Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 174 komentarze

Fatamorgan

Fatamorgan - zszywam me słowa - bez znieczulenia

Rząd Zdrady Narodowej milcząc poparł interes Izraela.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ustawa majątkowo-roszczeniowa 447 - jest niczym innym, jak pro-żydowską zmową w celu odebrania Polsce i Polakom minimum 25% znajdujących się na terytorium Polski nieruchomości.

Zacznę od prostego oświadczenia.

Oświadczam, że mogę z czystym sumieniem napisać, że jako członek Polonii Amerykańskiej, świadom niebezpieczeństwa grożącego mojej pierwszej Ojczyźnie, zrobiłem absolutnie wszystko co było w mojej mocy i leżało w moich możliwościach, aby wraz z niezliczoną rzeszą innych osób polskiego pochodzenia i pospołu z bardzo licznymi organizacjami polonijnymi, czynnie przeciwdziałać uchwaleniu przez "United States House of Representatives" krzywdzącej Polskę i przez to haniebnej ustawy H.R 1226. Ustawy podstępnie przegłosowanej w wersji senackiej ustawy 447.

Stało się - 4 rozbiór Polski, tym razem rozbiór ekonomiczno/finansowy, za sprawą i w wyniku przegłosowania w USA - naruszającej międzynarodowe standardy prawne - jawnie pro-żydowskiej ustawy majątkowo/roszczeniowej 447 - właśnie się rozpoczął. Wejdzie już wkrótce zatem w praktycznie otwartą tą ustawą na oścież (prezydenckie weto Donalda Trump nie jest tu zbyt prawdopodobnym wariantem do zaistnienia) fazę wysuwania i realizacji wielomiliardowych w wymiarze roszczeń.

Ustawa majątkowo-roszczeniowa 447 - jest bowiem niczym innym, jak pro-żydowską zmową w celu odebrania Polsce i Polakom minimum 25% znajdujących się na terytorium Polski nieruchomości. To zaś będzie mieć dla Polski i polskiej gospodarki katastrofalne skutki. Jeśli do tego dojdzie, a wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie, to obecne i kolejne pokolenia Polaków, zostaną na wiele dekad (jeśli nie na wieki) zadłużone i całkowicie zrujnowane. Pracując jedynie na płacenie odsetek od długu, który będzie nie do spłacenia. Polska zostanie tak zadłużoną, że być może i na zawsze zrujnowaną. Organizacje żydowskie obliczyły już i podawały bowiem sumy oczekiwanych odszkodowań. Bajońskie to sumy, tak bajońskie, że równo-warte, całemu kilkuletniemu budżetowi Polski.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, podkreslic i na zawsze zapamiętać, że pomimo głosów Polonii Amerykańskiej i desperackich nawoływań do działania, pomimo dramatycznych apeli o natychmiastowe zajęcie przez tzw. "polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych" i tzw. "polski rząd" jasnego i twardego stanowiska - to do uchwalenia "447" ----> doszło przy zgodnej i milczącej akceptacji, rządzących Polską wcześniej i obecnie.

Czy ZDRAJCÓW, można i należy się nad tym bardzo zastanowić. Dotyczy to polityków głównie Platformy Obywatelskiej - Prawa i Sprawiedliwości, i innych, mniejszych partii politycznych, spełniających od 1989 roku - role zmieniających jedynie nazwy a nie sposób działania, politycznych Po i PiS-u koalicjantów - faktycznie zaś politycznych przydupasów i popleczników.

Analizując i opisując przyszłe konsekwencje uchwalenia ustawy 447 i wprowadzenie jej w etap realizacji roszczeń - zacząć należy od ocenienia z jak wielkim zagrożeniem mamy tu do czynienia. Tu właśnie dotykamy istoty i sedna problemu, jako ze skala tychże roszczeń, może okazać się niewyobrażenie wielką.

Sprawia to i decyduje o tym, zarówno sam język, jak i sama zachłanność ustawy 447 - dopuszczając do możliwości wysuwania roszczeń bez-spadkowych. To zaś jest całkowitym prawnym novum - i nie posiada swojego odpowiednika i precedensu, zarówno w prawodawstwie poszczególnych krajów, jak i w prawie międzynarodowym.

Aby objaśnić powyższe, posłużę się prostym przykładem. Kiedy w dowolnym kraju umiera człowiek, pozostaje kwestia podziału nabytego przez niego w trakcie życia "majątku" = spadku (pozostawione pieniądze, rzeczy, nieruchomości, udziały, itp.) Pojedynczy lub poszczególni spadkobiercy (najbliższa a czasem i również nie-co dalsza rodzina) posiadają naturalne i zagwarantowane zapisami prawa danego kraju - prawo do przejęcia w posiadanie (przy zachowaniu określonych prawnie warunków) wspomniany powyżej, nabyty i posiadany wcześniej przez zmarłego "majątek". Jeśli zmarły nie pozostawił po sobie testamentu i nie wskazał w ten sposób spadkobierców, to pozostaje zazwyczaj "droga sądowa" w celu ustalenia podziału spadku - pomiędzy członków pozostałej przy życiu rodziny zmarłego.

Mienie zaś bez-spadkowe, czyli mienie (pozostawione pieniądze, biżuteria, przedmioty, meble, nieruchomości, udziały, itp.) co do którego nie można było ustalić spadkobierców, przechodzi w znakomitej większości krajów i przypadków - po pewnycm czasie na państwo. Stajać się w wyniku tego własnością skarbu danego państwa. Tak zazwyczaj działo się (od praktycznie "zawsze") czyli taki był w przypadku braku spadkobierców proces, w znakomitej większości cywilizowanych krajów. Tak było, do momentu uchwalenia ustawy 447. Ustawy - w której to bardzo pokrętnych zapisach, dopuszczana jest możliwość wysuwania ruszczeń o mienie - będące wcześniej (w tym przypadku wcześniej = od ponad 70 lat) bezsprzecznie mieniem bez-spadkowym.

Doszło jednym słowem w wyniku uchwalenia tej nieszczęsnej i haniebnej już w założeniu ustawy 447 - że amerykański State Departament został ustawowo zobligowany do egzekwowania roszczeń, dotyczących niezliczonej liczby nieruchomości znajdujących się na terytorium obecnej Polski - przez praktycznie nieograniczoną ilość potencjalnych roszczeniodawców - jedynie na zasadzie:

Jestem Żydem i żądam od Polski zwrotu danej nieruchomości, lub wypłacenia odszkodowania, ponieważ domniemam, że należała kiedyś do moich krewnych (Żydów) którzy zginęli w wyniku Holocaustu.

Oczywiście, w ustawie 447 nigdy nie chodziło i nie chodzi, o prawowitych właścicieli nieruchomości którzy przeżyli wojnę. Dla nich bowiem prawna droga do odzyskania utraconych nieruchomości dawno już istniała i nadal istnieje. Podobnie i tak samo, jak nie chodziło i nie rozchodzi się - o ich prawowitych, mogących udowodnić fakt posiadania danej nieruchomości spadkobierców. Dla których to, prawna droga do odzyskania utraconych, np. przez ich rodziców nieruchomości, również istniała i nadal istnieje - bez ingerowania w polskie prawodawstwo i prawny stan posiadania nieruchomości - przez i poprzez zapisy wręcz jawnie wymuszonej pro-żydowskiej ustawy 447.

Co w takim razie robić? Ta cześć będzie bardzo krótka.

Zło dokonało się. Polscy politycy "pożal się Boże", ci wszyscy którzy byli i są w Polsce obecnie u władzy, nie chcieli i nie umieli mu sprostać. Alternatywnie zaś, świadomie zdradzili polski interes narodowy - zdradzając biernością i milczeniem Polskę i Polaków. Nie od nich zatem należy oczekiwać rozwiązania.

Najbliższe dni i tygodnie, powinny być "Czasem honoru i prawdy" - w którym to czasie, większość polskich polityków, powinna jasno określić swój stosunek do nowej sytuacji w jakiej znalazła się Polska po uchwaleniu ustawy 447. Tych wszystkich, którzy będą milczeć i udawać, że nic się nie stało - przeklnijcie i wykreślcie z waszych serc i umysłów na zawsze. Za tymi politykami, którzy będą mieli odwagę jawnie, głośno i wyraźnie sprzeciwić się temu co się stało, działając ku natychmiastowej, chociaż spóźnionej w czasie "reakcji", za tymi stańcie murem. Czas najwyższy jest bowiem Polakom, odsunąć na bok narzucane im polityczne podziały, aby wreszcie móc stanąć w prawdzie. Aby ostatecznie pojąc i zrozumieć, że po-Magdalenko-wy mafijny w naturze i działaniu dwubiegunowy, ale i zdradziecko dwulicowy układ polityczny, należy na zawsze odsunąć od władzy.

Czym szybciej - tym lepiej. Inaczej bowiem z Polski pozostanie jedynie kamieni kupa, będąca wraz z Polaków wszelkim dobytkiem i inwentarzem, również już wkrótce w żydowskim posiadaniu.

 

Postscriptum: Pozwolę sobie jeszcze podzielić się z Państwem prześladującą mnie myślą. Powodowaną bardziej przeczuciem, niźli następującą w wyniku profesjonalnie dokonanej analizy. Mam uczucie/odczucie, że pospieszne obalenie rzadu Premier Beaty Szydło, wiąże się brakiem jakiekolwiek reakcji polskiego rządu i tym iście zdradzieckim milczeniem. Może się mylę, może na nic moje doświadczenia zawodowe i znajomość polityki od jej brudnej strony. Nie widzę jednak Premier Beaty Szydło, Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego (pomimo wszystkich jego ułomności i wad o których pisałem wielokrotnie) tak samo jak nie widzę zupełnie Antoniego Macierewicza jako Ministra Obrony Narodowej - w roli całkowicie "biernych i milczących" w obliczu tak wielkiej hucpy i krzywdy dla Polski i polskiej racji stanu. Tak właśnie myślę i domyślam się, powodowany i kierowany bardziej "przeczuciem" - niźli zimną kalkulacją, logiką i umysłem (czemu nie zaprzeczam) i nic na to nie poradzę.

KOMENTARZE

 • powoli z tymi oświadczeniami
  Zaraz, zaraz, to amerykańskie prawo a nie polskie. Za daleko wybiega pan w przyszłość. Co będzie dalej z tą "447" okaże się po reakcji polskiego rządu. Wtedy to będziemy się oceniać.
 • @Stara Baba 08:02:26
  A od kiedy to Amerykanie szanują czyjeś prawo?
  Polski rząd już pokazał swój stosunek do Żydów, Amerykanów czy też Ukraińców - totalną uległość.
  Gdyby to był polski rząd to od tego momentu by zrozumiał, że Stany Zjednoczone i Izrael to nasi najwięksi wrogowie.
  Czy zmieni wobec nich swoją politykę? Z pewnością NIE!
  Co oznaczać będzie, że "polski" rząd jest rządem zdrady polskich interesów.
 • @Robik 08:22:39
  No dobra ale jeżeli Polacy w większości na niego głosują to tak samo są współwinni zdrady. Co do Amerykanów dopóki polski rząd im nie pozwoli
  nie mogą cudzego dzielić. No chyba że zaczną nas bombardować do czego na pewno nie dojdzie. Jeżeli Polacy nie chcą do kradzieży dopuścić muszą wyjść na ulicę i groźnie zamanifestować swój pogląd dla kierunku rządu.
  Innego wyjścia nie ma.
 • @Stara Baba 08:02:26
  Kilka lat temu bogaty i z silną armią kraj (Szwajcaria) - pod presją USA musiał przekazać (bo przecież nie zwrócić) mienie bezspadkowe, organizacjom żydowskim. Jeśli tak pozamiatali Szwajcarów to co zrobią z nami? Pytanie: gdzie są konstytucyjne organy państwa i dlaczego milczą? Czaputowicz (powinien zostać jeszcze dzisiaj zdymisjonowany!) zadbał o ciszę dyplomatyczną, zakneblował Polskę.
 • @kula Lis 67 08:31:02
  W realu Szwajcaria jest tylko ratlerkiem w porównaniu do Polski.
  To inna liga. Polska, jeżeli chodzi o prawdziwą moc jest przy nich olbrzymem
  i nawet ich pieniądze tego nie wyrównają. Tak jak i pisałem, od rządu Polski i samych Polaków zależy czy rodacy będą okradzeni czy nie. Dla Ameryki utrata Polski jako wasala jest stratą niepowetowaną.
 • @Robik 08:22:39
  Po II wojnie żydzi dostali w prezencie od świata własne państwo. To powinno im wystarczyć. Ale nie wystarcza... Okupują okoliczne terytoria i mordują sąsiadów. Tak więc to państwo okazało się tragicznym w skutkach, nietrafionym eksperymentem.Gdzie pojawiają się żydzi, tam przejmują władzę. Niestety, nawet potężne USA nie obroniły się przed nimi. W USA rządzą żydzi. Wczoraj na zakupach sięgnąłem coś z półki i odruchowo sprawdzałem "made in". Nie ma napisane ale jest kod towaru a tu początek 71 , odłożyłem.... Nie kupujcie towarów z 7, skoro nic się u nas naszego nie produkuje to choć polskim pracownikom ale nie obcym, dajmy zarobić. Zdziadzieliśmy, ale swój honor miejmy!
 • @Stara Baba 08:02:26
  W XXI w. obce mocarstwo na sali kongresowej wbrew prawom międzynarodowym, nawet tych funkcjonujących u nich, uchwala sobie ustawę wspierającą plemienne bezprawne dążenia do ograbienia jak by się zdawało suwerennego i niepodległego "sojuszniczego" państwa. I wszystko jest ok. Kim jest USA rządem światowym, Bogiem??! Izba Reprezentantów przyjęła ustawę S.447, która daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary holocaustu/holokitu i do wspierania ich kanałami dyplomatycznymi w przejmowaniu pożydowskich majątków, które nie mają spadkobierców, co jest tak naprawdę nie mającą precedensu próbą grabieży. To się nazywa sojusz.... to tylko rozgrzewka przed prawdziwym złamaniem "sojuszu" jeszcze trochę i nikt o przyjaźni nie będzie pamiętał a wstydzić będą się ci którzy w te braterstwo wierzyli. Przyjaźń za pieniądze no nieźle.
 • @kula Lis 67 08:54:36
  Oczywiście że wbrew prawom. Polska powinna wejść na drogę sądową o zwrócenie 40 milionów dolarów z 1960 w przeliczeniu po kursie dzisiejszych nieruchomości (było by z 200 miliardów dolarów) za zerwanie międzynarodowej umowy za którą zostały pobrane pieniądze. Co do roszczeń to naprawdę tylko od zwykłych ludzi zależy czy wywrą presję
  na polski rząd i pokażemy środkowy palec czy nie. Polskie polityczne elity
  są sprzedajne i same nic nie zrobią.
 • @Stara Baba 08:28:09
  "jeżeli Polacy w większości na niego głosują to tak samo są współwinni zdrady"
  To prawda. Problemem jest właśnie demokracja i sposób wyłaniania władzy. Ludźmi tak łatwo się manipuluje...
  Dlatego obowiązkiem tych którzy rozumieją rzeczywistość jest głoszenie prawdy.
  W tej sytuacji należy wszystkim uświadamiać, że rządzą nami ZDRAJCY. Zarówno PO jak i PiS i cała ta ferajna to są ZDRAJCY!!!
  Jeśli nie pojmie tego znacząca część polskiego społeczeństwa to będzie po Polsce!
 • @Robik 08:22:39
  Niemcy idą po jeszcze większą dominację w mediach, a polski rząd przyklaskuje?! Niepokojące doniesienia z Brukseli. Unia Europejska szykuje przepisy, które mają być kołem ratunkowym dla niemieckich mediów, głównie dla koncernu założonego przez Springera. To nie dziwi. Szokuje, że Polska wspiera rozwiązania budowania niemieckiej przewagi medialnej. W piątek bardzo ważny dzień dla kształtu rynku medialnego w Unii Europejskiej, ale i na wewnętrznym rynku polskim. W Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady UE na poziomie zastępców ambasadorów podczas, którego najprawdopodobniej zawarty zostanie kompromis dot. rewizji dyrektywy o prawach autorskich. Niemcy za wszelką cenę próbują przeprowadzić w Unii Europejskiej tzw. podatek od linków internetowych. Największym beneficjentem byłby oczywiście wielkie niemieckie korporacje medialne produkujące najwięcej treści internetowej – Axel Springer, czy Burda, królujący w prasie kobiecej. Generalnie tego typu potentatom zależy na tym, by użytkownicy nie korzystali z internetowych wyszukiwarek (lub korzystali z nich rzadziej) i od razu wynajdywali treści na portalach należących do nich. Mimo szumnych zapowiedzi, że nowe prawo ma chronić i wspierać twórców, to z samej treści dyrektywy wynika chęć wsparcia wydawców. Konsekwencje? Dawałoby im to jeszcze większe wpływy reklamowe i zwiększało medialną przewagę nad niezależnymi inicjatywami, które nie mają nawet ułamka takich środków na promocje. Podobne rozwiązanie wprowadzono w Hiszpanii, gdzie największymi poszkodowanymi okazali się być właśnie właściciele małych i niezależnych wydawnictw. Oczywiście za wszystkim kryją się pieniądze, bo czytelnictwo tradycyjnej prasy spada i Niemcy próbują ratować swoje koncerny, ale jest tu sprawa może jeszcze ważniejsza. Otóż wprowadzenie takiego prawa w konsekwencji oznaczałoby, np. w Polsce, przechylenie rynku medialnego w stronę lewicowo-liberalną i powrót do stanu debaty publicznej z lat 90-tych, gdzie media konserwatywne były rugowane ma margines. Wystarczy tu przypomnieć listy-instrukcje pana Dekana do podległych mu dziennikarzy Axel Springer. Wolność i swoboda przepływu informacji w internecie pozwoliły w ostatnich latach zbudować choć częściową przeciwwagę dla liberalno-lewicowego obiegu, który trzymał w rękach główne telewizje, rozgłośnie radiowe, tygodniki i gazety. Bardzo ciekawe jest to, że próby ograniczeń przepływu informacji przychodzą z Zachodu, który sam siebie uważa za ostoję swobody i wolności. Najwyraźniej wolność i swoboda kończą się tam, gdzie zagrożone zostają finansowe interesy niemieckich koncernów medialnych. Sam koncern Springera jest niesłychanie aktywny w lobbowaniu na rzecz korzystnych dla siebie przepisów. Trudno się dziwić. Chodzi o wielką władzę i pieniądze. Robi to również w Polsce poprzez współpracujące ze sobą instytucje, w których pierwsze skrzypce grają ludzie zasłużeni w betonowaniu układu mediów w III RP. To, że udaje im się przekonywać europosłów Platformy to akurat dziwi najmniej. Podchody i zabiegi o wsparcie niemieckiego interesu medialnego trwają też pod niektórych europosłów i polityków PiS-u. Krótkowzroczny pojedynczy interes jednego lub drugiego posła, mgławicowe obietnice lżejszego potraktowania przez niemieckie media nie powinien tu decydować. Do tej pory Polska miała stanowisko przeciwne niemieckim pomysłom, które wspierały ich koncerny. Polski rząd był przeciw ograniczaniu debaty w internecie, przeciw ograniczaniu wolności słowa. Dziś jednak dotarliśmy do informacji, że instrukcje szykowane w ministerstwie kultury są takie, by wspierać stanowisko Berlina na piątkowym posiedzeniu Rady UE. Chyba komuś brakuje refleksji by odpowiedzieć sobie na proste pytanie: Dlaczego wspieramy niemieckie koncerny medialne? Mało doświadczyliśmy, do czego ich siła może być użyta?
 • A gdyby tak...
  A gdyby tak kiedyś, np. jutro mielibyśmy mieć Polski Rząd to co powinien on zrobić w tej sytuacji ?
  Zdając sobie sprawę ze światowych "POwiązań" polityczno gospodarczych
  / polityka, gospodarka, finanse, sojusze itp. / to gdyby rząd wyartykułował taką odpowiedź usraelowi i światu, że
  - zawiesza stosunki dyplomatyczne z usraelem
  - wychodzi z nato
  - wychodzi z ujni
  - staje się krajem neutralnym
  - podpisuje ze wszystkimi sąsiadami Polski traktaty pokojowe
  - buduje 400 tysięczną armię i zakupuje najlepszy sprzęt po
  najkorzystniejszych cenach, np. S-500
  - buduje korzystne relacje polityczno godpodarcze z Chinami i Rosją
  to czy wtedy poparłbyś taki rząd i czy społeczeństwo byłoby na to gotowe ?
  POmijam tu "fundacje" promujące "demokracje" i "niezależne" serwisy informacyjne rodem z goebbelsa, które tworzą fałszywy i destrukcyjny ogląd świata, ale od czego byłby Polski Interes Narodowy i Polska Racja Stanu, szybka i przyspieszona edukacja bez owijania w kłębek / PFN ? /, wiem, szok poznawczy na początek ale nie ma wyjścia, albo MY albo une !
 • @kula Lis 67 08:54:36
  Zgadzam się w 100%.
  To co możemy i musimy robić to uświadamiać Polakom, że Stany Zjednoczone są naszym śmiertelnym wrogiem.
  Im szybciej Polacy sobie to uświadomią tym większą będziemy mieć szanśe na ocalenie.
  Niestety, większość Polaków ma całkowicie odmienne zdanie.
 • @provincjał 09:08:52
  Dokładnie tak postąpiłby polski rząd!
 • @kula Lis 67 09:08:38
  " Szokuje, że Polska wspiera rozwiązania budowania niemieckiej przewagi medialnej"
  Mnie to nie szokuje.
  Bardziej szokuje mnie, że tak mało Polaków nie rozumie jeszcze, że rządzą nami zdrajcy!
  Czy szokuje mnie, że J. Kaczyński proponuje powstanie "silnej Armii Europejskiej"? Nie. Ponieważ jest to zdrajca polskich interesów.
  Szokuje mnie to, że wielu Polaków uważa go ciągle za patriotę.
 • @provincjał 09:08:52
  Jestem za!
 • Twarze zdrajców!!!
  http://i68.tinypic.com/2yxly06.jpg
 • @Robik 09:21:18
  USA nie przejęły się uwagami Polski i robią tak jak chcą tego lobbyści żydowscy i amerykańscy żydzi. Wobec tego jest to przykład dla Polski, że nie należy ulegać w sprawie naszej ustawy o IPN i przyspieszyć prace na temat naszej ustawy reprywatyzacyjnej. Nie może być tak by obce państwa przy pomocy swoich ustaw wpływały na naszą praworządność. Mamy obowiązek się bronić przed bankructwem bo dosyć już przez dziesięciolecia każdy nas doił w dodatku przekonany, że jest w prawie i powinien.
 • @Robik 09:25:43
  Czy Polacy doczekają się polskiej Polski? Kiedy Polską zaczną rządzić Polacy? Dlaczego żyd Gliński nadal jest ministrem ?! SKANDAL! Jeśli to prawda żyd Gliński won! Jeżeli sytuacja tak wygląda, to przypuśćcie państwo od jutra frontalny atak na rządzących, nagłośnijcie sprawę niech się tłumaczą, a przy okazji o sprawie dowie się tak zwana opinia publiczna, zrobi się głośno i być może to pohamuje nieco te idiotyczne zapędy. Swoją drogą, ten rząd nie jest mnie już w stanie niczym zaskoczyć. I tak wygląda repolonizacja mediów w wydaniu resortu żyda Glińskiego i jego zaplecza. Wicepremier zupełnie nie panuje nad sytuacja i nie sprawdza się na swoim stanowisku. To już następny przykład po prostu szkodliwej działalności przeciwko interesom Polskiego Państwa i Narodu. O ile zakup kolekcji Czartoryskich to był majstersztyk o tyle pozostałe działania są po prostu na pograniczu sabotażu. Prosimy o otrzeźwienie! Niedawno żyd Gliński szczerze powiedział,że od lat jest w Fundacji Sorosa i nie widzi w tym nic złego. Jestem przerażony. Czyli Prezes, prezydent Duda, premier Morawiecki, sprzedali nas? Będą zabijać? Już dawno po IV rozbiorze. Tylko jesteśmy jak ta przysłowiowa żaba w garnku. Dlaczego w Polsce nie ma autentycznej, polskiej patriotycznej partii. Czy nasze wnuki będą znały język polski?
 • @kula Lis 67 09:32:52
  Wyobraźmy sobie, że nasz sąsiad przychodzi do nas z "lewym" nakazem zajęcia naszego mienia. My stwierdzamy, że to jawne bezprawie i stwierdzamy wprost, że się do tego nie zastosujemy.
  W międzyczasie sąsiad nasyła na nasze podwórko swoich synalków i ich kumpli uzbrojonych po zęby.
  Mamy problem? Oczywiście.
  A "nasz" rząd uważa, że taki sąsiad jest naszym najlepszym przyjacielem i gwarantem naszego bezpieczeństwa i dobrobytu!
  W aktualnej sytuacji Polska potrzebuje po swojej stronie silnego sojusznika. Właśnie DLATEGO od lat trwa w Polsce wielka akcja wykopywania głębokiego rowu pomiędzy Polską a Rosją. Żebyśmy nigdy takiego sojusznika nie znaleźli w Rosji. I to działa!
 • @provincjał 09:08:52
  Taki przynajmniej scenariusz przedstawiony został na konferencji partii II Rzeczypospolita Polska.Można,że to jest jedyna alternatywa w nastających czasach.Ja bym do tego jeszcze dodał jeden punkt,W Polsce nie będzie się stosowało lichwę,i wszystkie majątki pozyskane w tym lichwiarskim procesie by przeszły w posiadanie państwa.Zresztą w ten sposób całe to olbrzymie bogactwo którym dysponuje ten nikły procent na naszym globie w zasadzie należy do rodzin żydowskich.Za lichwę karać śmiercią.
 • @Robik 09:08:15
  Beneficjenci tej całej hucpy, mają ogromne wpływy w Kongresie. Tworzą przepisy by drenować poszczególne kraje z KASY. Jeżeli ludzie się nie obudzą, to za jakiś czas się dowiedzą, że mają status "bydła'' w tym nowym lepszym świecie (podział: Goj - my, szabesgoj - donosiciel, no i oni - nasi nowi właściciele). To prawdziwi mistrzowie mydlenia oczu i odwracania kota ogonem. Tym oskarżaniem o antysemityzm, chcą nam zwyczajnie zatkać usta. Dziwne, że nie upomnieli się ponownie o bezspadkowe mienie, kiedy Mojżesz wyprowadzał ich z Egiptu, no chyba, że zabrali wszystko co im wpadło w rękę i niekoniecznie swoje.
 • @Robik 09:39:54
  Warto zwrócić uwagę na to, że po tym bandyckim ciosie Ameryki w Polskę wielkiego miłośnika Stanów Zjednoczonych Husky'go ZAMUROWAŁO!
  No bo co robić? Krytykować? Źle! Pochwalić USA? Też źle!
  Najlepiej przeczekać.
 • @ Autor
  "Nie widzę jednak Premier Beaty Szydło, Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego (pomimo wszystkich jego ułomności i wad o których pisałem wielokrotnie) tak samo jak nie widzę zupełnie Antoniego Macierewicza jako Ministra Obrony Narodowej - w roli całkowicie "biernych i milczących" w obliczu tak wielkiej hucpy i krzywdy dla Polski i polskiej racji stanu. Tak właśnie myślę i domyślam się, powodowany i kierowany bardziej "przeczuciem" - niźli zimną kalkulacją, logiką i umysłem (czemu nie zaprzeczam) i nic na to nie poradzę."

  Nie zgodzę się tylko z tym, że nie tylko Waszczykowskiego uważam za ułomnego w tym towarzystwie (socjalizm Szydło, "geopolityka" Antonia) ale uważam, że to może być dobry trop.

  5*
 • Liczy Pan na polski rząd?
  Zaraz, zaraz, to amerykańskie prawo a nie polskie. Za daleko wybiega pan w przyszłość. Co będzie dalej z tą "447" okaże się po reakcji polskiego rządu. Wtedy to będziemy się oceniać.

  " Polski" rząd przed przedłożeniem do głosowania w Sejmie konsultował z Żydami ustawę o IPN, ale i tak został wystrychnięty na dudka.
  Czy ktoś konsultował z rządem nad Wisłą ustawę 447? Od kilku miesięcy wszyscy wiedzieli o procedowaniu w USA i milczeli. Powinni odpowiadać za zaniedbanie podstawowych obowiązków wynikających z pełnionych urzędów. Dotyczy to w szczególności Dudy, Kaczyńskiego, Morawieckiego. To zdrada Stanu. Jedynym rozwiązaniem jest całkowita zmiana rządów w Polsce oraz zmiana sojuszy, jeśli USA nie uchylą tej ustawy.
  Doświadczenie pokazuje, że od 1989roku wszyscy po kolei działają na szkodę Polski. Ile można dawać się oszukiwać?
 • @Robik 08:22:39
  "Gdyby to był polski rząd to od tego momentu by zrozumiał, że Stany Zjednoczone i Izrael to nasi najwięksi wrogowie."

  I całego świata.

  Pozdro!
 • @Stara Baba 08:38:26
  "W realu Szwajcaria jest tylko ratlerkiem w porównaniu do Polski. "

  Gratuluję optymizmu...
 • @kula Lis 67 09:32:52
  ...i przyśpieszyć prace na temat naszej ustawy reprywatyzacyjnej.

  Polska jest już od lat "reprywatyzowana" bez ustawy. Najgorzej na tym wyszli Polacy.
 • Co robił wczoraj Johny Daniels i rabin Shmuley??
  https://gloria.tv/video/utfVVqWJHpgg33ACsuCNGvnnH

  https://gloria.tv/video/fo8m89QncRFb3S68ZuKhdrgtq

  Rozmawiali z Dyrekcją Lasów Państwowych.
 • Zostaliśmy sprzedani- Michalkiewicz u Gadowskiego.
  https://gloria.tv/video/nDtdXW7ruJwX3XY9avq7qkTqu
 • 6 49 minuty temu WALDEMAR BINIECKI O TYM JAK GROŹNA JEST USTAWA 447
  https://gloria.tv/video/G7tTymBZjMP62wBEefHytoUFQ
 • @provincjał 09:08:52
  Popieram,choć w jednym punkcie się nie zgadzam.
  "- buduje 400 tysięczną armię i zakupuje najlepszy sprzęt po
  najkorzystniejszych cenach, np. S-500"
  Skoro mamy być państwem neutralnym, to w tej kwestii rozwiązania szwajcarskie byłyby optymalne.
  A te pieniądze przeznaczone na armię w 100% dofinansowałbym edukację. Państwową oczywiście !
 • @wercia 10:09:17
  "Doświadczenie pokazuje, że od 1989roku wszyscy po kolei działają na szkodę Polski. Ile można dawać się oszukiwać?"
  No właśnie! Jak to się stało, że wyhodowano w Polsce tylu debili? Przecież to takie oczywiste a oni dalej tego nie rozumieją!!!
  Za dwa lata znowu powiedzą, że Kaczyński zawiódł się na ludziach i dokonał złego wyboru.
  Czy po uchwaleniu tej ustawy cofnięto dotację na renowację żydowskiego cmentarza w Warszawie (coś ok. 100 mln zł)?
  No bo w razie czego jeśli już mamy wysupłać 300 mld dolarów to te 100 mln byłoby juz na pierwszą tygodniową ratę.
 • @provincjał 09:08:52
  "- buduje 400 tysięczną armię i zakupuje najlepszy sprzęt po
  najkorzystniejszych cenach, np. S-500"

  No ale za co?
  Ja akurat wiem, ale to grozi zbombardowaniem "demokracją"....

  "buduje korzystne relacje polityczno godpodarcze z Chinami i Rosją
  to czy wtedy poparłbyś taki rząd i czy społeczeństwo byłoby na to gotowe ?"

  Ja gotowy jestem, ale odpowiedź na powyższe pytanie nie daje mi spokoju...

  Pozdro!
 • Kto sprzedał Polskę?
  Rozmowa z obecnym sędzią Trybunału Stanu: https://www.youtube.com/watch?v=tfKLWO7up_Y
 • @kula Lis 67 09:36:09
  "Dlaczego w Polsce nie ma autentycznej, polskiej patriotycznej partii."

  Bo działa "Magdalenka", a "seryjny" "dyscyplinuje" tych co się chcą wyłamać.
  "Magdalenka" jest natomiast rezultatem porozumień Jaruzelski - Rockefeller.
  Te wynikają z zasad geopolityki, że ten kto chce kontrolować świat musi opanować Eurazję.

  Konflikt jest teraz między kontynentem i atlantami a to są straszne moce.
  Zupełnie nie nasza liga. Nawet Niemcy już padły. Chiny i Rosja lawirują bardzo skutecznie i oddają ciosy, Iran i Indie po prostu trwają i jak mogą wspierają kontynent...reszta świata to już "demokracja"

  My w Polsce natomiast nie mamy też jeszcze tej słodkiej świadomości, że jesteśmy sami... bo są wśród nas zdrajcy
 • @SZS 10:21:18
  "Skoro mamy być państwem neutralnym, to w tej kwestii rozwiązania szwajcarskie byłyby optymalne."

  - "Szwajcaria nie ma armii - Szwajcaria jest armią."

  Taktownie nie wspomnę, kto jest autorem tego stwierdzenia.

  Pozdro!
 • @trojanka 10:15:24
  Czy te pierdolce nigdy nie przestaną mącić.... :-(
 • @Jasiek 10:38:49
  Nie nie przestaną,bo mogą, już niedługo mam nadzieję....!!I bo są złem, dziećmi Kaina i faryzeuszów!
 • @Jasiek 10:38:49
  Ale niepotrzebnie się martwimy, bo to przecież Rosja chce nas napaść i zabrać nam wszystko!!nie moski!!oni nam tylko dają!
 • @SZS 10:21:18
  Szwajcaria nie ma armii, Szwajcaria jest armią !
  http://bellum.com.pl/szwajcaria-nie-ma-armii-szwajcaria-jest-armia/
  na marginesie, Szwajcaria ma więcej Leopardów od Polski !
 • @provincjał 10:51:01
  "Szwajcaria ma więcej Leopardów od Polski !"

  Wcale bym się nie zdziwił jakby wyprzedzali nas też w liczbie okrętów podwodnych....
  Ale tym się pewnie by nie chwalili.
 • @trojanka 10:44:00
  "Nie nie przestaną,bo mogą, już niedługo mam nadzieję....!!"

  Spotkałem się z opinią, że przed I WŚ Polacy modlili się o wojnę...
 • @Jasiek 10:58:03
  Też bym się nie zdziwił, w końcu mają kilka głębokich jezior ;)
 • @provincjał 11:05:57
  "w końcu mają kilka głębokich jezior ;)"

  To raz. A dwa, to że wiele spraw można załatwić bardzo poufnie (zwłaszcza mając czyjeś "poufne" konta) i wypłynąć na szerokie wody. A wtedy na taki okręt można się natknąć gdziekolwiek.
  I to też jest przyczynek do tego jak rozmieścić ewentualną polską broń atomową. Wprawdzie "poufnych" kont nie mamy, ale "okno na świat" tego nie wymaga ;-)

  Auuuuu!
 • @Jasiek 10:35:04
  Żeby mieć pełny obraz sytuacyjny, trzeba wiedzieć, że w USA rządzi "deep state" lewoskrętnie myślący a diaspora z nimi sympatyzuje. Patriotyczne środowiska Amerykanów mają guzik do gadania, a informacje których nie ma w MSN nie mogą być rzeczywiste. Drugi obieg informacji i wyparcie fałsz informacji z mediów głównego ścieku, trwa stosunkowo od niedawna. W Polsce jesteśmy lata świetlne przed nimi a hipnoza i propaganda na nas nie działa (nigdy przez głowę by mi nie przeszło, że będę za coś Stalinowi dziękował, ale to dzięki temu bydlakowi jesteśmy uodpornieni na propagandę każdego rodzaju. Niech ci ziemia lekka nie będzie). Wracając do meritum. Lewacy nie mogą ugryźć bezpośrednio Trumpa, więc Soros uderza w sojuszników. Tylko tak mogą osłabić Trumpa. Do tego wisi nad nimi rewolucja konserwatywna, a na to nie mogą sobie pozwolić. Prędzej bandyci spowodują wybuch III wojny niż oddadzą władze. Generalnie szkoda mi Amerykanów, chyba nie zdają sobie sprawy, że ten precedens mienia bez spadku, jest wyjątkowo rasistowskim podejściem. Ale nie tylko o mienie tu chodzi, również śmierć jest miej lub więcej warta. Śmierć Amerykanina (nie żyda) jest mniej warta od śmierci żyda. Jeśli Trump podpisze ten akt, to Ameryka straci status kolebki wolności i równości wobec prawa, naruszone zostaną fundamenty prawa rzymskiego na którym opiera się cywilizacja łacińska. Klasyczne niszczenie od środka, USA stanie się babilońską kobietą lekkich obyczajów, braną na wszystkie fronty a wręcz swoisty gang bang co kiedyś nazywali orgią (przez pewne odłamy żydów bo nie są monolitem). I tak oto w interesie litwaków z Izraela i lewaków z USA kochających do tej pory ZSSR, Amerykanie będą robić za mięsko armatnie. Polskę trzeba będzie oddać dla Putina, bądź innego psychopaty za cenę przyłączenia się do działania przeciwko Chinom. Prywatny federalny bank Ameryki (żydów) nie może tracić, a dominacja handlu morskiego nad lądowym, nie może być zagrożona. A do tego dążą Chiny i żadnej pewności co do porozumień handlowych mieć nie można. Zastanawiam się tylko nad dwiema kwestiami, kiedy Chińczykom znudzi się bycie wyrobnikami zachodu, i czy Amerykanów obudzą z letargu spadające na ich głowy nuki. A pomimo propagandy, to Chiny mają najlepsze wojska rakietowe na świecie.
 • @kula Lis 67 11:22:47
  "Polskę trzeba będzie oddać dla Putina, bądź innego psychopaty za cenę przyłączenia się do działania przeciwko Chinom."

  1. Za coś takiego trzeba "dać" nie Polskę, ale równoważnik Chin ;-)

  2. Putin to nie psychopata - to prezydent FR ;-DDDD

  Pozdro!
 • @Jasiek 10:35:04
  Postkomunista Leszek Miller twierdzi, że ustawą S.447 rząd USA… złamie umowę z Polską. W dyskusji o antypolskiej ustawie S.477 przyjętej przez amerykańską Izbę Reprezentantów dziś w nocy, nieoczekiwanie głos zabrał dziś były postkomunistyczny premier Leszek Miller. Podkreślił on, że sprawa ewentualnych roszczeń jest załatwiona i powinny je ewentualnie zapłacić władze USA, jeśli się na to zgodzą. Problem roszczeń obywateli USA wobec Polski został uregulowany umową z 16 lipca 1960. Rząd USA w zamian za odszkodowanie 40 mln ówczesnych $ przejął na siebie zobowiązania z roszczeń odszkodowawczych i zobowiązał się, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych dalszych roszczeń.
  Ps...Miller wypowiedział się bardzo merytorycznie. Powstaje pytanie, czy jeśli taki jest rzeczywiście stan prawny, to dlaczego nie zwrócił na to uwagę polski rząd. Jest jeszcze czas, żeby wskazać tę informację prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.
 • @Jasiek 10:35:04 zobacz to jaki ubaw!
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2018/04/trump_macron2.jpg

  Prezydent Trump prowadzi prezydenta Macrona jak małego chłopca.

  Myślę sobie że to biedne drzewko było szczęśliwsze u siebie w lesie niż pod "opieką" tych dwóch artystów ze złotymi łopatami :)


  https://pbs.twimg.com/media/Dbm3MjsUQAAEtqB.jpg
 • @kula Lis 67 11:44:44
  "Podkreślił on, że sprawa ewentualnych roszczeń jest załatwiona i powinny je ewentualnie zapłacić władze USA, jeśli się na to zgodzą."

  Kurde, może to właśnie jest rozwiązanie. Wystarczy włączyć drukarkę, nawet jeśli jest na czosnkowym polu...
 • @Jasiek 10:35:04 żyd to żyd i myśli jak żyd twórca gułagów dla GOI.. Oto dzisiejsza Ameryka.
  Komunista i kandydat na prezydenta USA Bernie Sanders chce… pracy dla każdego. Czy to się skończy łagrami? Senator Bernie Sanders ma ogłosić propozycję, która zagwarantuje pracę co najmniej za 15 na godzinę oraz pakiet zdrowotny dla każdego dorosłego Amerykanina, „który będzie tego chciał lub potrzebował”.

  Pomysł senatora wciąż znajduje się na wczesnym etapie tworzenia. Biuro Sandersa jeszcze nie ujawniło szczegółów finansowania tego planu. Wcześniejsze projekty na dużą skalę proponowane przez niego to zniesienie ulg podatkowych dla najbogatszych Amerykanów i dużych korporacji.

  „To szansa na coś przełomowego, wykraczającego poza to co robiliśmy przez ostatnie 40 lat, kiedy wszystkie zyski poszły do ​​elity społeczeństwa” stwierdza.

  Krytycy federalnych propozycji zatrudnienia twierdzą, że interwencja rządu w celu podniesienia płac może doprowadzić do obniżenia przez prywatne firmy kosztów w innych obszarach, w tym zatrudniania mniejszej liczby pracowników. Sanders jest od dawna zwolennikiem „Walka o 15”, ruchu mającego na celu podniesienie płacy minimalnej do 15 dol. za godzinę.

  Propozycja wydaje się być utopią, która nie znajdzie odzwierciedlenia w poparciu przez większość demokratyczną.

  „To całkowicie podkopuje wiele branż i firm” powiedział konserwatysta Brian Riedl. „Będzie presja, aby wprowadzić wyższe wynagrodzenie lub pewne korzyści, których sektor prywatny nie oferuje” dodał.

  Bardziej radykalnie komentują sprawę internauci, którzy przekonują, że „pracę dla każdego” można wprowadzić tylko w jeden sposób. Poprzez powrót do niewolnictwa i system łagrów.

  Źródło: thehill.com
 • @Jasiek 10:35:04
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/10/donald_tusk_jaroslaw_gowin.jpg
  Czy wicepremier Gowin oszalał? Podczas przyjmowania antypolskiej ustawy… kadził żydom w Muzeum Holocaustu. Takiego skandalu dawno nie było. Podczas gdy Polonia starał się wszelkimi sposobami powstrzymać przyjęcie ustawy S.447 przez amerykański Kongres, polski wicepremier Jarosław Gowin, jak gdyby nigdy nic, zwiedzał sobie w Nowym Jorku… Muzeum Holocaustu. Co więcej przekonywał w nim, że Polska podda się wszelkim teraźniejszym i przyszłym żydowskim naciskom i nie zrobi nic przeciwko żydowskiej społeczności.

  Ustawa o IPN na pewno nie będzie dzieliła narodów: polskiego i żydowskiego, nie będzie też źródłem kontrowersji między Polską a USA powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin po spotkaniu z dyrektor Muzeum Holokaustu Sarą Bloomfield.

  W kolejnym dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych, wicepremier Gowin oraz polska delegacja, spotkali się we wtorek w Waszyngtonie z dyrektor Muzeum Holokaustu Sarą Bloomfield. Rozmawialiśmy również o nowelizacji ustawy o IPN. Muszę powiedzieć, że pani dyrektor Bloomfield z dużą delikatnością wskazywała na niepokój strony żydowskiej i również naukowców przed skutkami tej ustawy – powiedział Gowin dziennikarzom po spotkaniu z dyrektor muzeum.

  Jak dodał, w trakcie rozmowy, wicepremier wyjaśniał intencje polskiego rządu w związku z tą ustawą. Przekonywałem panią dyrektor, że intencje polskiego rządu są jednoznaczne chcemy walczyć wyłącznie z kłamstwami na temat zbiorowej odpowiedzialności Polaków, polskiego państwa za współudział w Holokauście. Przekonywałem ją również, że ta ustawa w niczym nie zagraża wolności słowa, wolności świadectwa tych, którzy przeżyli Holokaust, a także nie ogranicza w żaden sposób wolności badań naukowych tłumaczył Gowin.

  Przyznał, że po stronie Polski „jest pewien problem do rozwiązania”. Rozwiążemy ten problem. Ta ustawa na pewno nie będzie dzieliła narodów polskiego i żydowskiego, nie będzie też źródłem kontrowersji między Polską a Stanami Zjednoczonymi zaznaczył.

  Dodał, że poinformował Bloomfield o tym, iż rząd polski w sprawie tej ustawy czeka na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Wierze, że Trybunał Konstytucyjny przedstawi taką interpretację, wiążącą interpretację ustawy, która uspokoi badaczy, czy środowiska żydowskie na całym świecie powiedział.

  Nowelizację ustawy o IPN prezydent podpisał 6 lutego, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent chce, by Trybunał zbadał, czy przepisy noweli ustawy o IPN nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz kwestię tzw. określoności przepisów prawa. Polska delegacja zapaliła w muzeum świece upamiętniające ofiary Holokaustu, a także odwiedził nową ekspozycję poświęconą Janowi Karskiemu.
  (PAP)
 • @kula Lis 67 11:52:04
  Ta płaca minimalna to ściema.
  Nie ona jest ważna tylko siła nabywcza.
  Tej się nie da zadekretować.
  Ją trzeba osiągnąć.
  Jak?
  Tradycyjnie - wolność gospodarcza, skuteczne prawo, równe dla wszystkich.
  Jak się ustali odgórnie i się nie trafi, to można tylko szkód narobić.

  Debilizmem jest natomiast wprowadzanie płacy minimalnej z jednej strony i ujebywanie przedsiębiorczości z drugiej jak ma to miejsce w Polsce.
  Uffff....
  Odbiegliśmy od tematu.

  Następnej wiosny trzeba spalić kukłę Marzanny/Magdalenki
 • To wina Putina.
  To Putin namówił żydów by zadłużyli Polskę na wieki.

  A tak poważniej Polska jest przez takie działania globalnych żydów naganiana pod Rosyjski parasol.

  I nie wykluczałbym że jest to działanie świadome ze strony V kolumny żydowskie w globalnej mafii żydowskiej oraz samego Trampa.

  Im więcej krajów zmusi się do zmiany frontu przeciw globalnej mafii żydowskiej tym łatwiej będzie tę mafię pokonać.
 • @Oscar 12:16:06
  W takim razie to "Gazeta Wyborcza", Soros, Gross i cała reszta tej ferajny to żydowska V kolumna w globalnej mafii żydowskiej?
  Wychodzi nawet na to, że i nasz prezydent z PiS-owską władzą to też V kolumna?
  W takim razie musimy ich wspierać z całych sił.
 • @Robik 12:27:29
  "Wychodzi nawet na to, że i nasz prezydent z PiS-owską władzą to też V kolumna?
  W takim razie musimy ich wspierać z całych sił."

  W ostateczności jak wszyscy zginiemy, to zginie też mafia. Tylko kto wtedy to sprawdzi? ;-DDDDD
 • @Jasiek 12:32:40
  Ja tylko się zastanawiam co takiego musi się jeszcze wydarzyć w Polsce żeby ludzie wreszcie przejrzeli na oczy?
  Przecież gdyby posłów wybierano wyłacznie z "losowania" byłoby dużo lepiej.
  A Husky zaszył się w budzie i gra na przeczekanie...
  Jego największa miłość - USA - tak go zawiodły!
  Jak to wytłumaczyć ciemnemu PiS-owskiemu ludkowi?
  Co nas nie złamie to nas umocni - a więc USA nas hartuje!
  To wszystko dla naszego dobra.
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 11:50:25
  Zapadła ważna decyzja dotycząca przyszłości Polski na dziesiątki lat. A czym zajmuje się Polski Sejm? Czy naprawdę mam uwierzyć, że ta kolejna hucpa z tzw. niepełnosprawnymi dziećmi w Sejmie, to zbieg okoliczności, czy też staranni zaplanowany dym i mgła, żeby przykryć medialnie decyzję Kongresu USA? Dawniej żebracy świadomie okaleczali własne dzieci, żeby łatwiej wzbudzić litość i wyrwać kasę od wrażliwców. Nic się nie zmieniło.
  W Norwegii za danie żebrakowi pieniędzy na ulicy jest się karanym. I tak być powinno. Zatrzymać zwyrodnialców!
 • @Jasiek 11:50:25
  Wystarczy z siłą spokoju wysyłać rachunki za żądania żydowskie do Waszyngtonu. A to na podstawie Art. IV umowy indemnizacyjnej z 1960. Tekst tutaj:
  treaties.un.org/doc/Publication/UNTS/Volume 384/volume-384-I-5518-English.pdf


  Przyjęliśmy na siebie rolę konia trojańskiego Ameryki w regionie, więc teraz nasz "sojusznik" postanowił nam się za to odwdzięczyć. Nie mam pretensji do polskich polityków moim zdaniem niewiele mogli zrobić. Zresztą już sprawa nieszczęsnej nowelizacji ustawy o IPN pokazała, że na forum międzynarodowym polski rząd się miota i daje ogrywać żydom jak dziecko. Do amerykańskich polityków w sumie też nie mam większych pretensji. Większość kongresmenów to marionetki, które są prowadzone na sznurku przez AIPAC (Amerykańsko – Izraelski Komitet Spraw Publicznych). Mogę tylko pogratulować "naszym starszym braciom w wierze" skuteczności w lobbingu, bo takie ustawy pokazują, kto naprawdę rządzi w USA. Pozostaje nam tylko czekać aż Ameryka zostanie zdetronizowana przez Wschodzącego Smoka z Dalekiego Wschodu. Świat chiński będzie piękniejszy od Pax Americana, choćby dlatego, że nikt jeszcze nie widział Chińczyka z pejsami.
 • @Jasiek 11:50:25
  Wojciech Sumliński: Przedsiębiorstwo Holokaust otwiera nowy rozdział. Sprawę przyjęcia przez Izbę Reprezentantów amerykańskiego Kongresu ustawy 447, dającej Departamentowi Stanu prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu oraz wspierania ich w odzyskiwaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców ostro skomentował dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński.

  „Niech nam nikt nie opowiada bzdur i nie zaklina rzeczywistości mówiąc, że przegłosowana właśnie przez amerykański Kongres ustawa 447 – dająca prawo Departamentowi Stanu do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu oraz wspierania ich w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców – nie ma żadnego znaczenia, bo gdyby nie miała znaczenia, żydzi nie parliby tak mocno do jej przegłosowania” stwierdził na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych. „Niech nam nikt nie mówi więcej o przyjaźni polsko- żydowskiej czy polsko – izraelskiej, bo czegoś takiego nie ma i nigdy nie było” dodał.

  Podkreślał, iż „Przedsiębiorstwo Holokaust na naszych oczach, przy otwartej kurtynie, otwiera właśnie nowy rozdział, który ma doprowadzić do wydarcia z Polski miliardów dolarów i do popchnięcia naszego kraju na skraj przepaści, a tymczasem polscy decydenci vide wicepremier Jarosław Gowin – „ustawa nie ma znaczenia prawnego, nie może być podstawą do roszczeń” – czy szef MSZ Jacek Czaputowicz (ten sam, który za Grossem kłamliwie obciąża Polaków o mord w Jedwabnem) – „nie przywiązywałbym do ustawy zbytniej wagi, ponieważ Polska nie jest w niej wymieniona w nazwie i w treści” – strugają durniów i mydlą nam oczy” ocenił.

  „Trzeba zdać sobie sprawę, że stajemy właśnie w obliczu bardzo poważnego zagrożenia i tylko od nas, od naszej determinacji i odwagi, zależy to, czy pozwolimy na dalsze naigrywanie się z prawdy historycznej, naszej historii i naszego prawa” tłumaczył, podkreślając, iż opinia publiczna, to wielka siła, dużo większa, niż wielu mogłoby się wydawać i to od niej zależy, czy pozwolimy decydentom na dalsze upokarzanie naszego kraju i płaszczenie się przed żydami, dla których fakty historyczne i polskie prawo nie mają żadnego znaczenia.

  „Choćby wyło piekło i szatani – w tej sprawie, bez względu na wszystko, nie wolno nam ustąpić nawet na cal, bo od tego zależy nie tyle los następnej kadencji – jak patrzą politycy- ile następnych pokoleń. NON POSSUMUS” skonstatował Wojciech Sumliński.
 • @wercia 10:23:26
  Uczcie się ludzie jidish i hebrajskiego. Trzeba rozumieć polecenia szefa i właściciela. Witajcie w Polin i Kanaan.
 • @kula Lis 67 13:11:10
  Przyjęliśmy na siebie rolę konia trojańskiego Ameryki w regionie, więc teraz nasz "sojusznik" postanowił nam się za to odwdzięczyć. Nie mam pretensji do polskich polityków moim zdaniem niewiele mogli zrobić

  Ja niczego nie przyjmowałam na siebie. Pisiory okazali się zdrajcami.
  Politycy obowiązani są podejmując się funkcji publicznych działać z należytą starannością w imieniu i na rzecz Polski i Polaków. Tymczasem nie zrobili NIC.
  Są chojrakami tylko w stosunku do Polaków. Już nie mogę słuchać żadnego pisiora ani innego pożal się Boże polytyka.
 • @kula Lis 67 13:34:42
  Sami się uczcie. Podkładacie do kotła przy gotowaniu żab?

  Warto przeczytać wypowiedż Pana Sumlińskiego na prawym.pl- choćby wyło piekło i szatani, NON POSSUMUS.
 • @wercia 13:58:17
  Nie zrozumiałaś żartu? Pzdr!
 • @wercia 13:58:17
  Dopóki nie uzna się (nie)rządu PO/PSL przestępczym, to trzeba ich podpisane umowy(Terezin) honorować. Ta ustawa jest tylko pochodną tej podpisanej przez Tuska i Bartmana vel Bartoszewskiego w Terezinie. Daj żydowi palec złapie całą rękę. Podobnie było z udrożnieniem transportowym i regulacją Odry. Gróbarczyk z rządem musieli odkręcać umowy podpisane przez Kopacz z Niemcami, że Odra ma być dziką rzeką. Dało się to odkręcić i prace ruszają.
 • @wercia 13:58:17
  Wszystko to prawda.
  Myślę, że ten właśnie moment był bardzo precyzyjnie zaplanowany i dzisiaj jako państwo znaleźliśmy się w potrzasku.
  Prawda jest taka, że na szczycie tego naszego państwa znajdują się ludzie którzy własny interes przedkładają ponad interes narodu i państwa.
  Z tymi ludźmi na szczycie nie mamy szans na przetrwanie.
  Teraz zacznie się już tylko szybka jazda po równi pochyłej.
  Wielu widziało to już od dawna i przed tym przestrzegało - ot, tacy ruscy agenci...
  Potrzeba nam radykalnej zmiany sojuszy.
  Skoro nasz najważniejszy sojusznik nas zdradził trzeba temu "sojusznikowi" pokazać środkowy palec!
  Myślę jednak, że dalej będziemy tkwić w tym chorym układzie.
  Nie na darmo plujemy na Rosję i Putina od wielu lat.
  To koniec Polski!
 • @kula Lis 67 14:11:37
  Żadnej umowy z Terezina nie trzeba honorować. USA nie honoruje traktatu z 1960 roku za który wzięła pieniądze a Trump także unieważnił ostatnio kilka międzynarodowych umów kierując się jak to określił dobrem państwa. Trzeba brać przykład z "lepszych". Wypowiedzieć tą głupią umowę że względu na bezpieczeństwo i interes Polski i to wszystko. Trochę popłaczą i przestaną. Nie bawmy się w Wałęsę i Kaczyńskich - "nie chce ale muszę" .... podpisać i rozwalić suwerenność kraju.
 • @kula Lis 67 14:11:37
  W Terezinie nie podpisywano żadnej umowy. Merdia wieściły o jakiejś deklaracji terezińskiej. Zainteresował mnie film na y.t. dr-a Kękusia skierowany do Trumpa. Z.Kękuś pisze listy tu i ówdzie, a nieszczęśni urzędnicy chcąc nie chcąc muszą na nie odpowiadać. Wyjąwszy JK, któremu -sądząc po tytułach innych filmów- się za to oberwało. W poniższym filmie Kękuś czyta odpowiedż kierownika biura Bartoszewskiego, z której to odpowiedzi wynika, że w Terezinie niczego nie podpisywano. Ta deklaracja to była propozycja strony żydowskiej, nie podpisana przez uczestników spotkania. Pan Kękuś konkluduje, że z Zydami niebezpiecznie jest nawet zasiadać do jakichkolwiek rozmów: https://www.youtube.com/watch?v=Q7ihnUeg8Tg
 • Profesor Marek Chodakiewicz, autor słynnego przemówienia D.Trumpa w Warszawie
  pt. Ameryka was kocha", o ustawie 447.
  A kto się lepiej zna na realiach amerykańskich i polskich jak nie Polak mieszkający w USA od jakiegoś czasu i blisko polityków!!!

  https://wiadomosci.wp.pl/to-oni-mieli-pisac-przemowienie-donalda-trumpa-dzieki-ich-pracy-pis-moze-tryumfowac-6141623542388865a


  Prof. Chodakiewicz – “Przyjęcie przez USA ustawy 447 może oznaczać nękanie Polski”
  https://youtu.be/6lGk3R0tt5M


  Przyjęcie przez Stany Zjednoczone ustawy 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today), może oznaczać nękanie Polski na rozmaitych płaszczyznach -powiedział profesor Marek Jan Chodakiewicz.

  Profesor podkreślił, że ustawa będzie miała negatywny wpływ na stosunki polsko-amerykańskie. Od nieoficjalnych nacisków przez oficjalny lobbying aż do sankcji: pozytywnych czy negatywnych. Sankcje pozytywne to, krótko mówiąc, przekupstwa. Na przykład, jeśli Polska zapłaci odszkodowania zarządzone przez organizacje żydowskie, dostanie ochronę tarczy antyrakietowej albo faworyzowany status handlowy.

  Sankcje negatywne mogą oznaczać – w razie odrzucenia roszczeń – bojkot polskich produktów, cła zaporowe na nie, albo odmowę udzielenia kredytu. Są setki rozmaitych kijów i marchewek w kategorii sankcji – ocenił zagrożenie prof. Chodakiewicz.


  Polska dyplomacja na takich sprawach się nie zna. Po pierwsze trzeba zasięgnąć opinii ekspertów czy to jest w ogóle możliwe. Bo z jakiej racji RP ma ingerować w wewnętrzne sprawy USA. Jeśli w ogóle to powinni to zrobić Amerykanie polskiego pochodzenia. Niestety nie mają ani organizacji, ani środków, ani strategii, ani przywództwa – dodał profesor.

  Przypominamy, że przedstawiciele Ruchu Narodowego także twierdzą, że ustawa otwiera drzwi do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego, czyli znajdujących się w Polsce nieruchomości państwowych, które znajdują się albo w rękach samorządu terytorialnego, albo skarbu państwa.

  https://medianarodowe.com/prof-chodakiewicz-przyjecie-usa-ustawy-447-moze-oznaczac-nekanie-polski/
 • @wercia 14:41:26
  Odpowiedzialność za skutki ustawy 447 spada na Tuska! Wyjaśniamy wszystko po kolei…
  Ustawa 447 nie nakłada na Polskę żadnych nowych obowiązków, które nie wynikałyby już z przyjętej w 2009 r. przez rząd Donalda Tuska Deklaracji Terezińskiej, dot. zwrotu Żydom mienia straconego w czasie Holokaustu. Więc ewentualne pretensje nie powinny być kierowane w stronę USA – komentuje w rozmowie z portalem niezalezna.pl amerykanista Wiktor Młynarz. Jak pisał portal niezalezna.pl, sprawa ustawy S. 447, dotyczącej zwrotu mienia ofiarom Holokaustu, nabrała w amerykańskim Kongresie niespodziewanego przyspieszenia. Kongresmeni nad jej przyjęciem mają głosować już jutro. Jak się okazuje, tryb głosowania nad ustawą będzie nadzwyczajny.

  Ustawa 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today) daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu i do wspierania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców. Jednak w rozmowie z portalem niezalezna.pl amerykanista, publicysta „Gazety Polskiej Codziennie” Wiktor Młynarz studzi emocje, mówiąc, że jeżeli słynna już ustawa 447 wejdzie w życie a nic nie wskazuje, żeby miało stać się inaczej to tak naprawdę nie zmieni się wiele.

  Jej treść zobowiązuje bowiem Departament Stanu do monitorowania kwestii zwrotu majątku żydowskiego w państwach – sygnatariuszach Konwencji Terezińskiej z 2009 roku. Po wejściu w życie Departament Stanu będzie prawnie zobowiązany do przygotowywania raportów o wypełnianiu postanowień ustawy i przekazywaniu ich komisji spraw zagranicznych i komisji budżetowej senatu oraz ich odpowiednikom w Izbie Reprezentantów. I tyle. Ustawa nie stwierdza nigdzie, co rzeczone komisje później z tymi raportami zrobią. Na dobrą sprawę Departament Stanu już wcześniej składał takie raporty. S.447 po prostu nada temu działaniu bardziej oficjalny wymiar zaznacza publicysta.

  S.447 nie nakłada na Polskę żadnych nowych obowiązków, które nie wynikałyby już z przyjętej przez rząd Donalda Tuska Deklaracji Terezińskiej. Więc ewentualne pretensje nie powinny być kierowane w stronę USA. Sama deklaracja zresztą jest zbiorem wytycznych, bez mocy prawnej, więc egzekwowanie jej zapisów z przyczyn oczywistych nie wchodzi w grę podkreśla Młynarz.

  Amerykanista stwierdza, że problem, jaki Polonia ma z tą ustawą, wynika głównie z zapisu, że Departament Stanu powinien zająć się także kwestią mienia które nie ma spadkobierców.

  To bardzo drażliwa kwestia we wzajemnych stosunkach. Żydzi twierdzą, że chodzi im o odzyskanie – lub uzyskanie zadośćuczynienia – za stracone w wyniku działalności Niemiec mienie komunalne, takie jak chociażby synagogi. Polacy boją się, że chodzi o mienie, które zgodnie z prawem przejęła Polska, a które organizacje żydowskie chcą odzyskać z powodu przynależności do tej samej grupy etnicznej. Zapisy Deklaracji Terezińskiej są w tym aspekcie mocno niejasne, więc nie jest to lęk całkowicie pozbawiony podstaw. Ale, ponownie, to wina samej deklaracji a nie S.447. Odpowiedzialność za wszelkie konflikty pomiędzy Polską a organizacjami żydowskimi jakie mogą wyniknąć z jej zapisów spada więc na rząd Donalda Tuska a nie na amerykański kongres ponownie podkreśla odpowiedzialność byłego premiera Wiktor Młynarz.

  Natomiast panika, że ustawa trafi pod głosowanie w Izbie w trybie specjalnym, w opinii amerykanisty, wynika z nieznajomości amerykańskiego procesu legislacyjnego. Spiker Izby ma bowiem prawo nakazać taki tryb, w którym kongresmeni nie mogą zgłaszać poprawek i mają zaledwie 40 minut na debatę. Ale nie ma w tym niczego kontrowersyjnego. To prawo przyznano mu bowiem aby przyspieszyć pracę Izby i jest używane niemal wyłącznie do procedowania mało ważnych i przez to mało kontrowersyjnych ustaw, takich jak nadawanie patronów rządowym budynkom.

  S.447 otrzymała w ub.r. jednogłośnie poparcie w senacie – więc raczej nie ma takiej możliwości aby nie przeszła przez Izbę nawet w normalnym trybie, tym bardziej że w trybie specjalnym wymagana jest większość kwalifikowana 2/3 głosów, co ogranicza jego stosowanie tylko do ustaw, które i tak cieszą się dużym poparciem. Średnio od zaprezentowania ustawy do wejścia jej w życie mija 215 dni, a senator Partii Demokratycznej Tammy Baldwin przedstawiła jej tekst 27 lutego zeszłego roku, co pokazuje, że kongres się z nią nie spieszy. Wprost przeciwnie kiedy się spieszy, to potrafi przyjąć ustawę w ciągu kilku dni rozwiewa wątpliwości dziennikarz.

  Ta ustawa może nam teoretycznie zaszkodzić gdy będziemy wprowadzać własną ustawę reprywatyzacyjną jeśli jej zapisy nie znajdą uznania organizacji żydowskich. Ale, jak mówiłem, w praktyce niewiele to zmienia. Obecna administracja USA jest dobrze nastawiona zarówno do Polski jak i do Izraela i wątpliwe, żeby poparli potencjalny punkt zapalny pomiędzy oboma krajami poprzez publikację nieprzemyślanego raportu. Co oczywiście może się zmienić w razie zmiany rządu w USA, ale jak chce się psa uderzyć to i kij się znajdzie, więc nawet bez S.447 w razie objęcia władzy przez rząd nieprzychylnie do Polski nastawiony mielibyśmy problem. Podobnie wygląda kwestia antypolskiej nagonki, którą mógłby spowodować raport Departamentu Stanu, na co zwracał uwagę m.in. profesor Marek Chodakiewicz. Niechętna Polsce prasa już niejednokrotnie pokazała, że do takiej nagonki żadne raporty nie są jej potrzebne uważa Wiktor Młynarz.


  Ps...Co nie zmienia faktu, że Polska żadnego mienia bezspadkowego oddawać nie będzie, bo żydzi byli obywatelami Polski, nie mieli tu własnego państwa, podlegali zasadom dziedziczenia obowiązującym w Polsce i wynikającym z prawa rzymskiego. A po kasę niech się zwrócą do "kulturalnych " Niemców. W latach 60-tych było już spłacone wszystko wobec obywatelom żydowskim co potwierdził sąd w wydaniu wyroku w tej sprawie w USA w roku 2008.Także niech się bujają i niech wezmą swoich ziomków z Polskiego Sejmu. Islandia pokazała jak pozbywać się garbatych nosów i od razu czuć że kraj odżywka a u nas klęczą na kolanach przed nimi przepraszają. Szkoda słów. Umowy Indemnizacyjne Zawarte Przez PRL – odszkodowania dla żydów

  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=78968


  http://www.msz.gov.pl/resource/48c0faac-bd37-450a-a7dc-0406d340fc87

  Polska już zapłaciła żydom. Długie milczenie ministra - Sikorski przypomniał niedawno umowę odszkodowawczą (indemnizacyjną) zawartą w 1960 r. przez Polskę i USA. Na jej mocy Polska przekazała 40 mln dol. na "całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych, jak prawnych, do Rządu Polskiego" z tytułu wszelkich decyzji o przejęciu mienia. Ta suma miała zostać rozdzielona "wedle uznania Rządu Stanów Zjednoczonych". Dalej umowa stwierdza: "Po wejściu w życie tego układu Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu Polskiego".

  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/polska-juz-zaplacila
  http://www.michalkiewicz.pl/do_sciagniecia/uklad_miedzy_rzadem_prl_a_rzadem_usa_d
 • @Robik 12:45:03
  //A Husky zaszył się w budzie i gra na przeczekanie...
  Jego największa miłość - USA - tak go zawiodły!//

  Husky dostał wczoraj takie bęcki od Zawiszy, ze leży gdzieś pod płotem i liże rany. Pewnie nawet nie wie co przegłosowali jego ukochani "wieczni sojusznicy".
 • @kula Lis 67 13:34:42
  //Uczcie się ludzie jidish i hebrajskiego. Trzeba rozumieć polecenia szefa i właściciela. Witajcie w Polin i Kanaan.//

  A jak Kula Lis widzi rolę w tej hucpie POpaprańców a zwłaszcza PiSlamistów? Jak twierdzę, że Kaczor to zdrajca i sprzedawczyk to się oburzasz.
 • Prof. Andrzej Nowak mówił tak:
  "Nie wydaje mu się, by Polska miała zapłacić haracz idący już dzisiaj w setki miliardów dolarów przedsiębiorstwu Holocaust Industry, ponieważ Polska zaczyna się liczyć dla USA jako partner. W grę wchodzą dziesiątki miliardów dolarów, a może jeszcze większe sumy, więc ze względu na dobro swoich interesów USA nie mogą sobie pozwolić na zrażanie strony polskiej."
  Takich to dyplomowanych matołów niektórzy mają za prawicowy autorytet!
 • @trojanka 15:07:51
  Wpis sprzed kilku miesięcy:
  W ostatnim numerze tygodnika „Do Rzeczy” Marek Jan Chodakiewicz – obywatel Stanów Zjednoczonych (gdzieś czytałem, że to on napisał przemówienie które odczytał prezydent Trump w Polsce podczas ostatnich odwiedzin) – pisze tak:
  „opór wobec roszczeń popartych aktami normatywnymi Kongresu USA wpłynie fatalnie na pozycję Warszawy jako alianta Waszyngtonu. Rozkręcona machina medialna może doprowadzić do RYSY (!!!) na wizerunku naszego kraju w USA. A przy okazji przecież Bruksela zaciera ręce, by – wraz z Berlinem – utrzeć nosa rządzonemu przez krnąbrny i nieznośny PiS państwu nad Wisłą. Nad zawłaszczającymi cudze mienie Polakami ronić będzie też krokodyle łzy ROSJA”.
  W dalszej części Chodakiewicz trochę lekceważy te żądania: „Polska to nie Szwajcaria” – (niby, że z nami się trzeba liczyć!) by na końcu napisać coś bardzo groźnego:
  Polska powinnna odrzucać te pozwy… „chyba, że strategiczna sytuacja geopolityczna Polski będzie wymagać pewnego quid pro quo. Wtedy można się zastanowić, co za cenę takiego bezczelnego szantażu RP może uzyskać.”
  Zwróć uwagę na tę bezczelność: Amerykanie wbrew zasadom prawa domagać się będą od nas miliardów a w razie „OPORU” rozkręcą nam taką „machinę medialną” która może doprowadzić do „RYSY na naszym wizerunku”…Tak się o nas troszczy pan Chodakiewicz. Swój człowiek!
  Jakoś na razie p. Chodakiewicz jeszcze nam nie podaje kiedy dla nas może się to stać dobrym geszeftem.
  Jakieś propozycje? Co dostaniemy od USA za 65 mld dolarów? Pochwalą nas, poklepią po plecach?
  Międzymorze pod amerykańskim protektoratem - to jest oferta Chodakiewicza i Michalkiewicza.
  Strach mieć takiego protektora.
 • @Robik 15:44:16
  cd.
  Z kim to "trójmorze"?
  Według Michalkiewicza i Chodakiewicza "trójmorze" ma być budowane pod protektoratem USA.
  Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości to te same Stany chcą nas teraz wydoić na jakieś 65 miliardów.
  Ale tak w ogóle to są naszymi przyjaciółmi i możemy im zaufać.
  Michalkiewicz również uważa, że nasz odcinek Jedwabnego Szlaku też powinien być zarządzany przez USA.
  Śmiać się czy płakać?
  ---------
  Korekta: teraz żądania dochodzą już do 300 mld dol.
 • @Robik 15:37:36
  Nowak ma rację chociaż nie ze wszystkim się zgadzam. Po pierwsze sytuację zagrażającą Polsce że strony żydów tworzy polski rząd. Tu tkwi przyczyną całej tej bonanzy. To polska władza poprzez swoją służalczość jest największym szkodnikiem. Oni nie mają jaj i nie nadają się do zarządzania państwem. Poza tym Nowak wymienił sprawy drugorzędne. Najważniejszym interesem który Polska spełnia w amerykańskiej polityce jest trzymanie w szachu zachodniej flanki Rosji oraz skuteczne oddzielanie zapędów połączenia interesów rosyjskich z niemieckimi które były by katastrofą dla USA. To są dwa najważniejsze atrybuty "przyjaźni" USA-Polska. Pieniądze nie wchodzą tu w grę lecz lokalizacja geograficzna i wykorzystywanie historii Polski dla swoich celów.
 • @Robik 15:46:05
  Ustawa 447 niezgodna z prawem Polski i USA? Prof. Żaryn dla wPolsce.pl: "Nie mieści się to w katalogu praw człowieka i obywatela". Polska powinna rozeznać rzeczywistość. Według mojej wiedzy ta decyzja jest bardzo mocno konceptowana przez środowiska Polonii amerykańskiej, która zbierała przeciw niej podpisy. Polonia podkreślała bardzo mocno swoje stanowisko w kontekście pewnej oczywistej prawdy, polegającej na tym, że administracja Trumpa zawdzięcza swoje istnienie m.in. głosom Polonii amerykańskiej powiedział w rozmowie z Jackiem Karnowskim na antenie telewizji wPolsce.pl prof. Jan Żaryn, senator, odnosząc się do przyjętej przez Izbę Reprezentantów ustawy 447. Jest argument, który wiąże się z prawodawstwem amerykańskim. Ta ustawa wiąże administrację amerykańską, by monitorowała, jak działa prawo na terenach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, dotyczące kwestii bezspadkowego przejmowana mienia pożydowskiego dodał senator. Podkreślił, że ta formuła jest niezgodna nie tylko z prawem polskim, które bezspadkowości nie widzi w legislacji, ale również legislacja amerykańska nie przyjmuje tego typu przejmowania cudzej własności. W związku z tym mamy argumenty związane z obecnie istniejącym prawem, które obowiązuje w USA. To jest podstawą do tego, by cały czas rozmawiać ze stroną żydowską, jako jedną z ważnych stron przy formowaniu przez Polskę, w sposób suwerenny, ustawy reprywatyzacyjnej, która nie została załatwiona zwrócił uwagę prof. Żaryn. Nie wydaje mi się, żeby mogła zaistnieć zgoda na bezspadkowość jako formuła, która byłaby podyktowana tylko i wyłącznie przez jedną grupę narodowościową czy wyznaniową, ponieważ nie mieści się to w katalogu praw człowieka i obywatela zauważył.

  Pytany o to, czy to wszystko wygląda na działanie mające na celu ułatwienie posadzenia Polski na ławie oskarżonych, senator przyznał, że bez wątpienia mamy do czynienia z sytuacją współgrania dwóch tematów, jeden po drugim wchodzących do agendy rozważań publicznych - bezspadkowość i oskarżenie nas o współudział w Holokauście.

  Zadziwiające jest to, że tak nieliczne głosy międzynarodowe wspierają nas w odsłonie sporu, który dotyczy prawdy historycznej. Cały czas liczę na to, że znajdą się konkretni przedstawiciele, autorytety środowisk Żydów amerykańskich, jak i Izraelskich, które wprost powiedzą, że jest to hańba, żeby Polskę i Polaków jako naród i państwo włączać w jakąkolwiek odpowiedzialność za Holokaust. W ten sposób nie rozmawia się z suwerennym narodem, państwem i nie wymusza się w ten sposób pieniędzy tylko dlatego, że ktoś jest tym zainteresowany. Głos Żydów w tej kwestii byłby niewątpliwie świadectwem naszej ważnej politycznej przyjaźni powiedział prof. Jan Żaryn.


  Ps..To jest wrogi akt , to jest akt wypowiedzenia wojny Polsce. Panie Żaryn ta ustawa 447 poza tym że jest skierowana przeciw Polsce i części Europy Centralnej jako wywyższająca określoną populacje ponad ogół ludzi jest zwyczajnie,bezczelnie rasistowska. Aha będziemy formowali ustawę reprywatyzacyjną razem z żydami tak panie Żaryn? Izrael będzie nam pisał ustawę reprywatyzacyjną i my podobno jesteśmy suwerennym państwem?! To jest ustawa rasy panów. Żydzi pieniędzy nie potrzebują, sami sobie je wytwarzają, żydzi potrzebują ziemi i domów (za ponad 300 mld dol). Na progu kolejnych rozbiorów Polski.

  https://www.youtube.com/watch?v=_3sKUgpCpCY
  Gdzie był Duda?
  https://wrealu24.tv/na-zywo/hanba-akt-przeszedl-w-kongresie-usa-czy-polska-jest-kolonia-sklepowicz-i-rola-pytania-live
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:35:16
  Wypowiedź JK w tym temacie jest mi znana, jest przeciwny, żadnych odszkodowań. Poszukaj sobie tej wypowiedzi w Internecie, jak i tej, że podpisanie TL było błędem i on chce ten błąd naprawić bo nie do takiej unii wstępowaliśmy.
 • @trojanka 15:07:51
  Z daleka od tzw. profesorów tych z urzędu jak i tych tytułujących się, widziałem w rękach "prof." cola 2 tomy "prawa" talmudycznego, czy to było polskie wydanie dla mniejszości polskiej w israel ?
  Ale ja poniekąd o jabłku które spadło na trawę i uszkodziło sobie skórkę a jabłoń, która je wydała oskarżyła newtona o spowodowanie uszczerbku na aksamitnej facjacie owoca i wytoczyło sprawę w dystrykcie waszyngton, oczywiście obrońcami jabłoni byli prominentni prawnicy z odpowiednim pochodzeniem, czyli tam gdzie strzelanie do dzieci jest strzeleckim treningiem snajperskim, otóż sprawa została wygrana i potomkowie isaaka newtona z Woolsthorpe-by-Colsterworth zostali zmuszeni do ułożenia puchowej kordły pod drzewem oraz wyłapywania spadających jabłek, na nic zdały się tłumaczenia o teorii grawitacji i tym, że sam newton uderzony jabłkiem był być może niespełna rozumu wyjaśniając tą teorię, niewzruszony sędzie blankerberg podzielił skargę obrońców i zakończył sprawę.
  Tu mamy prof. piszącego przemówienie niczym dla co najmniej breżniewa a jednocześnie przestrzegającego przed tegoż jegomościem i jego aparatem, ja lewą tłumaczę a prawą piszę, to cytat z KMN, tu kabaret został przerośnięty w trójnasób !
  https://rafzen.files.wordpress.com/2016/01/andrzej-zoll.jpg?w=620
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:31:50
  //bęcki od Zawiszy//
  Lepszego komentu dziś już nie przeczytam.
  Humor to jednak podstawa zdrowego życia.
  Pzdr.
 • @Stara Baba 15:47:42
  "Polska zaczyna się liczyć dla USA jako partner"
  Jeśli prof. żyje w tak wyimaginowanym świecie oderwanym totalnie od rzeczywistości to powinien raczej poświęcić się pisaniu książek historycznych, tych o zamierzchłych czasach.
  "ze względu na dobro swoich interesów USA nie mogą sobie pozwolić na zrażanie strony polskiej."
  Ten człowiek kompletnie nie rozumie naszej pozycji w relacjach z USA.
 • @Robik 15:44:16
  Co dostaniemy za 65 mld dolców???
  Sa dwa warianty, Chodakiewicz napisze następne przemówienia, znając dobrze polskie kompleksy i oczekiwania.
  Za poklepanie po pleckach, za powiedzenie "Ameryka was kocha"/ kłamstwo/i "Jesteście waleczni i bohaterscy /to akurat prawda/,sflaczałe, neurotyczne, wystraszone "polskie" elyty za wyciągnięcie reki do ucałowania i butów do czyszczenia przez hegemona......oddadzą wszystko, nas, kraj,dumę, godność,budżet,!!!To polskie przekleństwo ciągnie się od setek lat.targowiczanie, sprzedawczyki, lizusy i kłótnie w parlamencie!
  Potem pretensje że nas napadają, rozbierają, lekceważą.
  A WINA leży ewidentnie w wyże wymienionych cechach plus łatwowierności i gapowatości Polaków, którzy dali i dają wszelkie prawa ludziom podstępnym, przygarniają wrogów itp.I nadal nas napadają, rozbierają, okradają, jak jeszcze NIGDY dotychczas!!!
  Powiedzmy gorzką prawdę,Polacy NIE potrafią rządzić swoim krajem, wybierają najgorszy sort/,działający na korzyść innych nie narodu polskiego/, dają się zwodzić i oszukiwać, brakuje nam sprytu i kojarzenia faktów, no i kłótliwość ogromna.
  I te cechy są bezwzględnie i skrupulatnie rejestrowane iwykorzystywane
  przeciwko nam.Do napuszczania, podżegania, skłócania.W tej mętnej wodzie kościste łapy realizaują swoje cele.Jak trzeba pukną nawet w samolot.
  https://bliskopolski.pl/historia-polski/1669-pierwsze-uzycie-liberum-veto/
 • @Robik 16:11:14
  No właśnie, to są szczeguly z którymi się nie zgadzam. Polska nie jest partnerem lecz narzędziem. Polska jest bardzo ważnym ogniwem w polityce USA i jej utrata była by wielka przegrana Pentagonu. Na pewno nie wynika to z jej bogactwa lecz strategicznego położenia geograficznego. Głównym polskim szkodnikiem jest własny rząd i to od niego zależy jak bardzo "sojusznicy" po Polsce skaczą.
  Proszę zauważyć postawę Izraela względem własnych interesów. Dzisiaj obwieścił że jeżeli rosyjskie S-300 lub S-400 zaatakują samoloty izraelskie nad Syria baterie te nie ważne czy syryjskie czy rosyjskie, będą przez Izrael zniszczone.
  Tak właśnie Polska powinna postępować z żydami i ich roszczeniami w szczególności że jest to jawna i otwarta agresja na polskie ziemie i zasoby.
  Tylko że "nasze" kajtki skomlą zamiast szczekać a pospólstwo griluje.
  Tu należy postawić sprawę jasno "WON".
 • @Stara Baba 16:43:48
  A więc na początek polski prezydent/premier powinien chwycić za telefon i poprosić o szybkie spotkanie w Moskwie na najwyższym szczeblu.
  Już tylko sam ten fakt spowodowałby panikę w Waszyngtonie.
  Wiem, jak bardzo zinfiltrowana jest polska władza przez agenturę - tę "zachodnią".
 • @trojanka 16:41:00
  Podzielam Twoje poglądy w 100%.
 • @Stara Baba 16:54:09
  No tak, tylko cały problem sprowadza się do tego, że obecne władze w Warszawie są z nadania waszyngtońskiego.
  Jednak mogliby chociaż próbować się zachowywać jak Erdogan.
  Do tego trzeba mieć JAJA!
  A co ma Kaczyński czy też Duda między nogami?
  Lepiej nie mówić...

  http://i65.tinypic.com/122ytxs.jpg
 • @Autor
  Już raz niejaki Radziwił dopuścił się zdrady na polskim narodzie teraz niejaki Duda,Morawiecki,Kaczyński zrobili powtórkę z historii.Hańba i wstyd.Czas przekuwać kosy .Obudź się Polsko
  Przypomnę co o takich zdrajcach mówił Pan Zagłoba
 • @trojanka 16:41:00
  Ta ustawa to kolejny krok w kierunku naszego budżetu skradających się garbatonosych cwaniaczków. Ponieważ podpisaliśmy wcześniej (Bartoszewski) Deklarację Terezińską...
 • @Autor
  Nie wkleiło się

  "Zdrajcy zdrajcy,potrzykroć zdrajcy."
 • @Robik 16:47:52
  Od dawna pisałem że Polacy powinni kupić S-400 zamiast Patriotów.
  Tak sobie dla jaj. Nie było by tematu wyimaginowanego pożydowskiego mienia . Na nieszczęście na telefon do Moskwy jest już za późno.
  Wskoczyli byśmy z deszczu pod rynnę. I tak coraz więcej państw traktuje nas Polaków jak dziwki (nie bez powodu). Na początku tej całej chucpy zostaliśmy na razie sami co nie przekreśla naszych szans w walce ze złodziejami. Mamy w tym temacie kilku sprzymierzeńców ale rząd musi pokazać że ma jaja. Należy niektórym krajom uświadomić ze jeżeli Polska pod żądaniami żydów padnie, z Litwy Ukrainy i Białorusi nic nie pozostanie. To tam zamieszkiwało najwięcej żydostwa. Oni padną na mordę jak domek
  z kart.
 • to jest agentura, od samego początku, od 1980r, i wcześniej
  a nie jakieś obecne przydupasy czy poplecznicy.

  Należy zdać sobie sprawę z tego, że demokracji już od dawna nie ma. Jest tylko masa ludzka poddawana indoktrynacji i manipulacji. Solidarność, tak jak ISIS, to wytwór CIA. Wszystkie partie to agentury, płatne agentury, w których nieźle się zarabia.
 • @kula Lis 67 15:08:56
  Ustawa 447 nie nakłada na Polskę żadnych nowych obowiązków, które nie wynikałyby już z przyjętej w 2009 r. przez rząd Donalda Tuska Deklaracji Terezińskiej, dot. zwrotu Żydom mienia straconego w czasie Holokaustu. Więc ewentualne pretensje nie powinny być kierowane w stronę USA

  Jak się amerykanista nie zna na prawie, to nie powinien się ośmieszać.
  Po pierwsze regulowanie we własnym ustawodawstwie kwestii dotyczących innych państw to jest bezprawie.Nie wiem czy ichni Sąd Najwyższy zajmuje się badaniem przyjmowanych aktów prawnych pod względem zgodności z konstytucją. Na wszelki wypadek rząd na Polskę powinien ją zaskarżyć do właściwego sądu międzynarodowego.
  Po drugie deklaracja (o ile została podpisana, bo jeśli nie to jej nie ma)nie ma mocy prawnie wiążącej. Ma charakter polityczny i moralny.

  ps. na stronie MSZ nie mogłam tego znależć, gdzie indziej w internecie -tylko tekst w pdf-ie z wykazem państw biorących udział w spotkaniu w Terezinie, bez adnotacji "na oryginale właściwe podpisy". To, że Bartoszewski tam był nie oznacza, że coś podpisywał. W internecie też trzeba, a może zwłaszcza wobec istniejącej dezinformacji, umieć oddzielać ziarno od plew.
 • @Stara Baba 08:28:09
  Polacy na nich głosują, bo zostali oszukani.

  Żaden polski polityk nie nosi opaski "agent CIA".
 • Może mi ktoś wytłumaczy:
  dlaczego ustawa przyjęta przez senat jakiegoś tam państwa ma obowiązywać w naszym kraju?
  Czy znaczy to, że senat polski może przyjąć ustawę, że np. Szwecja podczas "Potopu szwedzkiego" zabiła wielu ludzi i wywiozła ich majątek do Szwecji i trzeba to teraz wycenić i niech nam Szwecja zwróci np. 300 mld. dolarów?
  Bo ja nie rozumiem co ma senat USA do Polski?
 • @kula Lis 67 08:31:02
  ustawę 447 trzeba zastosować do USA. Niech Indianie wystąpią o mienie bezspadkowe po holocauscie wszystkich plemion.
 • @Robik
  Tak samo mówili Szwajcarzy jak dziś ci prof..i politycy, że ta ustawa w niczym nam nie grozi. Tam też był problem depozytów bankowych, które u nich zostały po żydach. Oczywiście bezdziedzicznych. I co się stało? Lobby żydowskie nacisnęło USA, a USA - bez jakiejkolwiek podstawy prawnej dało Szwajcarii wybór: zamrożenie szwajcarskich aktywów na terenie USA i państw sojuszniczych USA albo zwrot depozytów bezdziedzicznych organizacjom żydowskim. Szwajcarzy też się opierali, też wskazywali, ale spotkawszy się z tak brutalną, choć bezprawną siłą ulegli i wszystko w zębach żydom przynieśli. Ten sam los czeka Polskę. Czas pomyśleć, bo spłata przez Polskę urojonych zobowiązań na kwotę 300 miliardów dolarów oznacza, że nie będzie pieniędzy na nic. Na drogi, szpitale, wojsko. Na nic! Polska i Polacy za sprawą ZDRADY rządzących są skazani na wieczne klepanie biedy i wyrobnictwo. Taka jest prawda. W tak zarządzanym kraju nigdy nic nie osiągniesz. Za to twoje dzieci do siódmego pokolenia będą dorabiać się garba spłacając żydów.
 • @kula Lis 67 15:48:47
  Niech się prof. Żaryn tak nie podnieca prawami człowieka i obywatela. W Anglii w poniedziałek odłączono z inicjatywy szpitala na polecenie sądu małe dziecko od aparatury. Według opinii lekarzy miało umrzeć po trzech minutach bez tlenu. Alfi nie umarł, ale teraz szpital go więzi i nie pozwala na wyjazd do Włoch, które to państwo nadało dziecku obywatelstwo i chce je leczyć. Nawet Duda tu zabrał głos.
 • @kula Lis 67 15:51:42
  Wypowiedzi JK to populizm taki jak innych polityków. Po owocach ich poznacie.
 • @wercia 10:09:17 Duda prezydentem narodu żydowskiego...
  .... bo na terenie Polski Państwa Polaków żyją dwa narody o dwóch sprzecznych ze sobą systemach, judaistyczno talmudycznym i naszym słowiańskim
  Stąd ciągłe rozdwojenie i podziały

  Prezydent Duda jest prezydentem narodu żydowskiego i działa na jego korzyść a na szkodę Polaków , pod pozorem bycia prezydentem Polski, kiedy dotrze to wreszcie to będzie możliwe zebranie te 100 000 podpisów impiczment i wybranie Polaka narodowości Polskiej działającego w imieniu Polaków dla dobra Państwa Polaków Polski
 • @interesariusz z PL 17:16:54
  Kamaaaan... przestań człowieku być naiwny i wierzyć w bajki. Polacy
  nie tylko wiedzą co się dzieje i kto jest kim ale gdy wjedziesz do pierwszego lepszego zakładu fryzjerskiego powiedzą ci kto z Mossadu, kto z CIA a kto SWR! Ci którzy nie wiedzą po prostu wszystko mają w dupie, Polskę także.
 • @interesariusz z PL 17:15:26
  Przez pierwsze 10, kilkanaście lat mieliśmy prawo tego nie wiedzieć, ale teraz po blisko już 40 latach to chyba tylko idiota tego nie rozumie.
  Rozpieprzono nam cały kraj, zrujnowano przemysł, pozamykano fabryki, zniszczono rolnictwo, zdemoralizowano młodzież, wysłano ich na poniewierkę, zainfekowano miliony Polaków chorobami, wyprzedano za grosze majątek a na koniec okazuje się jeszcze, że wzrosło astronomicznie zadłużenie!!!
  Teraz domagają się od Polski odszkodowań za II Wojnę Światową!
  Co na to hierachowie Kościoła Katolickiego?
  Po której stronie stoją?
  Zajęci są obchodzeniem Dni Judaizmu...
 • @Stara Baba 16:43:48
  Tu chodzi o możliwość nacisków. Przykład? Wypłaćcie naszym amerykańskim żydom ileś tam miliardów, albo zapomnijcie o dostawach gazu (także z Kataru i okolicznych państewek). Zapłaćcie, albo wycofamy swoje wojska i zostaniecie sam na sam z ruskimi. Chcecie patrioty, czy części lub uzbrojenie do F16 - zapłaćcie haracz naszym pejsom. Ustawa o IPN nam się nie podoba. Zmieńcie ją, albo zapłaćcie...Do tej pory Departament Stanu nie mógł ingerować w sprawy wewnętrzne innych państw, bo to by łamało nawet amerykańskie prawo. Teraz to ma się zmienić... A władze i PiS jak zwykle nie dostrzegają żadnego zagrożenia. No to powiedzcie mi, eksperci z PiS, dlaczego zatem środowiska żydowskie tak przyspieszyły i uprościły głosowanie nad ustawą, uniemożliwiając nad nią debatę? Skoro USA potrafiły przegłosować taką ustawę nie tłumacząc się wiele jak Polski rząd o ustawie IPN,to nie wiem na co jeszcze Polska czeka i nie przegłosuje ustawy o reparacjach wojennych za II WŚ, reprywatyzacyjnej Jakiego i ustawie o IPN, która utknęła w TK i nie wiem nad czym oni tam jeszcze tyle czasu tak filozofują?!
 • @lorenco 17:18:16
  Nie może obowiązywać dopóki rząd polski jej nie zaakceptuje w ramach międzynarodowej umowy. Dlatego też wrzeszczę aby patrzeć polskiemu rządowi na ręce. Medialna i blogerska otoczka zniechęcenia, bezradności
  i beznadziei jest tylko propagandową grą w celu przepchania tej chucpy.
 • @lorenco 17:18:16
  Decyduje SIŁA!
  Ameryka może nas wydusić jak cytrynę.
  My jesteśmy za słabi żeby dusić innych.
  Co najwyżej polski rząd może dusić własnych obywateli.
  I jest w tym dobry!!!
 • @kula Lis 67 17:26:34
  Rybki albo pipki, albo albo.
  Polacy zawsze się na tym dylemacie potykali. Potykali się gdyż nie wierzą
  w siebie a problem tkwi w nieumiejętności lub bojaźni przed braniem spraw
  w swoje ręce czyli rządzenie własnym państwem się kłania. To samo było widoczne w 1980~81.
 • @kula Lis 67 17:26:34
  "Zapłaćcie, albo wycofamy swoje wojska i zostaniecie sam na sam z ruskimi."
  A niech się wycofują!!!
  Oby jak najszybciej!
 • @Stara Baba 17:28:04
  To my mamy jakieś umowy międzynarodowe z USA?
  Bo ja już myślę, że jesteśmy jakąś prowincją zamorską tylko nie wiem czy USA czy Izraela, chyba, że to wszystko jedno?
  Patrzyć polskiemu rządowi na ręce...cóż z tego patrzenia jak on robi co chce, zwłaszcza po nocach.
 • @Robik 17:25:14
  ci idioci, którzy tego nierozumieją, mają tytuły naukowe.
 • @Robik 17:33:24
  Ja tam mogę zostać sam na sam z ruskimi; piwko wypijemy, pośpiewamy piosenki, jakoś się ich nie boję.
  A gumożujce, zwykle czarnoskóre, nie rozumieją słowiańskiej duszy, zatem ani bym piwka z nimi nie wypił ani nie pośpiewał, no bo o czym?
 • @kula Lis 67 17:26:34
  jak to pisowcy nie widzą zagrożenia ?

  przecież ONI sami je organizują.
 • @lorenco 17:44:57
  Polska i Polacy ma taki rząd na jaki zasługuje i jest przez nich wybrany.
 • @Robik 17:25:14
  To co napisałeś, jest niestety prawdziwe!
 • @Robik 16:48:48
  Prof. Modelska-Creech o ustawie 447: "Ma pseudoprawny charakter, ponieważ prawo nie działa wstecz". Ustawa S.447 wywodzi się z postanowień terezińskich, które są bezprawne. To żydzi nadali im tok, jakoby były prawem międzynarodowym, a to są bajania midraszowe. Ta ustawa ma pseudoprawny charakter, ponieważ prawo nie działa wstecz
  mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Mira Modelska-Creech, wieloletnia tłumaczka w administracji Białego Domu, wykładowca Georgetown University w Waszyngtonie. wPolityce.pl: Izba Reprezentantów przyjęła ustawę JUST Act (S.447). Co to oznacza?

  prof. Mira Modelska-Creech: Ustawa S.447 wywodzi się z postanowień terezińskich, które są bezprawne. To żydzi nadali im tok, jakoby były prawem międzynarodowym, a to są bajania midraszowe. Ta ustawa ma pseudoprawny charakter, ponieważ prawo nie działa wstecz. My dzisiaj nie możemy wystawić na szafot i karać Cezara! Dobrze by było, żeby ambasador USA też się tego nauczył. Celem ustawy S.447 jest legalizacja nielegalnych postanowień terezińskich, które nie mają żadnej mocy prawnej i nie są obowiązującym prawem międzynarodowym. W Ameryce widocznie prawnicy, którzy pracują w biurach kongresmenów, zostali tak mocno przetrenowani, że o tym nie wiedzą.

  Czym są postanowienia terezińskie?

  To jest coś w rodzaju rekomendacji, ale jak wspomniałam jako prawo są bezprawne. To żydzi rozdmuchali w prasie, radiu i telewizji, że są obowiązującym prawem. Ale gdzie jest pies pogrzebany? Amerykański Kongres te bezprawne, midraszowe bajania uprawomocnił, bo jest on najwyższą instytucją ustawodawczą Stanów Zjednoczonych. Wydał sobie tym samym fatalne świadectwo, przede wszystkim pod względem prawnym, bo to jest akt samo oszustwa. Bo jeżeli amerykańscy prawnicy dopuścili się tak daleko idącego przeoczenia, że postanowienia terezińskie są bezprawne, to jest to przeoczenie typu politycznego. I to bardzo źle świadczy o naszym sojuszniku.

  Jest to element nacisku na Polskę?

  Tak. Rząd Polski, to rząd kraju w 96 proc. katolickiego, więc nie ma prawa myśleć kategoriami midraszowymi. Powinien więc wysłać notę do ambasadora USA i Departamentu Stanu udowadniając pseudoprawny charakter postanowień terezińskich. Są do tego osoby kompetentne -sama mogę je wskazać – które mogą przygotować polskiemu rządowi odpowiednie pisma w tej sprawie. Nasz system prawny nie musi podporządkowywać się czy też słuchać- symbolicznie rzecz biorąc -systemu prawnego innego państwa. Dlatego polskie MSZ powinno zareagować i wyjaśnić, że prawo nie działa wstecz. Dodatkowo w 1960 roku, kiedy była podpisywana umowa między ówczesnym rządem polskim a Departamentem Stanu w jej punkcie 3. zostało napisane, że jeżeli Polska do roku 1970 wywiąże się z zobowiązań - co Polska uczyniła - to wówczas Departament Stanu zobowiązuje się do tego, że nigdy więcej nie będzie wkraczał do kwestii roszczeń. I kwestie roszczeń pomiędzy różnymi środowiskami żydowskimi i nie tylko, a Polska, zostawi jako wewnętrzne sprawy naszego kraju.

  Czyli Polska nie ma żadnych podstaw do tego, żeby zwracać teraz żydom nieruchomości?

  Absolutnie nie ma żadnego prawa. Po pierwsze do tej pory we wszystkich państwach świata - łącznie z USA - jeżeli odchodzi się do Pana bezpotomnie i beztestamentowo to majątek danej osoby przechodzi na rzecz władz terytorialnych, czyli symbolicznie mówiąc na rzecz Skarbu Państwa. Po drugie USA nie mają prawa mieszać się do tych spraw, my mamy swoje ustawodawstwo, które te kwestie powinno regulować. Bo demokracja mówi- wykładałam to na Georgetown- że system jurysdykcyjny jednego kraju nie ma prawa wywierać nacisków na inny suwerenny kraj. No chyba, że jesteśmy kolonią Tajlandii.


  Ps..Moim zdaniem za ta ustawa S447 jeszcze coś stoi, a o tym przekonamy się niedługo. No to się powoli wyjaśnia dlaczego JP Morgan otworzył siedzibę w Polsce będzie zarządzał mieniem bez spadkowym. Jak to jest, że nasi ponoć sojusznicy ( Ukraina, USA, Izrael) traktują Polskę jak jakieś hieny padlinę. Mam odczucie, że prezydent, premier, ministrowie spraw zagranicznych reprezentują interesy obcych państw a nie własnego narodu. Oczekiwałbym teraz od rządu by poprosił amerykańskich żołnierzy o opuszczenie terenów RP. Rola armii USA to nadzór polskiej kolonii. Skoro jest ustawa 447 to USA jest państwem nam wrogim. Więc kiedy armia USA opuszcza obszar III RP?
 • @Stara Baba 17:51:35
  Podoba mi się stosowana w niektórych krajach ordynacja wyborcza, gdzie każdy uprawniony MUSI iść na wybory.
 • @kula Lis 67 17:53:59
  Twoje Ps. czyli komentarz do artykułu zadziwia mnie trochę.
  Pijecie sobie z Huskym i Talbotem nieraz z dzióbków.
  Fajnie, że otrzeźwiałeś bo jesteś przyzwoitym człowiekiem.
 • @interesariusz z PL 17:51:08
  Sami nie sami, jednak to fakt.
 • @lorenco 17:54:59
  a dlaczego nie ma punktu - głosuję przeciwko wszystkim, jak w Rosji?
 • @lorenco 17:54:59
  Ja to widzę w ten sposób że w Polsce stawianie wyborczych krzyżyków nic nie da. Polacy muszą w końcu sami wziąć się za politykę a nie czekać
  aby wyręczali ich inni podejrzani i nieokreśleni ludzie. 100% frekwencja nic
  tu nie zmieni bez udziału Polaków w polityce. Będziemy nadal głosować na Dudy, Kwaśniewskie , Kaczyńskie i grom go wie kogo jeszcze licho przyniesie którzy nie wiadomo skąd przybyli. Łatwo mówić ale Polacy muszą wziąć sprawy w swoje ręce a nie wyręczać się innymi.
 • @Stara Baba 18:04:55
  Zgadza się, jednak obowiązek głosowania zmusi resztę społeczeństwa, które nie głosuje bo ma to w d...ie albo nie wie na kogo głosować do myślenia. Polskich kandydatów w wyborach jest wielu, jednak wobec tego co teraz jest i przy marnej frekwencji POPIS sam się wybiera bo ma twardy elektorat.
 • @interesariusz z PL 18:04:07
  Też może być:)
 • @Stara Baba 18:04:55
  " 100% frekwencja nic tu nie zmieni bez udziału Polaków w polityce."
  No niekoniecznie.
  Gdy 90% głosujących odda nieważny głos, będzie to wyraźne pokazanie wała kandydatom.
  Zresztą, nieważne kto głosuje, ważne kto....
 • @SZS 18:28:09
  No naprawdę będzie to straszna rzecz. Złodzieje i sprzedawczyki popełnią
  "sekuku". :-) Panie bloger, przecież to jest naiwność.
 • @Stara Baba 08:28:09
  Jedna trzecia Polaków uprawnionych do głosowania to dla Ciebie większość?
 • @Lotna 19:01:53
  Przepraszam bardzo ale brutalną prawdą jest fakt iż ci którzy nie głosują oddają głos na "Tak" wygrywającej partii. Można się pienić czy kląć ale skutków ich wyboru nie zmieni.
  WSZYSCY KTÓRZY NIE GŁOSUJĄ LUB BOJKOTUJĄ WYBORY AUTOMATYCZNIE ODDAJĄ SWÓJ GŁOS NA PARTIE WYGRYWAJĄCĄ
  CZYLI TĄ KTÓRĄ CHCĄ ZBOJKOTOWAĆ.
  Żadne pobożne gadania tego nie zmienią! Jest to tak oczywiste że aż przeraża gdy kogoś to dziwi.
 • @Stara Baba 19:16:47
  .


  https://dgw7l17furt3h.cloudfront.net/uploads/covers/28/picture/small_dc11f0804a4c0eca343aba88.jpg
  http://picproxy.topixcdn.com/gallery/up-CMMGRCR2BE2CK5FM.jpg  .
 • @Lotna 19:01:53
  .  https://youtu.be/uC8D3gRfAH8?t=49s
  https://tobefree.files.wordpress.com/2016/04/warburg_worldgovernment.jpg  .
  .
 • @kula Lis 67 08:31:02
  //Jeśli tak pozamiatali Szwajcarów to co zrobią z nami? //
  Różnica jest taka ,że Szwajcarzy te niemieckie depozyty mieli , stąd zwyczajnie oddali nie swoje a my nie mamy żadnych zobowiązań wobec jakichś żydowskich organizacji a co najwyżej wobec konkretnych spadkobierców czyli każdą sprawę można rozpatrywać indywidualnie z uwzględnieniem wydatków jakie poniesiono przez te ponad 70 lat przy obsłudze obiektu spadku
 • @kula Lis 67 15:51:42
  //Wypowiedź JK w tym temacie jest mi znana, jest przeciwny, żadnych odszkodowań. Poszukaj sobie tej wypowiedzi w Internecie, jak i tej, że podpisanie TL było błędem i on chce ten błąd naprawić bo nie do takiej unii wstępowaliśmy//

  Tak głośno Kaczor o tym krzyczał, że ogłuchłem i nie dosłyszałem.
  Pieprzysz Kula jak mały Jasio po dużym piwie.
  PiS to sprzedajne k...y a ci co na nich głosowali to idioci. Można było głosować na Kukiza.
  A tych, którzy jeszcze teraz popierają tych zdrajców to nawet nie wiem jak nazwać, brak słów.
 • @kula Lis 67 17:26:34
  //nie wiem na co jeszcze Polska czeka i nie przegłosuje ustawy o reparacjach wojennych za II WŚ, reprywatyzacyjnej Jakiego i ustawie o IPN, która utknęła w TK i nie wiem nad czym oni tam jeszcze tyle czasu tak filozofują?!//

  Nie wiesz? Bo to sprzedajne qurvy są. Piszę o tym od lat.
  Ale ty oczywiście możesz popierać tę bandę, twoje prawo. Tylko, że wtedy nie różnisz się niczym od nich.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:28:01
  W dzisiejszych wieczornych wiadomościach PiS-owskiej, reżimowej TV nawet nie wspomniano o uchwaleniu Ustawy 447 w Ameryce!
  Czy ktoś się jeszcze dziwi?
 • Relacja z wczorajszego protestu spod ussraelskiej ambasady.
  https://www.youtube.com/watch?v=qt2YjF6LfTI
 • @Stara Baba 09:06:03
  Jak zareagować na ustawę 447? Antoni Macierewicz: „Musi być jasne oświadczenie instytucji państwa, że do niczego Polski nie zobowiązuje”. Musi być jasne oświadczenie odpowiednich instytucji państwa, że ta ustawa do niczego Polski nie zobowiązuje (…) i nie będzie jej respektowała, jako skierowanej do siebie. (…) Trzeba uruchomić środki wsparcia dla akcji Polonii, która jest rozżalona tym, że w ciągu ubiegłych miesięcy, gdy ta sprawa narastała i gdy alarmowała, nie było żadnej reakcji mówił w Radiu Wnet Antoni Macierewicz. Były minister obrony narodowej zaznaczył, że na amerykańską ustawę 447 trzeba zareagować. Ta ustawa przeszła przez Kongres dosyć niespodziewanie. Rzecz cała związana z próbą stworzenia mechanizmu presji na Polskę w celu doprowadzenia byśmy w jakiś sposób rekompensowali mienie bezspadkowe, była przygotowywana od dłuższego czasu, ale wydawało się, że będzie zatrzymana mówił Antoni Macierewicz. Dosyć niespodziewanie kongres przyjął ustawę senatu i Paul Rayan szybko podjął ją pod głosowanie, (…) a sam wyszedł. W głosowaniu wielu kongresmenów nie brało udziału w tym głosowaniu dodał. To pokazuje z jakim dystansem świat polityczny USA do tej sprawy się odnosi. Warto sobie z tego zdawać sprawę, gdy formułujemy nasze stanowisko w tej kwestii. Co nie nie zmienia tego, że jeżeli prezydent Trump ją podpisze, to ona będzie ważna i stworzy narzędzie potencjalnego nacisku na Polskę, który zupełnie nie ma precedensu w historii prawnej świata zachodniego zaznaczył wiceprezes PiS. Nakazuje do przekazania mienia bezspadkowego, na rzecz, właściwie przypadkowych organizacji, niemających żadnych powiązań z właścicielami tych majtków dodał. Zdaniem Antoniego Macierewicza zastosowano w ustawie mechanizm quasi-prawny daje szansę Polonii, by się jej przeciwstawić. Polonia teraz prowadzi akcję, żeby tę ustawę zaskarżyć, ponieważ jest ona niezgoda z zasadami prawa podkreślił. Były szef MON zwrócił również uwagę na ważny dokument, powiązany z tą sprawą. W deklaracji Terezińskiej jest zaznaczone, że ma ona walor moralny, a nie ma żadnej mocy prawnej. (…) W kwestii mienia bezspadkowego jest tylko jedno zdanie, że niektóre państwa mogą wykorzystać mienie bezspadkowe na rzecz edukacji w sprawie Holokaustu i rekompensaty osób, które w nim wycierpiały mówił.
  Jak ocenił również polityki obozu rządzącego, zbyt słabo wybrzmiał głos Polski nt. II wojny światowej i okrucieństwa niemieckich zbrodni. Były szef resortu obrony podkreślił, że mimo początkowej bierności, cały czas jest możliwość reakcji. Musi być jasne oświadczenie odpowiednich instytucji państwa, że ta ustawa do niczego Polski nie zobowiązuje (…) i nie będzie jej respektowała, jako skierowanej do siebie. (…) Trzeba uruchomić środki wsparcia dla akcji Polonii, która jest rozżalona tym, że w ciągu ubiegłych miesięcy, gdy ta sprawa narastała i gdy alarmowała, nie było żadnej reakcji powiedział. Ważna jest mobilizacja polskiej dyplomacji dodał. Antoni Macierewicz zaznaczył, że finansowy wymiar ustawy 447 będzie dla Polski całkowicie rujnujący.

  Ps..W tej kwestii nie ma co liczyć na Dudę i Morawieckiego, bo oni już noszą jarmułki. W pierwszej kolejności MSZ przemienić w polską instytucję pracującą dla Polaków.

  https://www.youtube.com/watch?v=sFx7Lj0SSns

  USA dają sobie jednostronne prawo do monitorowania tych kwestii, a co jeśli państwa sygnatariusze nie udzielą Dep. Stanu tych informacji? Nic ich do tego nie zobowiązuje. A próby wyłudzeń trzeba karać. Trzeba jasno powiedzieć, że osoby usiłujące wyłudzić z Polski nienależne pieniądze będą sądzone i wobec nich podejmiemy procedurę ekstradycyjną. To jest gówniarska cwaniacka działalność.
 • @puuuq 20:16:38
  Oto jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą S.447 – groźny jest zapis, na podstawie którego organizacje reprezentujące ofiary Holokaustu mogą domagać się finansowego zadośćuczynienia do wysokości 20 proc. wartości nieruchomości w Polsce.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30