roth nie był zadaniowany to byłby jakiś cud. Właśnie zwłaszcza na to, że wydano już książkę.
  Można także przyjąć założenie, że byłoby dziwne gdyby mając jakąkolwiek możliwość obciążenia Polaka jakiś Niemiec nie skorzystałby z tej możliwości.

  Ale to oczywiście tylko jedna z opcji. Moim zdaniem prawdopodobna, ale nie na 100% pewna. Myślę, że tak na ok 70% już bardziej.

  Ukłony
 • @Jasiek 01:25:17
  Żeby mówić o zamachu trzeba mieć dowody techniczne na to że był to zamach a nie inna przyczyna np katastrofa.

  Dowody na katastrofę i jej przyczyny mamy i znamy...
  Dowodów na zamach nie mamy mimo buńczucznych oświadczeń Macierewicza... i tysiąca i jednej jego "niewątpliwych" teorii z których żadna się nie sprawdziła.

  Nie wyklucza to oczywiście zamachu ale ciągle brak jakichkolwiek dowodów poza "politycznymi" czyli takim że komuś to było na rękę.
  To żaden dowód.
  W polityce zawsze jest komuś na rękę gdy przeciwnika spotyka nieszczęście. Dochodzi do paranoi.. czasem pęknięta opona jest powodem oskarżeń o zamach...
 • @Jasiek 01:25:17
  "tak na ok 70% już bardziej."

  Mógłby Pan wyjaśnić, jak w takiej sytuacji (gęsta mgła, nierówny teren, kiepska komunikacja) mogło nie dojść do katastrofy?
 • @Oscar 07:43:00
  Trzeba mieć dowody - masz wiele pośrednich bo dowodów rzeczowych nikt Ci nie ujawni . To po prostu kasacja ujawniającego lub jego rodziny.
  Tutaj masz następny dowód na Twoje proszczepionkowe przekonania.

  http://vikna.if.ua/news/category/if/2018/10/16/91077/view/
 • @zadziwiony 12:07:29
  Powiadasz że Macierewicz oraz jego eksperci się przestraszyli i ukryli te dowody ? ... zero prawdopodobieństwa...

  Szczepionki... są konieczne .. ale pod kontrolą...składu i działania...
  inaczej wybuchną bardzo śmiertelne epidemie..

  i wiadomo że szczepionki złe będą szkodzić bardziej niż zabezpieczać...
  ale to nie znaczy że nie należy stosować DOPRYCH szczepionek..
 • @Leon. 20:07:55
  Bezpiecznie, nie tylko celne, ale i bardzo zasadne są te Pana uwagi.

  Pozdrawiam
 • @Repsol 20:08:33
  '(...)niestety nad pewnymi tematami zapanowała cmentarna cisza(...)"


  Tak. Zapanowała nad pewnymi tematami cisza.
  I jak narazie. nadal, nieprzerwanie trwa.
  Nie będzie tak jednak zawsze.

  Istnieją powody, abym posiadał pewność, że przynajmniej w relacji do Smoleńska, cmentarna cisza zostanie już wkrótce przerwaną.

  Gibraltar to jednak inna sprawa.
  Wbrew pozorom - jeszcze trudniejsza od Smoleńska.

  Nie istnieją bowiem obecnie na świecie żadne liczące się "mechanizmy i siły" które chciałyby, które mogłyby, i którym byłoby potrzebne, aby sprawę zamachu w okolicach Gibraltaru otwierać.


  Pozdrawiam i zapraszam (jako odpowiednio predysponowanego intelektualnie Pana zapraszam szczególnie) na linkowy powyżej mój blog na WordPress. Obiecuję Panu, że już wkrótce, będzie się na tym blogu w relacji do Smoleńska (lecz nie tylko) bardzo dużo działo.
 • @Jasiek 22:11:19
  "Z tym "Smoleńskiem" to bardzo możliwe, że trochę nawywijałeś ;-("

  Doprawdy?
  Ja "nawywijałem"?

  Wolne żarty!

  Pozdrawiam
 • @zibi 23:23:58
  "To, że masz mało czasu nie znaczy, że powinieneś traktować Narodową Tragedię w lekki sposób!!!(...)"


  Ja miałbym traktować Narodową Tragedię w lekki sposób?
  Doprawdy?

  Wypraszam sobie!

  Pan myli adresata!

  Proszę to odczytać, a zrozumie Pan być może, dlaczego napisałem, że myli Pan adresata/adresatów:

  ..... Buta PiS - szokująca relacja z odsłonięcia pomnika Smoleńska

  Komu potrzebny był pomnik - bez prawdy o Smoleńsku? Na pewno nie mnie, nie wdowie po moim kuzynie, nie dziesiątkom, setkom innych NIE ZAPROSZONYCH na tegoż pomnika odsłonięcie, członkom tzw. "rodzin smoleńskich"......

  Oto link do reszty:

  http://fatamorgan.neon24.pl/post/143278,buta-pis-szokujaca-relacja-z-odsloniecia-pomnika-smolenska

  -------------------

  Jeśliby Pan, po odczytaniu linkowego tekstu, nadal nie zrozumiał, to proszę w wolnej chwili odczytać:

  https://fatamorganblog.wordpress.com/2017/02/10/czwarty-wymiar-smolenska/

  - to dowie się Pan reszty!
 • @Fatamorgan 23:21:34
  Sam napisałeś, że masz mało czasu i dlatego taki był mój komentarz! Wejdż w google i przeczytaj dwa artykuły:"zamachwarszawski" i "zamach.eu"!!!
  Po przeczytaniu na pewno zmieni ci się opinia o tej tragedii i będziesz pisał więcej na temat!!!
 • @zibi 14:09:40
  Autor to wszystko wie , nawet historię hangaru na Okęciu zna . Zasoby informacji na miarę K.Cierpisza , Dakowskiego czy FYM-a . Salut Amigo .
 • @zibi 14:09:40
  Zapewne mając tzw. "dobre chęci" - Pan zbyt szybko i na podstawie źle odczytanych słów, wyciąga błędne dlatego wnioski.

  Jesli czas na to pozwoli, odpowiem Panu szerzej jeszcze pod powyższą notką

  Jeśli czasu na to zbraknie, to obiecuję Panu, że poświecę czas w niedalekiej przyszłości, i opublikuje na tym portalu w formie notki, znacznie szersze dla Pana objaśnienie.
 • @Repsol 14:31:13
  "(...)Zasoby informacji na miarę K.Cierpisza , Dakowskiego czy FYM-a (...)"

  Korekta dla tej informacji.

  Posiadam, nie tylko znacznie większe zasoby informacji od 3 wymienionych powyżej osób, ale jako jedyny, posiadam znaczną i szczegółową wiedzę - na temat przebiegu samego zamachu!

  Pozdrawiam
 • @Fatamorgan
  Pilnuję tematu ,na teraz wiemy jak nie było .Salut . https://www.salon24.pl/u/albatros/478227,wilno-symboliczne-miejsce-symboliczny-czas-08-04-2010
 • @Repsol 22:24:08
  '(...)na teraz wiemy jak nie był"


  Bezsprzecznie tak nie było.

  Autor linkowanej notki, wiadomo, typowy Albatros, odleciał (przez lata które minęły od tamtej publikacji) w swoich domniemaniach, zapewne niesiony gorącym powietrzem, bardzo, bardzo daleko.
  Odleciał, w obszary nieznane logice.

  Jego ówcześni komentarzy, szczególnie zaś @propatrian i @ Free Your Mind ----> za-mocno starając się skupiać, na w znakomitej większości, niezbyt istotnych szczegółach, zabubili zmieniający się obraz Smoleńska (obraz całości). Po prostu przestał był dla nich widocznym.
  Nie można bowiem w nieskończoność, dzielić każdego włosa na zbyt wiele części.
  Tak dzieląc, do dnia dzisiejszego, ubili sobie i innym pianę w głowach do twardosci pianobetonu.

  To wszystko. Tak sprawa Smoleńska, widziana od strony dawnych "smoleńskich blogerów" obecnie wygląda.


  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30