Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 174 komentarze

Fatamorgan

Fatamorgan - zszywam me słowa - bez znieczulenia

Divide et Impera - w relacji do Smoleńska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jedynie całkowity podział Polaków, sprowadzony do niekończących się dyskusji na temat ostatnich 3 sekund domniemanego lotu Tupolewa, mógł owocować trwałym oderwaniem uwagi polskiego społeczeństwa od innych związanych z Smoleńskiem kwestii.

Divide et Impera, dziel i rządź. Ta właśnie stara rzymska maksyma, zastosowana została przez pokomunistyczne siły wpływu i oparte na iście mafijnych zasadach ośrodki władzy pookrągłostołowej Polski. Maksyma ta, wyznaczyła przez jej bardzo skuteczne stosowanie, niepodważalne dla nikogo spoza po-Magdalenko-wego układu, nowe i jak się okazało przez 3 dekady, bardzo trwałe granice polskiej sceny politycznej w nowej polskiej politycznej rzeczywistości. Trudno się zatem tu i dziwić, że po 10 kwietnia 2010 roku, w sytuacji konieczności dokonania, politycznie i medialnie - gigantycznych rozmiarów Smoleńskiego matactwa - "dziel i rządź" została użyta. Medialnie i politycznie użyta do perfekcji - w skali tak wielkiej, że zamienionej już od pierwszych chwil od zdarzenia, w zatopione w Smoleńskiej mgle, niezwykle gęste opary absurdu. Pomimo tego jednak, czyli pomimo steku medialnie głoszonych Smoleńskich kłamstw, pomimo dokonania prymitywnych wręcz faktami manipulacji, pomimo himalajskich rozmiarów bezczelnej i nachalnej dezinformacji, udało się rządzącym, praktycznie już od kwietnia 2010 roku, skutecznie podzielić Polaków na dwa, bardzo wrogo nastawione do siebie obozy.

Bardzo szybko, za pomocą nachalnej, lecz niezwykle skutecznej jak się okazało propagandy, obozy ostatecznie ewoluujące w kierunku trwałego już podziału na tzw. "brzozowych kontra wybuchowych". Właśnie o to, rządzącej w tym czasie Platformie Obywatelskiej i będącym wtedy w opozycji Prawu i Sprawiedliwości chodziło.

Jedynie bowiem kompletny i całkowity podział Polaków, sprowadzony do niekończących się dyskusji na temat przebiegu jedynie ostatnich 3 sekund domniemanego lotu Tupolewa, mógł owocować trwałym oderwaniem uwagi polskiego społeczeństwa od innych związanych z Smoleńskiem kwestii. Takich, jak przede wszystkim, utajniony do dnia dzisiejszego (pytanie jest przez kogo) odlot delegatów z Okęcia. Znikniecie wszelkich, bezsprzecznie przecież wcześniej istniejących, dokonanych na terytorium Polski zapisów monitoringu wojskowej części Okęcia. Zapisów, mogących łatwo udowodnić, alternatywnie zaś zaprzeczyć, zajęciu miejsc przez wszystkich delegatów w jednym samolocie.

Raz jeszcze powtarzam i bardzo mocno podkreślam co następuje.

Kluczem do ujawnienia prawdy o Smoleńsku- jest ukrywany najpierw przez Platformę Obywatelską, obecnie zaś od 2 lat przez Prawo i Sprawiedliwość, celowo całkowicie pomijany i nadal utajniony - odlot delegatów z Warszawy.

To fundamentalne kłamstwo, stanowi o tym, że po prawie już 8 latach od zaistnienia zamachu w formie niezwykle krwawej Zbrodni Smoleńskiej, możliwe jest nadal trwanie tej hucpy i sprowadzanie Smoleńska do końcowych kilku sekund domniemanego lotu. Potwierdzonego, jedynie za pomocą bezsprzecznie zmienianych, obrabianych, zmanipulowanych = sfałszowanych --->dostarczonych przez Rosjan zapisów lotu i innych, równie niewiarygodnych, bo podlegając celowej ingerencji i obróbce rosyjskich tzw. ""danych".

Podzieleni skutecznie i trwale Polacy, najczęściej, nie zajmują się zupełnie kwestiami takimi jak - wspomniany powyżej odlot delegatów z Okęcia. Nie zadając sobie po prostu trudu myślenia. Tym bardziej, że ich telewizor o tym praktycznie nigdy wcześniej i obecnie nie mówi. Medialnie bowiem, albo panuje w Polsce całkowity zakaz poruszania podobnych Okęciu tematów, lub też, alternatywnie, brak jest zupełny w Polsce dziennikarzy zdolnych do i chcących (lista "samobójstw" osób mówiących o Smoleńsku jest b/długa..) podejmować tak niebezpieczny temat.

Bardzo podobne, jest całkowite pomijanie tematu = milczenie mediów, dające w efekcie nieświadomość w temacie i milczenie polskiego społeczeństwa dotyczy następującej, kluczowej - dla dalszego zatajania prawdy o Smoleńsku kwestii.

Jest nią, nieporuszanie, poza moimi, powtarzanymi od lat nawoływaniami, skandaliczna w naturze i istocie, kwestia zupełnej bezczynności w relacji do Smoleńska (niezależnie od ich przynależności partyjnej) - Posłów III Rzeczypospolitej na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji. Nie można bowiem nazwać inaczej. jak skandalem i celowym zaniechaniem obowiązków w stosunku do Suwerena - niepowoływanie, pomimo ogromu Tragedii Smoleńska - Sejmowej Komisji Śledczej w Polskim Parlamencie.

Zadaje sobie oczywiście sprawę z tego, że poruszany uprzednio i poruszany przeze mnie ponownie temat, tak skandalicznej, że być może i kryminalnej w ohydnej naturze bierności Posłów i bierności w kwestii Smoleńska Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - jest tematem zaawansowanym. Zatem, juz przez to i dlatego, zapewne, dla wielu z czytelników bardzo trudnym do pojęcia i pełniejszego zrozumienia.

Jednakże, jest to temat tak fundamentalny i konieczny do poruszania, że przemilczać go nie sposób. Aby przedstawić i opisać, jak trudnym do objęcia i zrozumienia jest zapewne dla przeciętnego Polaka (człowieka) temat Smoleńskiej Sejmowej Komisji Śledczej, która zajęłaby się wreszcie po 8 latach od zaistnienia tej największej od II Wojny Światowej - Narodowej Tragedii zgodnie z nakazami i zapisami zawartymi w III RP Konstytucji, posłużę się tu przykładem.

Tak się złożyło, że jedną z moich Smoleńskich publikacji w lipcu 2017 roku, zamieścił i na swoim portalu (Dakowski.pl) w dziale
"SMOLEŃSK - 7 lat zbrodniczego ukrywania PRAWDY" - Profesor Mirosław Dakowski.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20408&Itemid=100
 

Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu jednak, zaopatrzył moją publikacje w dołożony komentarz o tej oto treści. Cytuje:  

"[Pytanie jest słuszne - ale proponowane lekarstwo - "komisja sejmowa" - chyba nieskuteczne; jeśli efektywność będzie na poziomie "komisji " p. Wasserman.. Mirosław Dakowski]" 

Wspomniane powyżej moje "wielkie zdziwienie" spowodował prosty fakt, że uważam pana prof. Dakowskiego za jednego z czołowych polskich intelektualistów, posługującego się z wymiernym  skutkiem (prace naukowe, publikacje i książki w b/rozleglej tematyce)  jednym najprężniejszych umysłów w dzisiejszej Polsce. Sprawa niepojęcia ważności i celowości, powołania Sejmowej Komisji Śledczej przez tak wielki umysł i autorytet, stawała się dla mnie z każdą kolejną chwilą po odczytaniu cytowanego powyżej komentarza autorstwa pana Dakowskiego, coraz to na bardziej dla mnie zagadkową. Szczególnie dlatego, że w naszej prywatnej korespondencji, do tej pory, słowa profesora cechowała mądrość i błyskotliwość do tego stopnia, ze wyrażane przez Niego opinie wręcz błyszczały niezwykłym intelektem. Nie namyślając się wiele, napisałem zatem do Mirosława Dakowskiego E-mail. Objaśniając w b/zwięzły sposób, zajmowaną przeze mnie w relacji do celowości i konieczności powoływania w polskim parlamencie Smoleńskiej Sejmowej Komisji Śledczej. Czując się przez pana Dakowskiego zwolniony z tajemnicy prywatnej korespondencji (wytłumaczę dlaczego za moment) pozwolę sobie zamieścić poniżej treść tej wiadomości. Cytat, będzie kopią zamieszczonej przez prof. Dakowskiego (pod omawianą publikacją) mojej do Niego oryginalnej wiadomości. Powyższe zdanie, dodałem dla i gwoli wyjaśnienia, dlaczego czuje się zwolniony z dotrzymania w tym przypadku tajemnicy prywatnej korespondencji. Oto cytat: 

"Z korespondencji mail'em:


Pytaniem zasadniczym nie jest Panie Profesorze

----> "CO" Sejmowa Komisja Śledcza (w takim czy innym składzie) "chciałaby" - alternatywnie zaś "mogłaby" ROZWIĄZAĆ  (alternatywa podana w relacji realiów przefiltrowanych w procesie zderzenia z polską, jakże  smutną polityczną rzeczywistością)

Lecz pytaniem ZASADNICZYM  jest i powinno być:

JAK DUŻO INFORMACJI i FAKTÓW o "Smoleńsku" bezsprzecznie! -----> w trakcie i wyniku samego już ISTNIENIA Sejmowej Komisji Śledczej zajmującej się Smoleńskiem (niezależnie od takiej Komisji składu i formy jej działania) MUSIAŁOBY zostać wreszcie zostać ujawnionych = dostępnych tzw. polskiej opinii publicznej.

Jak dużo?
  Podpowiem - w mojej opinii wystarczająco DUŻO! - aby uniemożliwić skuteczne dalsze zamiatanie Smoleńska pod rządowe dywany!

Róbmy zatem swoje = walczmy nadal o Zbrodni Smoleńskiej prawdę. Bo o prawdę nie tylko Polakom walczyć należy. ale i walczyć   o prawdę zawsze jest Panie Profesorze - WARTO!

                                                                                                   ***

Jak zatem jasno widać, nawet i niezwykły umysł pana prof. Mirosława Dakowskiego w zderzeniu z tematem celowości i sensu powoływania Sejmowej Komisji Śledczej - napotkał na pewne w zrozumieniu i pojęciu tego bardzo trudnego (jak się okazuje) zagadnienia trudności. Tak bowiem wyglądały nawet i prof. Mirosława Dakowskiego trudności.

Znakomitej większości komentatorów moich skromnych blogów, prowadzonych na Salon24.pl - Neon24.pl - oraz tego najmniejszego na Naszsalon24.org trudności - okazują się znacznie większymi i daleko bardziej idącymi.

Posłużę się tu kolejnym przykładem, podobnie jak poprzednim, przykładem  "życia wziętym". Aby przedstawić i być może i uzmysłowić czytelnikom, jak dalece idącą potrafi być u komentatorów  w relacji do Smoleńska niewiedza i jak wielkie potrafi być polityczne komentatorów zaślepienie. Tym razem jednak będzie to przykład, nazwijmy to dla uproszczenia, jako pozbawiony jakiekolwiek głębszej o Smoleńsku wiedzy, sposób myślenia i wypowiedzi typowego komentatora. Przechodząc do rzeczy.

Jedną z moich ostatnich notek opublikowałem na portalu Neon24.pl.

http://fatamorgan.neon24.pl/post/142404,smolenskie-pieklo-dobrymi-checiami-brukowane

Po upływie kilku dni od momentu publikacji, moją uwagę przykuł, jeden z zamieszczonych pod omawianą (teraz) notką komentarzy. Szczególnie zaś zastanowiła mnie, wręcz dziwna w naturze "niemożność" (tak to nazwę) tego komentatora, poprawnego odczytania, będącego przecież kluczem, do późniejszego zrozumienia i pojęcia - definicji i pojęć takich ----> jak właśnie:

Smoleńska Sejmowa Komisja Śledcza.

Pojęć zawartych i  opisanych jasno i przejrzyście w treści mojego tekstu. Ja pisałem o konieczności powołania Smoleńskiej Sejmowej Komisji Śledczej a wspomniany komentator "odpowiada" pisząc w ten absurdalny wręcz sposób:

"(...)Wylałeś dużo żółci, ale większość bez sensu!Gdy PIS wygrał wybory, powołano komisję Macierewicza, która, przy pomocy specjalistów z zagranicy szukała przyczyny katastrofy! Do dzisiaj działa dalej, a ty piszesz bzdury, że żadnej nie powołano!(...)"

Pomiędzy Podkomisją a Sejmową Komisją Śledczą w celach i uprawnieniach, różnica jest w wielkościach i uprawnieniach - podobna do skali różnic w wielkości mrówki i słonia!

Jednym słowem, zaczyna się kolejna rozmowa, ze ślepym o kolorach.

Proszę mi wierzyć, że próbowałem usilnie i to na rozliczne sposoby, wytłumaczyć temu komentatorowi, że i gdzie popełnia fundamentalny błąd, bo rozmawiamy o czymś diametralnie od siebie przecież różnym.

Natrafiłem jednak na betonową  ścianę. Nie tylko, że ten komentator nie zrozumiał z tego co, jak najprzystępniej pisałem wiele, ale i zaczął mnie jeszcze mocniej atakować. Wspomnianą rozmowę, zakończyłem tym oto końcowym komentarzem. Zamieszczę jego kopie celowo, aby uświadomić Państwu, jak dalece sięga i jak bardzo ogranicza właściwe postrzeganie rozlicznych kwestii, ścisłe związanych z ogromem Smoleńskiego kłamstwa i matactwa - zbyt daleko idące polityczne zaślepienie większości Smoleńskich rozmówców i komentatorów. Cytuję:

Komentatorze!

Rozmowa z Tobą należy do wątpliwej jakości przyjemności.
Jesteś nie tylko jako komentator wyjątkowo niemiły, ale i jednoczesne, jesteś zadufany w swej pustocie - do granic śmieszności.

Pisząc kolejne bezprzedmiotowe komentarze w absurdalnej formie - bardzo typowej dla kompletnych ignorantów w temacie.

To jest jak pisanie o wszystkim i niczym - z iście kuriozalnej w relacji do swej niewiedzy, pozycji ------> wszystkowiedzącego ignoranta.

Najprawdopodobniej, dzieje sie tak dlatego (jak się domyślam), że jesteś po prostu zbyt zaślepiony politycznie. Zaślepiony do stopnia, dalszej niemożności ----> odsłuchania i zrozumienia jakichkolwiek argumentów dowolnej w tym i tej tzw. drugiej strony.

Wypowiadasz się autorytatywnie, na poziomie - z pod budki z piwem!

Tak się złożyło @zibi, że jestem nie tylko członkiem rodzin Smoleńskich, ale i zawodowym analitykiem, który miedzy innymi, zawodowo zajmuje się dokonywaniem analiz sytuacji politycznej i samej polityki (analizowanie i doradztwo dla polityków i partii politycznych w USA (i nie tylko) przed, oraz w trakcie trwania kampanii politycznych.
Bardzo starannie wykształconym, do przeprowadzania i dokonywania analiz docelowych, na jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie. Analitykiem, posiadającym, po 10 latach specjalistach studiow, najwyższy z możliwych w USA stopień naukowy, czyli - PhD Degree w tego typu unikalnej i wąskiej specjalizacji.

Ty zaś piszesz do mnie:

"(...)Niestety, na polityce nie znasz się(...)"

Komiczną ----> znajduje absurdalność takiej uwagi w zderzeniu z rzeczywistością.
Istne kuriozum!

Swego czasu, jeden z moich bardzo bliskich przyjaciół, opisał takich jak Ty na portalu Salon24.pl.
Tak nawiasem mówiąc, tenże mój Przyjaciel - również ukończył program PhD na jednym z amerykańskich uniwersytetów i posiada podobne mojemu Degree, tyle, że jest to PhD Degree w dziedzinie Political Science (odpowiednik polskiej politologii)
Opisal takich jak Ty i podobnych Tobie "politykierów-amatorów" w ten oto sposób:

(...)Najczęściej na tym 'Salonisku' piszecie o polityce, gówno o niej wiedząc, bo z TV pobieracie wasze wiadomości.
Czyli ściemą karmieni - ściemę potem tanio odsprzedajecie - innym, którzy z tego samego źródła swoją wiedze posiadają.(...)"


Jak bardzo ten opis pasuje do treści, tonu i pustoty zawartej w bezmyślności pisanych przez Ciebie komentarzy, zapewne nigdy nie będziesz wstanie nawet i dostrzec.
Tym bardziej zaś pojąc.

Ty bowiem "uznałeś" - że posiadasz o Smoleńsku wiedze, której tak naprawdę w zderzeniu z ogromem Smoleńskiego kłamstwa - nie posiadasz praktycznie żadnej.

Uznałeś ponadto, uzurpatorze, że posiadasz wyimaginowane przez Ciebie prawo, do pouczania mnie i mnie podobnych członków rodzin ofiar Smoleńska, co powinnyśmy czuć, i jak i co mam pisać o Smoleńskiej Zbrodni.

Zakończę ten komentarz tymi słowy.

Żyjesz komentatorze w tworzonej dla Ciebie i Tobie podobnym - propagandą partii politycznej, której zbytnio ufasz - rzeczywistości zastępczej.

Ty i Tobie podobni (zwolennicy PiS) jesteście zaślepieni politycznie poza granice nawet i zdrowego rozsądku.

Od prawie już 8 lat, jedynie łudzeni i ogłupiani przez Jarosława Kaczyńskiego - ufnie zamknęliście na Smoleńsk oczy i zatkaliście sobie uszy. Obyście mogli się na czas rozbudzić i dostrzec, dokonane wspólnie, wcześniej przez PO - teraz zaś kontynuowane przez PiS himalajskich rozmiarów Smoleńskiem manipulacje.
Obyście mogli dostrzec, pojąc i wreszcie zrozumieć ogrom i polityczną naturę, wspólnie dokonanego przez PO i PiS -----> Zbrodniczego Smoleńskiego Kłamstwa

                                                                                                         ***


Na tym zakończę, zwracając się do was Szanowni Czytelnicy mojego skromnego blogu z prośbą.

Jeśli zechcecie i zdecydujecie się ten mój post komentować, zastanówcie się choćby i przez chwile, zanim zamieścicie wasze tu komentarze.  

KOMENTARZE

 • @Fatamorgan
  Proszę się nie rozpędzać , skoro Gibraltar utajniono na niewiadome nigdy to co o Smoleńsku pisać ?. Pzdr. https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/876824,Tajemnica-katastrofy-w-Gibraltarze
 • @Repsol 22:45:37
  Proszę mnie Szanowna Administracjo nie hamować i wstawić ten post w należne mu miejsce powyżej.

  Pozdrawiam Pana serdecznie
  :)
 • @Fatamorgan 22:56:04
  Piszesz i masz . Pozdrawiam.
 • @Repsol 22:57:53
  :)
 • @Fatamorgan 23:01:04
  Tu raczej trzeba pomyśleć . Salut. https://www.salon24.pl/u/logiconly/232144,il-76-zadymka-tumana
 • @Repsol 23:21:43
  Melduje posłusznie, że temat "Smoleńskiej mgły" poddałem prostej analizie (fakty są tak oczywiste, że nie może być nawet i mowy o wyciągnięciu przeze mnie błędnych wniosków końcowych) i opisałem w b/jasny, myślę, że bardzo przez to czytelny i przejrzysty dla dowolnego czytelnika (kwestie poziomu wykształcenia) sposób, już w 2013 roku.

  https://www.salon24.pl/u/fatamorgan/531792,zjawisko-smolenskiej-mgly

  Oto kluczowe fragmenty tej publikacji:

  Zjawisko Smoleńskiej mgły
  Dział: Polityka
  3620 odslon 149 komentarzy

  FAKTY

  1.Mgła to zawiesina drobnych (poniżej 0,05 mm) kropelek wody (przy bardzo niskiej temperaturze również kryształków lodu) w przyziemnej warstwie troposfery ograniczająca widoczność do poniżej 1 km.

  2.Warunkiem koniecznym rozpoczęcia kondensacji pary wodnej przy wilgotności względnej 100% jest obecność jąder kondensacji, czyli mikroskopijnych cząstek stałych i ciekłych unoszących się w powietrzu (np.: pyły wulkaniczne, pyłki roślinne, cząstki soli morskiej, pyły przemysłowe).

  3.mgła radiacyjna - tworzy się przy powierzchni ziemi w wyniku wypromieniowania ciepła z podłoża. Tworzą się zazwyczaj wiosną i jesienią w zagłebieniach terenu podczas pogody bezchmurnej i bezwietrznej

  4.wilgotność względna - określa stosunek aktualnej zawartości pary wodnej do zawartości pary, która nasyciłaby to powietrze w danej temperaturze. Wyrażamy ją w procentach.

  5.wilgotność względna osiąga 100% i rozpoczyna się proces kondensacji pary wodnej

  Weather History for Smolensk, Russia

  Saturday, April 10, 2010 — View Current Weather Conditions

  Mean Temperature
  42 °F
  Max Temperature
  54 °F
  Min Temperature

  32 °F

  - ()

  Degree Days

  Heating Degree Days
  22
  Moisture
  Dew Point
  32 °F
  Average Humidity
  69
  Maximum Humidity
  98
  Minimum Humidity
  31
  Precipitation

  Precipitation


  0.00 in


  0.06 in


  - ()

  Sea Level Pressure

  Sea Level Pressure
  30.26 in
  Wind
  Wind Speed
  4 mph
  Max Wind Speed
  9 mph
  Max Gust Speed
  Visibility
  4.0 miles


  http://www.crh.noaa.gov/jkl/?n=fog_types
  http://plco.manifo.com/widzialnosc-i-mgly

  http://en.wikipedia.org/wiki/Fog

  http://imeteo24.pl/index.php/wiedza-meteo/46-widzialnosc-i-mgly

  Wystarcza prosta analiza i wyciągnięcie logicznych wniosków.

  Opublikowano: 06.09.2013 02:27.

  --------------------------------------------------------

  Raz jeszcze serdecznie Szanownego Pana pozdrawiam
 • @Fatamorgan 23:45:56
  Pozdrawiam . :) https://www.youtube.com/watch?v=LQF8hsitxvY
 • Przecież wszystko jest proste
  Nasz kolega z portalu Zawisza wyjaśnił już dawno, że brawura, głupota i pijany generał zawinili i posłali siebie do grobu.
 • @zadziwiony 09:10:27
  Jest rok 2134
  Dopóki śledztwo się nie zakończy, wrak musi pozostawać na terytorium Rosji
  i tak będzie powiadam wam
 • @zadziwiony 09:10:27
  Nasz kolega z portalu Zawisza wyjaśnił

  8-)))))))

  sam sobie ?
 • Prosto i logicznie
  Kto ma mózg stworzony do myślenia i umie z niego korzystać,niech go włączy.To tylko kwestia chęci,nie wysiłku.

  +5.
 • Autor
  //Bardzo starannie wykształconym, do przeprowadzania i dokonywania analiz docelowych, na jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie. Analitykiem, posiadającym, po 10 latach specjalistach studiow, najwyższy z możliwych w USA stopień naukowy, czyli - PhD Degree w tego typu unikalnej i wąskiej specjalizacji.//

  Skończenie jakiejś żydowskiej uczelni w USA jeszcze z nikogo nie zrobiło prawdziwego eksperta. Przykro mi ale taka jest goła prawda.
  Gratuluję dobrego samopoczucia :)
 • Wyznawcy kultu nikczemnego kłamstwa katastrofozamachu smoleńskiego nawróćcie si ę na Ewangelię
  Czas frontu jedności narodowej we wsparciu naszości wojkny z Irakmiem popisowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowym ziobrohakiem Mariusza Kamińskiego na niegodnch koalicjantów dwu takich co ukradli księżyc w sjonistycznej szkole fimowej PRL już minął. Za niepełne wykonanie nakazu Abrahama Foxmana usunięcia ze sceny politycznej Giertycha, Lepera i Rydzyka Jahve talmudycznej rasy pokarał judeopsychfrenicznych bliźniaków katastrofą błogosławioną w skutkach jako zamach otierający świetlane dla pokatastrofalnego prezessdimuska kręgi podejrzeń i możliwośc osłupienia Sejmu, Senatu, rządu,l prokuratury, policji i sądów zgodnie z teoriami Marksa, które nie zostały wykorzystane przed wyprowadzeniem sztandaru PZPR. Nie ma jednak tego złeo co by na dobre nie wyszło i prezessimusek jako znawca fałszywych kultów rzucił trochę światła na kultholokaustu w wydaniu nowohebrajczyków (naszych i z ZSRR) oraz jevishamerykanów a także kultowe autorytety demodyktatury pobermanowskiej w rodzaju Wałęsy, i judeokabotynów w rodzaju Karskiego i Bartoszewskiego.
 • Emerytowany pilot o katastrofie smoleńskiej: politycy karmią nas kłamstwami, a pomaga kler i episkopat
  https://marucha.wordpress.com/2016/09/14/emerytowany-pilot-o-katastrofie-smolenskiej-politycy-karmia-nas-klamstwami-a-pomaga-kler-i-episkopat/


  Jerzy Grzędzielski
  Emerytowany kapitan linii lotniczych
  Pilot doświadczalny samolotowy i szybowcowy
  Instruktor samolotowy i szybowcowy
  Inspektor Wyszkolenia Lotniczego
  Oficer rezerwy Wojsk Lotniczych
  Nalot w powietrzu ponad 25.000 godzin
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:13:46
  //Skończenie jakiejś żydowskiej uczelni w USA jeszcze z nikogo nie zrobiło prawdziwego eksperta.//


  To jaką szkołę należałoby skończyć by zostać uznanym prawdziwym ekspertem.
  Jakiś konkretny adres ??
  W Europie,Azji,w Australii,a może tylko tuż za miedzą
  pzdr.
 • @zadziwiony 09:10:27 & Husky
  Autor stracił w katastrofie osobę bliską, więc nie chciałem się wypowiadać ale skoro wywołujecie.

  Tak, był to zamach na zlecenie Jarosława Kaczyńskiego, który widząc niskie notowania brata chciał sam zostać prezydentem i dlatego teraz sypia przez ścianę z sarkofagiem swego brata.

  Dokonano to bombą termobaryczną, charakteryzującą się kula ognia o wysokiej temperaturze i długotrwałą falą uderzeniową, dlatego ciała ofiar nie noszą śladów poparzeń.

  Macierewicz zatrudnił światowej sławy eksperta, co nie brał udziału w żadnej komisji badającej katastrofę, pełnił tylko rolę doradczą w katastrofie we Włoszech przekonując wszystkich, że katastrofa była wywołana ładunkiem wybuchowym na pokładzie, podczas gdy samolot strąciła rakieta wojskowa wystrzelona w czasie ćwiczeń.

  Normą jest, że ląduje się na lotniskach nie wyposażonych w ILS w mgłę.

  Normą też jest, że ładunek termobaryczny przed wybuchem krzyczy "pull up".

  Albo dokonano maskirowki, czyli rozłożono elementy samolotu w 320 tysięcznym mieście i operacji tej nikt nie zauważył.

  Nie będę kontynuował szanując żałobę autora. A wam panowie polecam te uwagi ku rozmyśleniu.
 • @Zawisza Niebieski 16:23:51
  //był to zamach na zlecenie Jarosława Kaczyńskiego, który widząc niskie notowania brata chciał sam zostać prezydentem i dlatego teraz sypia przez ścianę z sarkofagiem swego brata.//

  Drwienie z ofiar...........
  to takie znamienne

  to że za Palikota tu robisz wiedza wszyscy
  więc drwij ku własnej radości i przyjemności
  drwij,
  ulży ci,
  drwij
 • @Husky 15:49:49
  Nie istnieje taka szkoła. Na to czy jest się ekspertem składa się wiele czynników. Ale nie sądzę, żebyś to ogarniał.

  Ale o tobie można powiedzieć spokojnie, że jesteś "ekspertem" PiSlamu :))
  Jak ty to zrobiłeś?
 • @Zawisza Niebieski 16:23:51
  opisana przez pilota-eksperta rzeczywistość może, a pewnie i była prawdą. Ale to jeszcze nie dowód , że jest powodem katastrofy. Ty też wyrzucasz ze świadomości fakty które mogą być dowodami na inne powody tego zdarzenia. Po prostu większą sympatią darzysz środowisko PO i stąd Twoja postawa. Prawdy jednak nie poznamy, bo żadnej sile politycznej na niej nie zależy.
 • Po prostu ignorant...
  ""(...)Wylałeś dużo żółci, ale większość bez sensu!Gdy PIS wygrał wybory, powołano komisję Macierewicza, która, przy pomocy specjalistów z zagranicy szukała przyczyny katastrofy! Do dzisiaj działa dalej, a ty piszesz bzdury, że żadnej nie powołano!(...)"

  No, rzeczywiście ignorantem jest ów komentator, niepotrafiący odróżnić państwowej podkomisji działającej przy Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych od Sejmowej Komisji Śledczej do spraw tzw. katastrofy smoleńskiej.
 • Ciekawa rola Macierewicza?
  A propos tej Sejmowej Komisji Śledczej, to pan Macierewicz zagospodarował przy zrozumiałej bierności Platformy Obywatelskiej teren, wybiegając niejako naprzód i powołując zespół parlamentarny, być może i celowo, aby uniemożliwić powołanie Sejmowej Komisji Śledczej, który co by nie mówić, nie ma ani tej rangi, ani tej kompetencji ani wreszcie nie powoduje tych skutków, co Sejmowa Komisja Śledcza.
 • @Fatamorgan
  5* Za wysiłek i otwartość.
 • @zadziwiony 19:41:45
  Zgodzę się z tobą, że nie ma woli politycznej poznania prawdy, jeśli chodzi o tych co doprowadzili do tej katastrofy to niestety obciąża ona bardziej środowisko PiS i samego Lecha Kaczyńskiego choćby sprawa lotu do Gruzji, czy też lista pasażerów urągająca zasadom bezpieczeństwa państwa. Środowisko PO zawaliło całkowicie sprawę badań.
 • @Husky 17:30:01
  Husky, Jarosław Kaczyński nie był ofiarą, a jeśli drwię, to nie z ofiar a z pseudoekspertów, co z fizyką pod górkę mieli. Twórców różnych teorii z palca wyssanych. Jeśli chcesz, to mogę dodać, że Tusk siedział na skrzydle i piłował go piłką do metalu. Zaś sypianie przez ścianę z sarkofagiem to fakt.
 • @Zawisza Niebieski 22:42:39
  http://fatamorgan.neon24.pl/post/142458,divide-et-impera-w-relacji-do-smolenska#comment_1441251
 • Sami wybitni analitycy widzem zabieraja glos
  A na dokladke ,,skanuja ,,tupolewa jeszcze wybitniejsi eksperci , widzem ze ubytki masy mozgowej staja sie poszechne i dotykaja wszystkie stany najbardzej zas osoby po tzw ,studiach i doktoratach. a co swierkaja wrubelki.......
 • @Husky 22:58:07
  Z ofiar to najbardziej drwi Macierewicz. Każdy zespół badawczy zbiera materiały, tworzy teorie, sprawdza, wyciąga wnioski i dopiero gdy mają pewność, że doszli do prawdy to ogłaaszają wyniki. A co robi Macierewicz, o miesiąc to z inną teorią, jedna głupsza od drugiej, wyskakuje. To sztuczna mgła, to bomba termobaryczna.... Jest to drwina z ofiar i drwina z badań katastrofy.
 • @zadziwiony 09:10:27
  "Nasz kolega z portalu Zawisza wyjaśnił już dawno, że brawura, głupota i pijany generał zawinili i posłali siebie do grobu."

  No proszę, w tak prosty sposób.
  Doprawdy?
  :)

  No cóż, bywa i tak. Bo i bywają ludzie i ludziska.
  Wszyscy jesteśmy inni, niepowtarzalni, odmienni na swój, czasem bardzo unikalny sposób.

  Myślę dlatego właśnie, że w przypadku Smoleńska, każdy - dopasował sobie i dla siebie "wytłumaczenia" odpowiadające i będące odbiciem/refleksją danej osoby.

  Mam jednak jedno pytanie, jeśli można (rzadko bywam na Neon24)
  Kiedy to "kolega Zawisza" tak i w ten sposób Smoleńsk wyjaśnił?
  Jeśli bowiem, powiedzmy głosił te bzdury jakieś 7 lat i 7-8 miesięcy temu, to wtedy, jeszcze wielu wielu w tego typu "wyjaśnienia" świecie wierzyło.

  Prawdzie, nie jest to pełne usprawiedliwienie dla kolegi "Zawiszy" - ale zawsze, jest to przecież jakaś drobna okoliczność (żenadę) łagodząca.
 • @Husky 09:34:44
  "Jest rok 2134
  Dopóki śledztwo się nie zakończy, wrak musi pozostawać na terytorium Rosji
  i tak będzie powiadam wam"

  Trafna uwaga!

  To jest bowiem dla wielu b/wygodne wytłumaczenie niepodejmowania i zaniechania pewnych działań.

  Szczególnie trafna, również w relacji do zaistnienia możliwości, praktycznie nieograniczonej czasem ----> za pomocą i przy użyciu argumentu "brak wraku!" ogromu Smoleńskiego matactwa i samej hucpy (jako takiej).
 • @Cheval Noir 12:32:59
  "Kto ma mózg stworzony do myślenia i umie z niego korzystać,niech go włączy.To tylko kwestia chęci,nie wysiłku."

  Absolutnie tak!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:13:46
  "Skończenie jakiejś żydowskiej uczelni w USA jeszcze z nikogo nie zrobiło prawdziwego eksperta. Przykro mi ale taka jest goła prawda.(...)"

  .....żydowskiej uczelni w USA...
  Ale dlaczego akurat żydowskiej?

  No cóż, bardzo różne komentarze, zawierające przeróżne "zarzuty" skierowane w kierunku mojej skromnej osoby odczytywałem.

  Ten jednak komentarz .....

  Przepraszam Pana bardzo, pan wybaczy - ale na tym zakończę.
 • @telewidzacy 15:23:23
  Pana komentarz to kompletna marmolada.
  Sugeruję Panu ponownie zebrać myśli!

  Bezsprzecznie, warto będzie również Panu poprawić pisownie.
  Nie mam tu na myśli błędów ortograficznych i stylistycznych (mniejsza z tego typu i takimi błędami, to nie jest bowiem o niczym w sumie decydujaccym) lecz zbyt znaczną w Pana komentarzu ilość słów, pisanych, wręcz niezrozumiałym dla mnie (prawdopodobnie i dla innych osób) językiem.

  Jednym słowem, b/mocno sugeruje Panu, aby raz jeszcze napisał Pan ten komentarz w sposób bardziej dla mnie i innych czytelny.
  Wtedy Panu odpowiem.
 • @Rzeczpospolita 15:33:11
  Pan aż tak?
  Zastanawiam się, czy aby na pewno odczytał Pan chociażby w części treść powyższej notki?

  Zastanawiam sie tak dlatego, bo chyba jednak nie wkleiłeś tego linku dla mnie?
 • @Zawisza Niebieski 16:23:51
  Absurd, kpina, sarkazm, drwiny, ironia ----> a na koniec:

  "(...)Nie będę kontynuował szanując żałobę autora.(...)"

  Drogi Panie!

  Ostatnie prawie 8 lat utwardziło i bardzo pogrubiło moją skórę.
  Bardzo!

  Dlatego, zbędną jest końcowa "delikatność" z Pana strony.
  Proszę się zatem moją żałobą absolutnie nie krepować!
  Proszę kontynuować.
 • @emsi 19:49:56
  "No, rzeczywiście ignorantem jest ów komentator, niepotrafiący odróżnić państwowej podkomisji działającej przy Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych od Sejmowej Komisji Śledczej do spraw tzw. katastrofy smoleńskiej."

  Nie każdy jak się okazuje pojąc i odróżnić "może"
  Smutne, ale b/prawdziwe.
 • @emsi 20:02:26
  "Ciekawa rola Macierewicza?
  A propos tej Sejmowej Komisji Śledczej, to pan Macierewicz zagospodarował przy zrozumiałej bierności Platformy Obywatelskiej teren, wybiegając niejako naprzód i powołując zespół parlamentarny, być może i celowo, aby uniemożliwić powołanie Sejmowej Komisji Śledczej, który co by nie mówić, nie ma ani tej rangi, ani tej kompetencji ani wreszcie nie powoduje tych skutków, co Sejmowa Komisja Śledcza."


  Fakt!
  To prawda.

  Bardzo ciekawa była i jest nadal (kwiecień blisko) "rola" pana Antoniego Macierewicza w tym wszystkim (sensu stricte "rola"?).

  Posłużę się teraz fragmentem jednej z moich notek.
  Pisałem bowiem swego czasu serie notek poświęconych właśnie osobie i "roli" ministra A. Macierewicza w odkrywaniu, alternatywnie zaś ukryciu Smoleńskich tajemnic.

  Oto wspomniany fragment:

  "W komentarzach do jednej z notek na salonie24 przeczytałem ostatnio pewną opinie dotyczącą posła Antoniego Macierewicza. Opinia dotyczyła ścisłej relacji osoba A. Macierewicza vs tzw. "sprawa smoleńska" Była wyrażona takim oto zdaniem :

  "Dla sprawy Smoleńskiej - myślę że lepiej że ON jednak "jest"

  Opinia ta, wzbudziła we mnie znaczne "emocje"
  Posiadam bowiem własne "wyrobione" opinie co do działalności zespolu parlamentarnym d/s wyjaśniania tzw. "katastrofy smoleńskiej" plus "osoby" pana posła Antoniego Macierewicza

  Wspomniane, "opinie" wyraziłem wielokrotnie.

  Wyraziłem je zarówno w treści moich notek, jak i w moich komentarzach.


  Jednak, zastanowiłem się nieco głębiej nad alternatywną sytuacją :

  Sprawa smoleńska - brak osoby A.Macierewicza

  "Dla sprawy Smoleńskiej - myślę ze lepiej ze ON jednak "jest"

  EUREKA !

  Taka "opinia" posiada "racje bytu"


  Dlatego, jeślibym "obecnie" - miał jednym słowem ocenić/określić "smoleńską" działalność pana Macierewicza użyłbym jedynie słowa "Truteń"

  Uwaga :

  Truteń, jest często postrzegany (w ulu i nie tylko ) jako nieużyteczna forma życia (natury) jednak - jest to ocena zbyt pochopna !

  Idąc, nieco dalej tropem "trutnia" pozwolę sobie w tym miejscu, na mogące pozornie "szokować" twierdzenie (które mogę z łatwością obronić)

  Twierdzeniem tym jest :

  " Jeślibym JA (lub dowolna osoba) miał wskazać jedno nazwisko - jedną osobę - która zrobiła "najwięcej" dla sprawy smoleńskiej w kwestii jej "nagłaśniania" (aby nie dopuścić do : wszystko jest już wyjaśnione, resztę wystarczy "pozamiatać pod dywan") błędności wersji oficjalnej (błąd pilotów = tragiczny wypadek) to zdecydowanie taką osobą i tym nazwiskiem jest Antoni Macierewicz !

  Tak - "wiem" - bolesny to jest dla wielu FAKT

  Jednak jest to "Smoleński" FAKT

  ---------------------------------

  Pozwolę tu sobie zauważyć teraz i podkreslic, że te powyższe moje uwagi o "roli" pana A. Macierewicza jako "pożytecznego trutnia" - pisałem i publikowałem na początku 2014 roku.
 • @Zawisza Niebieski
  Wiesz, ja nie wierzę już żadnym ekspertom, szczególnie związanym w jakikolwiek sposób ze strukturami rządowymi. Bardzo często to niejawni współpracownicy służb na których przeważnie w różnych szafach są najrozmaitsze haki. I ich ekspertyzy są tymi hakami skażone.
  A nie wierzę w katastrofę naturalną z prostego powodu. Zbyt dużo od pierwszej minuty manipulacji i kłamstw ze wszystkich stron, zbyt aktywnie działał seryjny samobójca dotykając swym przeznaczeniem osoby z katastrofą związane. Było ich kilkanaście. Teraz gdy teren oczyszczony, pozostali co coś wiedzą w swoim interesie gębę swą strachem zaspawali, seryjny samobójca zniknął.
  Wszyscy kłamią i wszyscy próbują tą katastrofą polityczne frukta skonsumować.
 • @Zawisza Niebieski 22:42:39
  Wiesz czym my się różnimy
  Ja nie mam wiedzy że był zamach
  Ja nie mam dowodów że zamachu nie było.
  Nie wypowiadam się zero/jedynkowo.
  Natomiast NIGDY nie drwił bym z bliskich ofiar tej tragedii
  I każdej innej tragedii.
  Na to "pozwolić" sobie może tylko ktoś wyzuty z wszelkiego współczucia. Na pogardę dla rodzin tych ofiar mogą sobie pozwolić tylko próżni i pyszni.
  I to jest ta różnica
  Myślę że i odpowiedź autora blogu skierowana do ciebie jest adekwatna do tego co robisz.Więc dalej drwij, ku własnej radości i przyjemności
  drwij,
  ulży ci,
  drwij

  przykre
 • Autor
  Panie Fatamorgan. Jeśli Pan uważa że jest dzisiaj sens lub konieczność powołania komisji sejmowej to, z całym szacunkiem należnym członkom Rodzin Smoleńskich, oceniam pańskie zdolności analizowania rzeczywistości, że użyję wyświechtanego słowa - geopolitycznej - w jakiej
  znajduje się nasza Ojczyzna, jako mierne, i chociaż inaczej, bliżej mi do ocenny kolegi Zibi.
  Dlaczego tak, proszę się pofatygować i spróbować znaleźć na miejscu rządzących, z naszego wyboru, dzisiaj. Perspektywa bardzo inna, zgodzi się Pan? i wielka odpowiedzialność, tej ich uczciwej części, bo owszem są wśród nich tacy którzy znaleźli się tam jako mierni wierni i podniosą rękę za każdym antypolskim szitem.
  Są pod niesamowitą presją z zewnątrz i od środka
  naszej 5 żydolewackiej kolumny, margines na popełnianie błędów niewielki bo zaraz hieny dopadają, na szczęście już nie są w stanie "dorżnąć watahy" ale walczą o swój korytowy byt, a są mocni jeszcze siłą swych powiązań wewnętrznych i zewnętrznych.
  I nic nie można przyspieszyć, rok czasu zajęło ukręcenie łba sądowej hydrze od góry, a i tak to niewielki krok, Jarosław Kaczyński widzi perspektywę dokończenia zmian na 3 sejmowe
  kadencje.
  Jeśli chodzi o sprawców , a jestem pewny że wiedza o nich, kto inicjował i/a kto realizował , jest bliska 100 proc, ale co z tego, czy Polska ma potencjał (własny, sojuszniczy, ("")) by skutecznie postawić
  ich w stan oskarżenia i skazać?
  Potrafi Pan ocenić siłę zastraszenia przez, nazwijmy ich "piątkowymi", jaka niewątpliwie istnieje?, I lata miną by z niej wyjść, jakość tzw służb to i czas i pieniądze.
  Na razie małe kroki, ale ważne, jak naukowe wykazanie drogą symulacji komputerowej bzdurności teorii brzozy. Sam jestem, jako zwyczajny Polak ze smoleńskim nieustannym garbem za jak najszybszym znalezieniem i skazaniem winnych, ale na dziś komisja sejmowa to byłaby hucpa, niestety tak to widzę. Pozdrawiam.
 • @Husky 09:38:42
  Uderzasz w tony skrzywdzonego dziecka, jakbyś nie rozumiał kto tu naprawdę z rodzin ofiar drwi.
  Drwią z ofiar ej katastrofy ci, którzy na trumnach tych ofiar urządzają sobie politykę, ci, co co miesiąc urządzają wiece partyjne nazywając to modlitwami za zmarłych, ci co co chwilę nową bzdurną teorię wygłaszają mówiąc że to na pewno był zamach, drwią ci co pomimo próśb rodzin o powstrzymanie się od ekshumacji na się te ekshumacje przeprowadzają. Drwią ci, co po 8 latach od katastrofy co miesiąc wykrzykują, ze dochodzą i dojść nie mogą, bo żadnych sensownych dowodów nie ma. Ile czasu temu oddano próbki do laboratoriów i co, wyników nie ma? A mimo to Macierewicz nadal krzyczy, że najprawdopowodniejszą tezą jest wybuch. To drwina z rodzin, rozjątrzanie ran, które przez 8 lat powinny się goić. A jak mają się goić, jak co miesiąc gazety na pierwszych stronach kolejną tezę Macierewicza rozgłaszają.

  Tych ludzi należy potępiać, z tych ludzi drwić, bo na to zasłużyli.

  Przykre to, że część Polaków tego nie rozumie. Zacznij myśleć, a nie siać propagandę i ronić fałszywe łzy.

  Do ponownego ogłaszania nowych ustaleń należy przystąpić, gdy pojawią się nowe dowody pozwalające udowodnić nową tezę a nie gdy w głowie Macierewicza pojawi się nowa teoria funta kłaków warta, jak i dotychczas głoszone.

  Znaczącą winę za katastrofę ponosi PIS. Wymuszanie na pilotach wykonywania poleceń prezydenta (lot do Gruzji i awantura, kto jest na pokładzie dowódcą), lista pasażerów urągająca wszelkim zasadom bezpieczeństwa kraju. Podjęta próba lądowania w warunkach, gdy z lotniska podawano iż nie ma warunków do lądowania. Rozgłaszanie bzdurnych teorii w sprawie "zamachu" dla uzyskania korzyści politycznych. To są rzeczy które dziś bezspornie obciążają środowiska PiS.
 • @Zawisza Niebieski 14:21:16
  //Natomiast NIGDY nie drwił bym z bliskich ofiar tej tragedii
  I każdej innej tragedii.
  Na to "pozwolić" sobie może tylko ktoś wyzuty z wszelkiego współczucia. Na pogardę dla rodzin tych ofiar mogą sobie pozwolić tylko próżni i pyszni.//

  Przeczytaj jeszcze raz że zrozumieniem.
  Wiem trudne to.
  Ale ty dziennikarz.
  Nie ciągnij tego tematu bo za chwilę wkleję ci twoje komentarzy i obnażę twój cynizm do reszty, jak drwiłeś z z bliskich ofiar tej tragedii.
  Czy twoje kpiny,drwiny,sarkazm typowego pajaca, to też źle inni odczytują.
  ?????


  Absurd, kpina, sarkazm, drwiny, ironia ----> a na koniec:

  "(...)Nie będę kontynuował szanując żałobę autora.(...)"

  http://fatamorgan.neon24.pl/post/142458,divide-et-impera-w-relacji-do-smolenska#comment_1441369
 • @Fatamorgan 07:53:20
  Moje poglądy na temat tej katastrofy wyrażałem nie raz. Odrzucam wszelkie teorie określające iż osoby te zostały zamordowane, przewiezione a części samolotu rozłożono, fizycznie, bez świadków nie można byłoby tego zrobić. Tak więc rozważam opis dokonany przez ekspertów od Millera oraz zespół Macierewicza, zespół Macierewicza ośmiesza się co chwila teoriami, które uczeń liceum jest w stanie obalić.

  Faktami oczywistymi dziś jest urągająca zasadom bezpieczeństwa lista pasażerów. Faktem jest, że mgła była na dużym obszarze, widziałem mapy rozkładu mgły sporządzone przez meteorologów. Faktem jest, że na lotnisku nie było warunków do lądowania, co poświadczają nasi piloci.

  Za to jestem przeciwny graniu jest typoww polityce ofiarami. A są to miesięcznice, gdzie nie ma modlitwy a manifestacja partyjna wyizolowana kordonami policji, gdzie nie wspomina się ofiar katastrofy a tylko ofiary będące związane z PiS.
  Faktem jest, że działania Macierewicza który ogłasza każdą wymyśloną teorię w mediach są działaniami przeciwko ofiarom i ich rodzinom.
  Faktem jest, że wybuch w kokpicie nie mógł mieć miejsca, bo bomba termobaryczna to kula ognia o wysokiej temperaturze i dużej fali uderzeniowej. Gdyby ona zadziałała nie tak wyglądałyby ciała ofiar.
  Przeciwny jestem ekshumacjom ofiar, których rodziny wyraźnie sobie tego nie życzą. Jest tyle ofiar których rodziny wyrażają zgodę, że można uszanować wolę rodzin. Jest to czysta gra polityczna i drwina z bólu rodzin.

  Moim zdaniem za katastrofę odpowiada PiS, za nieudolne, wręcz karygodne postępowanie po tej katastrofie PO.

  Uderzanie w rodziny jest absolutnie niedopuszczalne, zaś osoby, które dla celów politycznych czy innych własnych grają tą katastrofą powinno być piętnowane w najwyższym stopniu, również ich ośmieszeniem.
 • @zadziwiony 09:28:41
  Można nie wierzyć ekspertom, można zakładać, że każdy z ekspertów chce coś własnego przemycić, ale ekspert musi mieć doświadczenie w danej dziedzinie. Ekspert musi mieć dostęp do materiałów. Wadą zespołu Macierewicza jest to, że tam nie ma żadnych ekspertów. Najbardziej doświadczony ekspert nigdy nie brał udziału w zespole badającym katastrofę, uczestniczył tylko w badaniach jednej z katastrof jako osoba niezależna i jego opinie okazały się błędne. Tak jak w przypadku Smoleńska obstawał przy wybuchu na pokładzie podczas gdy samolot był przypadkowo zestrzelony przez rakietę wojskową.

  Z tym, że wielu polityków na tej katastrofie chce coś politycznego ugrać zgadzam się, tyle, że to już ograna karta, swymi działaniami politycy doprowadzili do tego, że Polaków już nie interesuje ta sprawa, stała się im obojętna. Może wreszcie rodziny zostawią w spokoju.
 • @Husky 16:23:51
  Znów się zagoniłeś, tak, że we własny ogonek się ugryzłeś.
  Masz moją odpowiedź autorowi, znajdź miejsce w którym źle się wypowiadam o rodzinach o ofiarach.

  Absurd, kpina, sarkazm, drwiny, ironia ----> tak, w stosunku do tych, co na tej katastrofie chcą ugrać swoje polityczne cele, w stosunku do tych co nie szanują żałoby, bólu rodzin. Sprawców katastrofy należy jednak wskazać, choćby po to, by nie pojawił się kolejny, co chce być dowódcą nad kapitanem samolotu.

  Krwią ludzką wypisano prawo. Na pokładzie statku, statku powietrznego pierwszym po Bogu jest jego kapitan i on decyduje, on ponosi odpowiedzialność. Wiesz lepiej siadaj ze stery a jeśli nie potrafisz to siedź w fotelu pasażera i grzecznie czekaj aż kapitan pozwoli ci rozpiąć pasy.
 • @rymark 13:09:55
  "(...)Jeśli Pan uważa że jest dzisiaj sens lub konieczność powołania komisji sejmowej to, z całym szacunkiem należnym członkom Rodzin Smoleńskich, oceniam pańskie zdolności analizowania rzeczywistości, że użyję wyświechtanego słowa - geopolitycznej - w jakiej
  znajduje się nasza Ojczyzna, jako mierne, i chociaż inaczej, bliżej mi do ocenny kolegi Zibi.(...)"

  To, jaki jest "kierunek" pana myślenia i wynikający z tego wniosek----> że blizej Panu jest do @zibi - jest dla mnie, po odczytaniu reszty zamieszczonego przez Pana komentarza wręcz oczywiste.

  Dlaczego mnie Pan zatem o tym informuje?
 • @Zawisza Niebieski 18:24:39
  "(...)Odrzucam wszelkie teorie określające iż osoby te zostały zamordowane, przewiezione a części samolotu rozłożono, fizycznie, bez świadków nie można byłoby tego zrobić. (...)"

  Pana prawo do posiadania tego typu opinii i takiej oceny.
  Tak samo, jak jest Pana "prawem i wyborem"- cała reszta głoszonych przez Pana opinii.

  Ja przedstawiłem w powyższej notce moje opinie, Pan w komentarzach "ukazał"! -----> styl i cechy własnych.

  Do czytelników należy wybór, z którego z nas opiniami i ----> z czyją przedstawioną dla ich prezentacji argumentacją się zgadzają.
  To wszystko.


  Miłego wieczoru Panu życzę
 • @Fatamorgan 21:22:42
  Tak, mogłem sobie o @Zibi darować, a wnioski z mojego "kierunku" też inne, ten najmniej ważny.
 • @Fatamorgan 21:35:00
  Oczywiście ma Pan rację, również życzę miłego wieczoru.
 • @rymark 22:36:07
  "Tak, mogłem sobie o @Zibi darować, a wnioski z mojego "kierunku" też inne, ten najmniej ważny."

  Doceniam szczerość tego fragmentu:

  "Tak, mogłem sobie o @Zibi darować,(...)"

  No cóż, cała "reszta", to jest już tylko ----> kwestia naszych indywidualnych ocen.

  Pisałem powyższe, pozostając oczywiście przy ocenach własnych.
  :)
 • @Zawisza Niebieski 23:39:16
  "Oczywiście ma Pan rację (..)"

  Tak, wiem.

  :)
 • @ ALL
  Dziękuję bardo serdecznie Szanownym Czytelnikom tego portalu za odczytanie tej publikacji.

  Szczególnie dziękując Szanownym Komentatorom (nie będę tu wnikał w indywidualne przypadki = "szczegóły"..) za liczne komentarze.

  Dziękując jednocześnie Specjalnie!
  Wielce Szanownej Administracji NEon24.pl
  - w osobie Blogera i Administratora @Repsol za użyczenie strony głównej w formie "specjalnej" ekspozycji dla tej mojej notki/publikacji.

  Pozdrawiam wszystkich związanych z NEon24 bardzo serdecznie
  Raz jeszcze dziękując

  Fatamorgan
 • Drobna ciekawostka dla zainteresowanych
  Dodam jeszcze jako "ciekawostkę" - dotyczącą bezpośrednio konkurencyjnego dla NEon24.pl portalu Salon24.pl

  Jest tam bowiem obecnie tak śmiesznie, że zaczyna być tam iście komicznie. :)

  Otóż, notkę praktycznie identyczną do zamieszczonej tu na NEon24 - opublikowałem również i na portalu Salon24.pl

  Nie trafiła jednak na stronę główną.

  Myśląc, że została po prostu "przeoczoną" przez tamtejszą "Administracje" (Sic!) - ponowiłem publikowanie.

  Znowu jednak "nic".

  Od tego czasu, ponowiłem publikowanie tej samej praktycznie notki (zmiany tytułu i drobne zmiany wstępu do notki) już 6 razy = wielokrotnie.

  Skutek jednak jest ten sam, czyli brak/bez skutku.

  Tak jak pisałem powyżej, sytuacja zaczyna być wręcz komiczna.

  Tamtejsi Administratorzy (Sic!) nadal udają ślepych, ja zaś ponawiam publikowanie tej samej notki.

  Jeden z moich bliskich przyjaciół, twierdzi, że Administracje Salon24.pl - wraz z dawnym właścicielem portalu na czele (teraz "rządzi" się tam jego żona) ogarnęła panika wywołana strachem przed prawdą tak wielkim, że ponoć kapelusze spadają tam z głów.

  Ponadto ponoć (zaznaczam, ponoć!) bokobrody zaczynają tam od stresu wywołanego ponoć (zaznaczam, ponoć!) moją publikacją----> wrastać w poniektóre głowy.

  Nie mając jednak powiedzenia dla twierdzeń mojego przyjaciela, nie mogę tymże twierdzeniom zaprzeczyć, ani też (w pełni wiarygodnie) ich potwierdzić.

  Jakkolwiek jednak nie jest, jedno jest pewnym.

  Bezsprzecznie, omawianą sytuacje na Samol24.pl - można i nalezy zaliczyć do sytuacji mocno "rozwojowych".

  Tym bardziej, że zamierzam publikować notkę tam ------> aż do skutku.

  Oczywiście liczac sie z tym, że "skutkiem" -----> moze okazac się całkowite zablokowanie tam mojego tam profilu i konta.

  No cóż, jeśli miałaby być to cena do zapłacenia - za głoszenie prawdy o Smoleńsku w świetle i ścisłej relacji do "wolności słowa" i prawa do wolnej, do nieograniczanej cenzura wypowiedzi - to cenę takową zapłacę.
 • @Fatamorgan 17:04:47
  Dziękuję . Ps : Jak nie wiadomo o co chodzi , to idzie o granty unijne i dofinansowanie od rządu. Dlatego jest tam jak jest. Pozdrawiam.
 • Starożytni komuniści?
  "Divide et Impera, dziel i rządź. Ta właśnie stara rzymska maksyma, zastosowana została przez pokomunistyczne siły wpływu i oparte na iście mafijnych zasadach ośrodki władzy pookrągłostołowej Polski."

  Jaką sielanką była Europa między upadkiem Rzymu a pojawieniem się komunizmu!
 • @Fatamorgan 23:45:56
  Zapomniał Pan o helu. Sama sztuczna mgła by nie wystarczyła.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30