Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 174 komentarze

Fatamorgan

Fatamorgan - zszywam me słowa - bez znieczulenia

Czy PiS dosięgnął dna manipulując Polakami i Smoleńskiem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na internetowym portalu Niezależna.pl - bezsprzecznie będącym tubą propagandową Prawa i Sprawiedliwości (Sic!) - wyeksponowana jest na jego czołowej stronie u samej góry, taka oto zakładka: Komisja Smoleńska

 Jako członek rodzin smoleńskich i osoba od lat apelująca o powołanie, niepowołanej od ponad 7 lat w polskim parlamencie Sejmowej Komisji Śledczej - która zajęłaby się wreszcie odkryciem, badaniem i ujawnieniem informacji dotyczących  "Smoleńska" - nie mogę znaleźć właściwych słów, które mogłyby opisać moje oburzenie.  Na internetowym portalu Niezależna.pl - bezsprzecznie będącym tubą propagandową Prawa i Sprawiedliwości (Sic!) - wyeksponowana jest na jego czołowej stronie u samej góry, taka oto zakładka:

Komisja SmoleńskaCo za  bezczelna i ohydna w naturze manipulacja umysłami i świadomością Polaków!

Kłamliwie sugerująca, że istnieje i działa w rzeczywistości - KOMISJA SMOLEŃSKA. 

Tymczasem Smoleńsk pozostaje nadal zupełnie niewyjaśniony. Smoleńskie śledztwo, nadal zatrzymane w rozwoju, pozostając w fazie embrionalnej.  Nikt – za nic – nadal, nie poniósł żadnej odpowiedzialności. Nie ma winnych. Śledztwo/dochodzenie w sprawie Smoleńska, pomimo wcześniejszych zapewnień ze strony PiS, nie dało odpowiedzi po ponad 7 latach, w tym już prawie 2 lat zarządzania nim przez PiS – odpowiedzi na żadne z iście podstawowych, fundamentalnych wręcz pytań. Nie odkryto do chwili obecnej – praktycznie niczego istotnego. Dlaczego tak jest? – należy się ponownie zapytać. Ponieważ, nie jest to pytanie jedynie retoryczne. 

Czy ta sytuacja  może trwać w nieskończoność?

 Liczba osób kłamiących w rozlicznych sprawach i kwestiach dotyczących pośrednio i bezpośrednio Smoleńska - jest tak znaczną, że bez wątpienia można ją nazwać liczbą kolosalną.

Dlatego właśnie, ustalenie politycznej odpowiedzialności za dokonanie tak kolosalnej liczby kłamstw i manipulacji Smoleńskiem, nigdy nie powinna być zadaniem dla blogerów.

Od tego jest, POWINIEN BYĆ polski PARLAMENT!

To bowiem w polskim parlamencie (Sejmie RP) powinna już dawno zostać powołana:

Sejmowa Komisja Śledcza - której zadaniem, powinno być ustalenie POLITYCZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI za Smoleńsk.

Oraz dodatkowo, za wszystkie przypadki manipulacji, kłamstwa, oraz ewidentne przykłady złamania zasad i paragrafów polskiego prawa (w tym i prawa karnego) do których w wyniku Smoleńska w Polsce niewątpliwie doszło.

Tak jednak nie jest!

ODPOWIEDZIALNOŚĆ za wyjaśnienie SMOLEŃSKA - spoczywa od blisko 2 lat na barkach PiS. Partii politycznej obecnie w Polsce rządzącej. Jak to jednak niestety wygląda w praktyce, być może - nic nie obrazuje oddaje tak, jak treść jednej z moich smoleńskich notek:

Premiera filmu Smoleńsk.

Film zostaje objęty patronatem prezydenta. Premiera w Teatrze Wielkim w Warszawie gromadzi najważniejsze osoby w państwie. Andrzej Duda, Antoni Macierewicz, Marek Kuchciński, premier Beata Szydło,oraz ...... Jarosław Kaczyński.

Dodaje to bez wątpienia premierze tego filmu splendoru i znaczenia.

Jarosław Kaczyński namawia do pójścia do kin.

Twierdząc, że jest to film, który po prostu mówi prawdę.

Skandal!

Dlaczego posłowie Prawa i Sprawiedliwości, posiadający od ostatnich wyborów zdecydowaną przewagę w Sejmie, nadal nie powołują Sejmowej Komisji Śledczej w relacji do wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku?.

Co stoi na przeszkodzie, aby owa PRAWDA - o której wspomina Jarosław Kaczyński wyszła na jaw?

Dlaczego kontrolowany przez PiS Sejm RP nie ma woli politycznej i odwagi - aby powołać Komisje Śledczą?


 

KOMENTARZE

 • Pytanie jedno z tych zasadnych na które nie ma szans na odpowiedź,
  bo fakt grania smoleńskiem i miesiączkami są non stop punktami poparcia wśród ciemnoty pisowskiej to raz, a z drugiej strony nigdy nie będzie tej komisji, bo tak pisowi jak i peło jest to nie na rękę a jedynie dla Górskiego "ucho prezesa" ma ciągle rozwijający się scenariusz na następne parę lat, był tusk, jest kaczor, będzie kto inny, tylko Górski ten sam.
 • Witam "Fatamorgana żydowskich kamienic"
  ... pozdrawiam z Lasów Państwowych oczywiście :D
 • Na pytanie, dlaczego nie ma woli politycznej wyjaśnienia Smoleńska odpowiedź jest prosta
  Obie główne partie są umorusane po uszy w tej katastrofie. PiS w tym, co się zdarzyło przed uderzeniem samolotu o ziemię, PO w sprawie po katastrofie. Katastrofa służy PIS do walki politycznej, typowa polityczna jazda na trumnach.
  Czy komisja z "zespołem Macierewicza" zajęła się choćby sprawą odczytu rejestratora rozmów z kokpitu. On wyjaśnia wszystko dlaczego do katastrofy doszło i kto ponosi za nią odpowiedzialność. "Zmieścicie się ..." "Musimy lądować aż do skutku..." "Pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji..." Urągająca wszelkim zasadom bezpieczeństwa kraju lista pasażerów. Cóż więcej trzeba.
  PO oddanie śledztwa Rosjanom, sprawy z identyfikacją ofiar.

  Tak więc będą się licytowali, posadzą jedną lub drugą płotkę, nikogo ważnego nie ruszą, bo wiedzą, że posadzenie kogoś ważnego z jednej partii spowoduje posadzenie kogoś ważnego z innej. Za samą listę pasażerów Sasin z Dudą powinni siedzieć. Za kłamstwa smoleńskie Macierewicz winien oglądać niebo przez kratki.

  Za brak sekcji zwłok w Polsce winien siedzieć prokurator, który podjął taką decyzję a oni Kopaczową ścigają, bo lepsza zabawa polityczna.

  Na żadne wyjaśnienie nie liczmy, liczmy zaś na długie igrzyska polityczne.
 • @Ziut 18:28:06
  Czyżbyś mówił o tych lasach wycinanych teraz przez Szyszkę? Obronili lasy przed sprzedażą przez PO, by teraz sami wycinać i sprzedawać.
 • Wiadomości TVP opanowały oszołomy gazety polskiej i tyg. sieci !
  Stwierdzam ! ostanie wiadomości w wydaniu tych żydo-banderowców z Gazety Polskiej i Tyg. Sieć biją wszelkie rekordy prymitywnej propagandy
  i z bólem serca przestaje te żydo-banderowskie gówno oglądać bo ta hołota przekroczyła już wszelkie granicę prymitywnej propagandy anty-rosyjskiej !!!!

  Pytam się ! za co mam płacić abonament TVP ? mam płacić za
  żydo-banderowską propagandę ? TVN Polsat też uprawia propagandę w imieniu międzynarodowej mafii żydowskiej ! ale te telewizje nie każą sobie płacić za propagandę !!!!

  ODEBRAĆ TVP żydo- banderowcą !! Precz z politycznymi bandytami z wiadomości z Sieci i gazety polskiej !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! wiadomości TVP to dno dna !!!!
 • @Zawisza Niebieski 19:57:58
  // Obronili lasy przed sprzedażą przez PO, by teraz sami wycinać i sprzedawać. //

  - MASZ RACJĘ, O TE LASY CHODZI

  ... z tym, że Szyszko lasów nie sprzedaje / Szyszko lasami gospodaruje / Szyszko rąbie las, sprzedaje drewno, i sadzi nowe drzewa w lesie

  - TO SIĘ NAZYWA GOSPODARKĄ LEŚNĄ, NIE SPRZEDAŻĄ LASÓW

  ... do sprzedaży lasu doszło by wtedy, gdyby sprzedano las razem z ziemią. / Szyszko, jak narazie do tej sprzedaży nie dopuszcza, ... co nie oznacza, że nie trzeba Szyszce patrzeć na łapy.
 • Do @Zawisza Niebieski 19:56:34
  Masz pełne poparcie moje w tej kwestii ! wiadomości TVP to BEŁKOT !
  bez składu i ładu ! TVP opanowali polityczni bandyci żydo-banderowskie
  te polityczne śmiecie uprawiają prymitywny bełkot !!!

  Ale z dwojga złego nie zagłosuję na PO SLD N PSL !!!! nie chcę w Polsce dziczy muzułmańskiej !!!!! sorry jesteście zawisza niebieski
  przegrani ! wy juz NIGDY nie dojdziecie do władzy w Polsce NIGDY ! bo jesteście zadżumieni. !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Nie ma w Polsce Normalnej partii !!!!
 • @Ziut 20:41:57
  Jakoś nie widzę większej różnicy między sprzedaniem lasu a wycięciem, sprzedaniem drewna i zostawieniem nieużytków. Mówisz o gospodarce. Tak Szyszko uprawia gospodarkę, ona nazywa się rabunkową.
 • @ele 20:51:20
  Po pierwsze zgodzę się z Tobą, że w Polsce nie ma normalnej partii.
  Ale mam pytanie, czy urodziłeś się w rodzinie w której do pojedynczej osoby zwracano się "per wy" My, Zawisza Niebieski jesteśmy jeden, tylko jeden, i rozmnażać się nie zamierzam - tak by wytłumaczyć ci w języku jaki używasz. Ja nie zagłosuję na PiS bo ci Polaków mają za bandę idiotów, PO, Nowoczesną, SLD, PSL, tylko czy przyjdzie mi w domu pozostać? Tego nie wiem.

  Ale jeśli chciałbyś odnieść się do prognoz zwycięstwa PO, to potrzeba jeszcze 2 lat kretynizmów wyprawianych przez PiS, by PO uzyskało pełnię władzy. Zwróć uwagę na to, że poparcie dla PO jest dość bliskie poparciu dla PiS. Dobrze, są to tylko sondaże, a te wskazywały 70% poparcie dla Komorowskiego, póki Kneset na wyjazdowych obradach w Krakowie Dudy nam nie wybrał.
 • @Fatamorgan
  Ktoś robi nas w konia .Polecam. : http://www.fronda.pl/a/zaryn-na-jakiej-podstawie-marszalek-komorowski-przejal-wladze,11876.html Do kpl. koncert na cztery ręce. Ave. https://www.youtube.com/watch?v=CcsSPzr7ays
 • @Zawisza Niebieski 21:19:10
  // Jakoś nie widzę większej różnicy między sprzedaniem lasu a wycięciem, sprzedaniem drewna i zostawieniem nieużytków. Mówisz o gospodarce. Tak Szyszko uprawia gospodarkę, ona nazywa się rabunkową //

  - ZAWISZO "BŁOWAT" NIEBIESKI HERBU CHABER

  ... czy Wy naprawdę macie Polaków za idiotów?
 • The SHOW must go on
  Prawda jest taka, że przez 7 lat nie pokazano żadnych dowodów na wylot CAŁEJ delegacji z Warszawy jednym samolotem. Powinni przedstawić dokumenty, zapisy z urządzeń, zdjęcia potwierdzające dokładną godzinę wylotu. To wszystko jest tu na miejscu w Warszawie.
  MON odsłania tajniki manipulacji prezentując fałszywe nagrania z monitoringu na Okęciu.
  PiS czy PO nie ma znaczenia, poprostu
  THE SHOW MUST TO ON
 • @Ziut 22:01:35
  Ja mam wysokie oczekiwania w stosunku do Polaków, w odróżnieniu od "namiestnika" i otaczających go marionetek. Ten myśli, że Polaka podbuduje to, że nazwie go "lepszym sortem". Pełna pogarda dla inteligencji Polaków.
  Patrząc na statystyki głosujących widać, że ci Polacy których myślenie nie boli nie głosują na namiestnika i jego marionetki. Około 50% zwolenników PiS ma wykształcenie podstawowe i zawodowe. Tylko ci się łapią na tanie hasełka prezentowane przez PiS. Zobacz na teksty szykowane dla twardego elektoratu PiS. W większości to pismo obrazkowe. Tekst do nich nie trafia, przekracza możliwości.

  Nie jestem twardym elektoratem PO ale wybacz, za idiotę przez idiotę co zakupów zrobić nie potrafi, co nie zna hymnu Polski, co wyrósł przy Wałęsie, bo bez Wałęsy byłby nikim w polityce a potem Wałęsę zniszczył, co robi się na wielkiego opozycjonistę, choć stan wojenny u mamusi pod spódnicą spędził, nie dam się traktować. Wybacz, ja przynajmniej na styropianie spałem podczas strajków studenckich, on nawet tego nie osiągnął. Tatuś to resortowe dziecię chronił.

  A herbu jestem po mieczu Doliwa a po kądzieli Korab. Jakbyś chciał wiedzieć.
 • @Zawisza Niebieski 22:38:43
  // Ja mam wysokie oczekiwania w stosunku do Polaków, w odróżnieniu od "namiestnika" i otaczających go marionetek. //

  - TO NAPISZ "GOŻKIE ŻALE" DO PREZESA, A NIE WCISKAJ CIEMNOTY NA PORTALACH
 • @Lemański 22:25:02
  Akurat zapisy video z przejazdu kolumny z prezydentem L. Kaczyńskim, z wylotu ostatnio pokazano, czym zabito wszystkie teorie typu maskirowka.
 • @Zawisza Niebieski 22:38:43
  // A herbu jestem po mieczu Doliwa a po kądzieli Korab. Jakbyś chciał wiedzieć. //

  - DOBRZE ŻEŚ SIĘ ZAWOŁAŁ, BOM MYŚLAŁ ŻEŚ "SIERP i MŁOT"
 • @Ziut 22:42:15
  Przepraszam cię bardzo ale z prezesem to akurat JA nie chcę rozmawiać, godziłoby to w moją godność siedzieć jak Andrzej D. w poczekalni. Ja z Polakami rozmawiam a nie z Wolakami, nie z tymi co za 500 zł Polskę sprzedali, co z "ziemi Polski do Wolski" wędrowali.

  Logicznego myślenia i taczek na śmietnik historii dla tych co nas lekceważą od Polaków wymagam, a nie od sortu panów, ze słomą w butach, co z sali sejmowej tanią jadłodajnię czynią, jak niejaka p. Pawłowicz.
 • @Ziut 22:47:27
  No widzisz, pozory mylą, szczególnie tych, co końskie klapki na oczy od "namiestnika" zakładają.
  Bo ród mój z Mazowsza a nie spod Odessy, jak namiestnika się wywodzi.
 • @Zawisza Niebieski 22:48:32
  // Logicznego myślenia i taczek na śmietnik historii dla tych co nas lekceważą od Polaków wymagam, a nie od sortu panów, ze słomą w butach, co z sali sejmowej tanią jadłodajnię czynią, jak niejaka p. Pawłowicz //

  - A JAKIE TY MASZ PRAWO NIEBIESKI, COKOLWIEK OD POLAKÓW WYMAGAĆ / TY MNIE LEPIEJ POWIEDZ GDZIEŚ TE HERBY ZAPIE*DOLIŁ
 • @Ziut 22:56:36
  Od Polaków mogę wymagać, gdyż ich historię doceniam. Ale jest coś co z pewnością nie jesteś w stanie pojąć. Są ludzie, co z dziada pradziada patriotami byli. A są też tacy, co muszą się pchać, manipulować historią a później z podkulonym ogonem wiać, gdy usłyszą "Jarku to cię nie było".Dla mnie Polak nie musi być marionetką "resortowego dziecięcia", nie musi żebrać, by go ktoś nazwał "jego sortem" by czuć się Polakiem.
  Polak zna hymn, zna historię ziemi na której się urodził, nie twierdzi, że przed rokiem 966 to byliśmy ślepi i nierozumni. Nieosiągalne dla niektórych? Prawda?
 • @Zawisza Niebieski 23:12:06
  // Polak zna hymn, zna historię ziemi na której się urodził, nie twierdzi, że przed rokiem 966 to byliśmy ślepi i nierozumni. Nieosiągalne dla niektórych? Prawda? //

  - NO TO POWIEDZ CO WAŻNEGO WYDARZYŁO SIĘ W ROKU 965
 • @Ziut 23:35:52
  // Polak zna hymn, zna historię ziemi na której się urodził, nie twierdzi, że przed rokiem 966 to byliśmy ślepi i nierozumni. Nieosiągalne dla niektórych? Prawda? //

  - WIDZĘ, ŻE MASZ PROBLEM WIĘC CI POMOGĘ

  Ibrahim ibn Jakub (transkrypcja polska uproszczona), Ibrāhīm ibn Yacqūb (lub Yūsuf[1]) al-Isrā'īlī aṭ-Ṭurṭūšī, arabskie إبراهيم بن يعقوب الإسرائيلي الطرطوشي, hebrajskie אברהם בן יעקב (Abraham ben Jakow) (ur. ok. 912/913 zm. po 966) – Żyd sefardyjski, pochodzący z Tortosy w kalifacie Kordoby, kronikarz, podróżnik i kupiec.

  Zajmował się handlem z plemionami słowiańskimi, głównie niewolnikami, nie jest wykluczone, że uprawiał też działalność wywiadowczą na rzecz Maurów.

  Pozostawił po sobie relację z podróży do krajów słowiańskich, którą odbył w latach 965-966. Jego relacja zawarta jest w XI-wiecznej kronice Księga dróg i królestw hiszpańskiego pisarza Al-Bekriego.

  Ibrahim ibn Jakub odbył swą podróż w momencie, gdy handel niewolnikami powoli zamierał z powodu chrztu władcy Polan – Mieszka I (M(e)šqo)

  DO ZANIKU CHANDLU SŁOWIAŃSKIMI NIEWOLNIKAMI DOSZŁO Z POWODU ROZBICIA PAŃSTWA CHZARÓW PRZEZ ZJEDNOCZONE SIŁY SŁOWIAŃSKIE POD WODZĄ ŚWIATOSŁAWA KSIĘCIA KIJOWSKIEGO, PRZY WSPARCIU BIZANCJUM

  Od 965 roku Żydzi polscy datują swoją obecność na ziemiach polskich, o czym najlepiej przypomni i opowie konferencja

  >> „Od Ibrahima ibn Jakuba do Anielewicza 6” w Muzeum POLIN
  >> https://www.youtube.com/watch?v=POMl8mnqcO0

  Zapraszam na lekcję historii :D
 • @Ziut 00:19:27 "Zapraszam na lekcję historii :D"
  -Zapewniam Cię, że Zawisza z zaproszenia nie skorzysta. -On szuka tylko żródeł antykościelnych. -Jego zadanien i marzeniem jest zniszczenie naszego Kościoła. -Masz tutaj próbkę;=///"Gdybyśmy się porozumieli, ponad rządami, ponad podziałami, zmietlibyśmy kulturę germańską (katolicką) ale na to nas nie stać. Zbyt dużo wśród nas tych, co zaprzedali się Watykanowi, a ten nigdy o interes Polski nie dbał. Zawsze dla nich byliśmy dojną krową.
  Przyjaźń słowiańskich narodów? Czy Polaków na to stać?
  Zawisza Niebieski 04.06.2017 20:11:08"///
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/138766,przyjazn-slowianskich-narodow-czy-polakow-na-to-stac#comment_1388528
 • @Ziut 00:19:27-Wiecej o światopoglądzie Zawiszy;
  http://wentylator.neon24.pl/post/135974,znow-zostalem-wyrozniony-na-neonie
 • @Ziut 00:19:27 Poszerzenie;
  http://wentylator.neon24.pl/post/112677,najwspanialszy-komentarz-jaki-otrzymalem-na-neonie
 • @Ziut 00:19:27 Dam Ci przykład interpretacji faktów historycznych przez Zawiszę;
  -Kiedyś napisał, że widział na Ukrainie kościół, na wieży którego był półksiężyc, a na nim stoi Matka Boża. -Przytoczył to jako dowód pokojowej koegzystencji pokojowej religii islamu z chrześcijaństwem. -Gdy tymczasem prawda jest taka, że Turcy po zdobyciu Kamieńca zrzucili Figurę z wieży, a na jej miejscu umieścili półksiężyc. - Natomiast Polacy po odbiciu twierdzy przez Sobieskiego, umieścili na nim Figurę z powrotem, z półksiężycem rozmyślnie pozostawionym u jej stóp jako symbol odniesionego nad nim zwycięstwa. -Poza tym Zawisza z lubością powtarza i propaguje oszczerstwa heretyków wypisywane na temat urojonych grzechów Katolików. -Dyskusja z nim prowadzi na manowce, czyli donikąd, bo nie będzie słuchał twoich argumentów, tylko dostaje słowotoku, twierdząc, że on ma wiedzę, a ty nie znasz faktów i nie myślisz. -:))) -Pzdr. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @ele 20:51:20 -Oby tak było jak tu napisałeś! -:)))
  "sorry jesteście zawisza niebieski
  przegrani ! wy juz NIGDY nie dojdziecie do władzy w Polsce NIGDY ! bo jesteście zadżumieni. !!!!"
 • @Ziut 22:01:35- ZAWISZO "BŁOWAT" NIEBIESKI HERBU CHABER ... czy Wy naprawdę macie Polaków za idiotów?"
  -Na to wygląda.
 • @Ziut 22:01:35- ZAWISZO "BŁOWAT" NIEBIESKI HERBU CHABER ... czy Wy naprawdę macie Polaków za idiotów?"
  -Na to wygląda. Nie zauważa, czy też nie chce przyjąć do wiadomości że Polski Naród się budzi i staje coraz bardziej świadomy i dalej idąc w zaparte stara się manipulować nami na swoje kopyto. :(
 • @Moher 04:16:11
  I przegrani i zadżumieni

  To ich koniec

  Ewa Kopacz wyrusza na wojnę z PiS-em.

  https://pbs.twimg.com/media/DBkliZkXUAYCHKp.jpg
 • @Moher 04:11:47
  Ja pierdziele! "ocean wiedzy" można powiedzieć.Typowe dla zapyziałych moherowych umysłów.
  Symbol krzyża i półksiężyca jest jednym z najstarszych chrześcijańskich symboli.(sobór św katarzyny na synaju https://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Catherine%27s_Monastery )
  I nie ma nic wspólnego z islamem ma natomiast związek z apokaliptycznym
  "Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. "
  https://www.google.pl/search?q=%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%85+%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D1%8B%D1%85+%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2+%D0%B2+%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B8+%D0%BA%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0+...&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiTq6vfrqjUAhUKJ1AKHRnfACcQ_AUICigB&biw=1366&bih=657

  PS
  a tak między nami:Bogórodzica (jako Maria) jest jedną z niewielu kobiet czczonych w Islamie https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_w_islamie
 • @ikulalibal 06:24:43
  -Szkoda że nie znasz historii Polski. -Tak to było w twierdzy Kamienieckiej. Poszperaj i doucz się. Ta historia została zapisana.
 • -Jak nie znasz tej historii to sobie chociaż posłuchaj;
  https://youtu.be/KG2VKNA-8qA ("Orle Gniazdo - rzecz o Kamieńcu Podolskim")
 • .
  https://youtu.be/AQeAkNLkMl8 ("Kamieniec Podolski czyli orle gniazdo Rzeczpospolitej").
 • @ikulalibal 06:24:43
  // I nie ma nic wspólnego z islamem ma natomiast związek z [czymś] apokaliptycznym: "Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. " //

  MÓWISZ O MATCE BOSKIEJ Z GUADELUPE / MIAŁEM SZCZĘŚCIE ZNALEŹĆ JEJ PODOBIZNĘ ODWRÓCONĄ TWARZĄ DO ZIEMI

  >> http://ziut.neon24.pl/post/132553,czy-na-starosc-jk-nie-moglby-zostac-prezydentem-polski
 • @Ziut 06:45:13
  -Półksiężyc pod stopami, a wieniec-symbol 12 Apostołów głoszących dobrą nowinę na głowie... -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Ziut 06:45:13
  cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe
  w 1531 r. Matka Boża zostawiła swoje odbicie na tilmie Indianina Juana Diego. Materiał utkany z tych włókien po 20 latach ulega całkowitemu rozpadowi.
  Największym cudem Maryi była pokojowa chrystianizacja meksykańskich Indian.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Moher 27.09.2014 06:15:06 http://adonai.pl/cuda/graph/p14.jpg http://wentylator.neon24.pl/post/113245,przepiekny-film-wart-obejrzenia-que-viva-cristo-rey#comment_1027361
 • @Moher 06:55:33
  // -Półksiężyc pod stopami, a wieniec-symbol 12 Apostołów głoszących dobrą nowinę na głowie... -SZCZĘŚĆ BOŻE! //

  - Od kiedy znalazłem ten obrazek leżący na ziemi wiele ciekawych rzeczy w moim życiu się wydarzyło. / Bardzo wiele

  *** Nazwa Matka Boża z Guadalupe pochodzi prawdopodobnie od określenia coatlaxopueh, które w języku nahuatl oznacza "[kogoś kto] depcze węża"

  Czy pod nogami nie ma Ona "czarnego półksiężyca"?

  *** Tak! >> Symbol półksiężyca występuje w chrześcijaństwie zachodnim, szczególnie w połączeniu z postacią Maryi, w nawiązaniu do tekstu Apokalipsy św. Jana. Postać najczęściej przedstawiana jest stojąca na półksiężycu o skierowanych ku górze rogach, bądź jako półpostać wyłaniająca się zza podobnie ułożonego półksiężyca.

  W chrześcijaństwie wschodnim półksiężyc symbolizował zwycięstwo chrześcijaństwa nad pogaństwem i w swej symbolice umieszczano go jako ozdoba u dołu krzyża. Taka symbolika jest ściśle powiązana z podbojem Bizancjum przez Turków oraz najazdami tatarsko-mongolskimi na ziemie ruskie (Podbój Rusi przez Mongołów).
  >> http://ziut.neon24.pl/post/132553,czy-na-starosc-jk-nie-moglby-zostac-prezydentem-polski
 • @ikulalibal 06:24:43
  //:Bogórodzica (jako Maria) jest jedną z niewielu kobiet czczonych w Islamie//
  Więc, aby o ty sam (na własnej skórze) się przekonać, weź obraz Bogórodzicy i jedź do Iraku,Syrii ,i pokaż tym kochających chrześcijan ten obraz.
  Ciekaw jestem czy wtedy jeszcze kiedykolwiek coś (jak zwykle głupiego) napiszesz.
  Przejrzysz wtedy na oczy, gdy twój łeb będzie leżał obok.
  powodzenia
 • @Husky 06:19:28Ewa Kopacz wyrusza na wojnę z PiS-em.'"
  -Ej tam. na tym rysunku to ona idzie przekopać na metr ziemię, by odzyskać 500 złotych, które niedobre "Pisiory" wyciągnęły Zawiszy i jego biednym kolegom z kieszeni, jak się tu ciągle żalą,by dać jakimś niezasługującym na to głodnym polskim bachorom.
 • @Moher 07:20:53
  Bingo
  pzdr.
 • @ikulalibal 06:24:43 "a tak między nami:Bogórodzica"...
  -A tak między nami "Bogurodzica". -It looks a little better. -Does it not?...
 • @Husky 07:24:45 -Biznesmany-biedaki.
  -Kury im jajek nie chcą znosić czy co? -:)))) -Powinni jeszcze oskubać księdza Rydzyka. -Przetrzepać i zabrać mu sutannę! -Kieszeni wprawdzie nie ma, ale przecież wiedzą , że wielki majątek ukradziony bezczelnie biedakom pod nią ukrywa!
 • @Ziut 07:13:26 -Zostanie! -Trzeba sie tylko modlić.
  -Modlitwa to najpotężniejsza broń, dlatego, że Polacy się modlą, nasi wrogowie są tak sfrustrowani i nie mogą się nadziwić, że im misterne, a niecne zamiary względem nas nie wychodzą http://wentylator.neon24.pl/post/136652,teraz-polska -:))) -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Husky 07:19:29 "Przejrzysz wtedy na oczy, gdy twój łeb będzie leżał obok."
  -Przeczytał coś w wikipedii napisanego dla politycznie poprawnych i zaraz uwierzył? -Rzeczywiście tacy powinni być tam wysyłani z symbolami Chrześcijaństwa, by mogli sę przekonać na własnej skórze. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Ziut 00:19:27
  To co wypisujesz, to nie jest lekcja historii, to przedszkole. Źródła historyczne są tak skąpe, że znane są każdemu, co się historii uczył.
  Handel niewolnikami słowiańskimi wtedy jeszcze mocno kwitł, prawa, że najlepsze czasy miał za sobą ale Praga wspaniale funkcjonowała jako największy targ niewolników w Europie. Św. Wojciech miał występować przeciw temu handlowi.

  Chrześcijaństwo zmieniło jedną formę niewolnictwa sprzedaży ludzi na targach na inną. Przodkowie Mieszka zbudowali swoją potęgę i państwo na handli niewolnikami. Nie ma dowodów na to, że wyprowadzali ludzi do Pragi, ale są nader liczne dowody na podbijanie grodów rodowych porywanie ludzi i osadzanie na ziemi podporządkowanej Piastom. Tę samą formę niewolnictwa stosowali m.in. Krzyżacy w stosunku do Bałtów (Prusów, Jadźwingów). A później Fryderyk I Wielki gdy porywał chłopów z ziemi Polski i osadzał na swych terenach. Pańszczyzna to też była forma niewolnictwa, prawda?

  Co do muzeum Pollin, prawda, że ładne muzeum Warszawie ufundował L.Kaczyński i PiS, no przynajmniej mocno się dołożył z pieniędzy Polaków. L.Kaczyński wbudował nawet kamień węgielny pod to muzeum.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/2007_06_26_lech_kaczynski_06.jpg
 • @Moher 02:37:25
  Ach Moherku, nie ma większego wroga Kościoła niż ten co sprawy trudne zamiata pod dywan. Niestety, ty do nich należysz.
  Nie podoba ci się określenie, że dla pewnych ludzi z Kościoła byliśmy dojną krową? Za jaką część wartości ziemi sprzedano w Łagiewnikach ziemię państwową? Za 2%? Za ile procent teraz miasto Toruń próbuje sprzedać ziemię fundacji Tadeusza R?

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/torun-ojciec-rydzyk-otrzymal-dzialke-za-bezcen,743945.html
 • @Zawisza Niebieski 08:39:37Za ile procent teraz miasto Toruń próbuje sprzedać ziemię fundacji Tadeusza R?
  -Z szacunku do Katolików powinieneś napisać, że to nie "Tadeusza R?" tylko księdza Rydzyka. -No, ale teraz Katolików wypada poniewierać. -Taka moda :( . -Fundacjom, które czynią coś dobrego daje się donacje nawet za darmo. -Jest taki obyczaj. -Nie szufladkuj mnie, proszę, bo jeśli czujesz się wydojony to pisz o sobie, bo ja nie czuję się dojną krową. -Nie rób ze mnie proszę jakiegoś zamiatacza -Znam Twoje oszczercze wypowiedzi od dawna. -Przykro mi za Ciebie, i w sumie jest mi Ciebie żal, że tak błądzisz. -Jeśli nie blądzisz, a kłamiesz z rozmysłem, (a wiem,że tak czynisz ignorując pzedstawiane Ci argumenty), to ponieważ nie nie jesteś jakimś przygłupem , to tym bardziej jesteś godny litości. -Idę spać. -Pozostawiam Ci wolną rękę na Twój Goebels'sowski słowotok. -Jak znajdę czas,to go przeglądnę -Dobranoc.
 • Autor
  Dobry i potrzebny wpis, szkoda tylko, że na śmierć zatrollowany.
 • @@@!
  http://wrealu24.pl/images/2017/06/Smolensk-696x522.jpg http://wrealu24.gq/images/2017/06/kulka.jpg Pracownik BOR z przestrzeloną głową w Smoleńsku? To zdjęcie nie zostało włączone do raportów! To zdjęcie zdaje się jednoznacznie wskazywać na to, że jedna z ofiar katastrofy smoleńskiej została uwieczniona na fotografii z przestrzeloną głową. Co ciekawe, fotografia ta nie została przeanalizowana na potrzeby rosyjskich ani polskich raportów mających na celu wyjaśnić przyczyny tragedii. Z naszych informacji wynika, że na zdjęciu znajduje się pracownik Biura Ochrony Rządu. Niewykluczone, że jest to jeden z dwóch poszkodowanych, którzy przeżyli zderzenie z ziemią. Intrygującą ranę wchodzącą z tyłu a wychodzącą z boku głowy analizował portal smolenskcrashnews.com. Najprostszy schemat pokazuje, że rana jednoznacznie wskazuje na postrzał z broni palnej. Rana od wejścia kuli nosiła ślady krwi, ale i w jej okolicach skóra nieco zmieniła barwę. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że były to ślady proszku po postrzale. W miejscu, gdzie kula miałaby wyjść z ciała ofiary również znajdowały się ślady krwi oraz tkanki mózgowej. Komisje powołane przez Donalda Tuska i stronę rosyjską do dziś utrzymują, że na miejscu katastrofy nigdy nie padły strzały. Dziś była premier w sposób haniebny skomentowała sprawę ekshumacji ofiar smoleńskich: "Nie wiem, to jest bardzo przykre. Być może było tak, że brakujące części wizualnie pasowały do tego ciała i dlatego włożono je do tej trumny. Trudno mi powiedzieć, bo mnie przy tym nie było. (…) Wszystko można mówić, zarzucać, że nie było staranności przy identyfikacji zwłok. Ale ja nie wiem, o jakiej staranności można mówić przy rozkawałkowanych zwłokach? Te zwłoki trzeba było włożyć do trumny, ułożyć jak puzzle" - powiedziała polskojęzycznemu "Newsweekowi" była premier Ewa Kopacz. Co tam się właściwie wydarzyło? Jest coraz więcej pytań a tak mało odpowiedzi. Czy Polacy dowiedzą się w końcu prawdy? Czas pokaże...
  wRealu24.pl
 • @ALL
  Bardzo dziękuję, za te kilka, bardziej wnikliwych komentarzy.

  Przyznam, że dopiero teraz przeze mnie odczytanych.

  Będących praktycznie jedynym powodem – mojej tu (jeszcze) obecności.

  Postaram się w jak najbliższej przyszłości na nie szerzej odpowiedzieć.

  Nie będzie to jednak dla mnie łatwym zadaniem, poprzez inne uwarunkowania, a również i poprzez natłok codziennych zajęć i obowiązków zawodowych.

  Odpowiem jednak, albowiem zdecydowanie nie tylko jest z „KIM” (tu mój głęboki ukłon w Państwa stronę) – ale jest przecież i – o CZYM rozmawiać!

  Szkoda tylko, wielka szkoda, że w realnych/rzeczywistych warunkach tzw. „polskiej blogosfery” której i to miejsce w internecie, jest przecież na swą miarę wykładnią. Oczywiście przy i po dojrzeniu i poprawnej ocenie właściwych temu miejscu proporcji.
  Wtedy, można dostrzec, że i „nasz-salon” jest swoistym odzwierciedleniem tego, jak trudno jest napotkać i odnaleźć osoby faktycznie/realnie zatem i „rzeczywiście” (celowo tu użyłem tego słowa biorąc, zamykając słowo do cudzysłowu) mogące omawiać (bez kierowania się powiadomienie i uciekania w politycznego typu skrajne zaślepienie) bardziej zaawansowane, przez co zdecydowanie znacznie trudniejsze tematy i następnie prowadzić faktycznie wymierna w owoce dyskusje – na chociażby i (nie napisze tu celowo odpowiednio wysokim) wystarczająco „proporcjonalnym” ——> do stopnia trudności podjętych tematów = na „odpowiednim poziomie”.

  Próbowałem i bardzo starałem się być maksymalnie TOLERANCYJNYM i wyrozumiałym – dla często, zbyt niestety często! —> intelektualnej miernoty (komentarz może być odczytanym przez osoby nie będące jego zamierzonymi adresatami, zatem nie chcę używać właściwszego tu słowa „durnoty”) rozmówców i adwersarzy przez te kilka lat mojej blogerskiej w warunkach polskiej blogosfery „działalności”.

  Nie doprowadziła mnie jednak wspomniana, być może i zbytnia moja tolerancja – zbyt daleko.

  Pozostały bowiem na prowadzonych przeze mnie blogach – poprzez i niejako w wyniku nadużycia tejże mojej tolerancji i wyrozumiałości przez komentatorów i adwersarzy, jakże liczne i widoczne – nieuniknione konsekwencje tejże „zbytniej mojej wyrozumiałości i tolerancji” dla miernoty – w postaci często całkowicie absurdalnych wpisów = „zgniłych owoców” ludzkiej złośliwości i bezmyślności.

  Nie musiałbym nawet i daleko szukać, aby teraz PODAĆ I UDOWODNIĆ w ścisłej relacji do logicznego ciągu i toku prezentowanych przeze mnie twierdzeń które powyżej zaprezentowałem, adekwatne w treści „przykłady” – które wystarczy pobrać z treści zamieszczonych pod powyższą notką, wręcz absurdalnych „komentarzy”.

  Zasadnym jawi się tu następujące pytanie:

  Czy jednak aby warto?

  Proszę mi wierzyć – że rozważałem i to niejednokrotnie, tak właśnie postawione pytanie.

  Czy aby warto…

  Próbując udzielić na nie – poprawnej logicznie samo-odpowiedzi.

  Coraz częściej ostatnio jednak, dochodzę po ponownym postawieniu samemu sobie tegoż pytania do wniosku, że być może i warto.

  Tym bardziej warto, że tracę już przecież cierpliwość – w relacji do tego typu „durnych komentarzy”.

  Najwyraźniej powodowanych w wielu przypadkach zapewne – zbytnim politycznym zaślepieniem części komentatorów.
  Tu, = w takich przypadkach, wprawdzie o prowadzeniu poważniejszej dyskusji z „tego typu” komentatorami, nie może być i mowy, ale pozostawianie o oddawanie im „pola” – również nigdzie nie prowadzi.
  Zatem jeśli „warto” – to jedynie po to – aby „ukazać” (nie tyle im samym, lecz „innym”) płytkość i absurd ich pseudo-argumentów.

  Kolejny typ „komentarzy” powodowany jest i wynika z intelektualnej miernoty dużej części „komentatorów”.
  Miernoty mocno napędzanej dodatkowo – czystą ludzką złośliwością, a często wręcz i skrajną bezmyślnością – tego typu „komentatorów”.
  Tu podobnie jak w pierwszym z omawianych i przytoczonych przeze mnie „przykładów/przypadków” jakakolwiek, dalsza – poważniejsza dyskusja, jest nie prowadzącą donikąd – stratą czasu.
  Jednakże i tu -pozostawianie i oddawanie im „pola” – również nigdzie nie prowadzi.
  Chociażby i po to i dlatego, aby tego typu osoby, mylnie przekonane w swej miernocie i bezmyślności o tym, że „merytorycznie komentują” nie zamgliły zbytnio oparami absurdu, prezentowanych w ich „pseudo-komentarzach” – opisanych i prezentowanych w moich notkach informacji i treści.

  Następną kategorią „pseudo-komentatorów” są jakże liczne i aktywne na stronach i polskich portalach – niesłychanie aktywne a czasem i natarczywe rzesze tzw. „zadaniowych” i amatorskich internetowych „Troll-i”.
  Podoknie jak w uprzednio omawianych „przypadkach” wszelka dyskusja, tym razem z Trollami – nie posiada żadnego sensu, Będąc w przypadku internetowych Troll-i absolutnie już bezprzedmiotową = totalną stratą czasu.
  Bardzo wiele osób, w czasie i na przestrzeni tych kilku lat mojej blogerskiej przygody („działalności”) zadawało mi bardzo podobne w treści pytania.

  Dlaczego nigdy praktycznie nie blokuje (potocznie „banuje”) internetowych Trolli i nie usuwam komentarzy, pisanych nawet i przez oczywistych i jawnie działających w warunkach internetu pospolitych Troll-i?

  Moja odpowiedz na tak postawione pytania, jest niezmiennie bardzo prosta.

  Wyznając i propagując prawa WOLNEGO człowieka, zatem i oczywistą nadrzędność „Wolności Słowa” i prawa do wolnej, niekrepowanej żadną forma cenzury wypowiedzi – świadomie nie używam takich, jakże przecież bezcelowych i prymitywnych narzędzi CENZURY.

  Nie chcąc i mogąc postępować inaczej – chcąc, i mogąc pozostawać bez używania i bezmyślnego nadużywania NARZĘDZI CENZURY – maksymalnie zgodnym z wyznawanymi przeze mnie wartościami.

  Jest to bowiem b/znikoma cena, jaką w mojej opinii płacić zawsze nam zapłacić warto – za posiadającą niepomiernie większą wartość – jaką jest jedno z najważniejszych, podstawowych i przez to fundamentalnych praw WOLNEGO człowieka = WOLNOŚĆ SŁOWA!
 • @kula Lis 67 16:42:03
  (...)Pracownik BOR z przestrzeloną głową w Smoleńsku? To zdjęcie nie zostało włączone do raportów! To zdjęcie zdaje się jednoznacznie wskazywać na to, że jedna z ofiar katastrofy smoleńskiej została uwieczniona na fotografii z przestrzeloną głową. Co ciekawe, fotografia ta nie została przeanalizowana na potrzeby rosyjskich ani polskich raportów mających na celu wyjaśnić przyczyny tragedii. Z naszych informacji wynika, że na zdjęciu znajduje się pracownik Biura Ochrony Rządu.(...)

  Na Siewiernym nie było katastrofy TU154M nr 101, więc ten BOR-owiec(jeśli to był BOR-owiec, a wygląd na to wskazuje, nie mógł być
  pasażerem TU154M nr 101.

  Może to być BOR-owiec oczekujący na przylot TU154M nr 101, który po usłyszeniu odgłosów zdarzenia pobiegł na polankę i .... został przez OMON zastrzelony.

  Są przesłanki do tego stwierdzenia, bo już 10.04.2010 roku w nocy o godzinie 23:00, na naradzie sztabu kryzysowego pod przewodnictwem Putina, kiedy już w świat poszła wiadomość o 96 ofiarach katastrofy, S.Szojgu podał Putinowi liczbę ofiar jako ....97

  (...) С.К.Шойгу: Уважаемый Владимир Владимирович, в 10:50 сегодняшнего дня в аэропорту «Северный» Смоленска при заходе на посадку пропал с радаров самолет ТУ-154 М, совершавший перелет по маршруту Варшава-Смоленск.

  Самолет упал в лесопосадке в 300 метрах от взлетно-посадочной полосы. На борту самолета находилось 97 человек, в том числе 8 членов экипажа. Все погибли. (...)
  http://archive.premier.gov.ru/events/news/10179/print/

  Natomiast(...) "Dwa tygodnie po pogrzebach ofiar samolotu prezydenckiego do Polski dotarło kilkanaście trumien ze szczątkami ofiar. Jedna z nich opatrzona była napisem NN- pisze "Gazeta Polska"(...)

  (...) Wiem też, że z Moskwy przywieziono niezidentyfikowane szczątki, które określono jako NN, które skremowano i które pochowano w urnie obok innych na cmentarzu powązkowskim".(...)
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/257260,Trumna-z-NN-wsrod-ofiar-katastrofy-smolenskiej

  i to mogła być trumna z napisem NN, z ciałem tego BOR-owca.

  Jak pamiętamy, po zdarzeniu dość długo trwały przepychanki, bo nikt nie był w stanie powiedzieć, czy BOR był na lotnisku czy nie był:

  (...) BOR czekało na Siewiernym
  Nasz Dziennik, 2010-10-08

  Rzecznik BOR ponownie potwierdził, że funkcjonariusze BOR byli obecni na płycie lotniska w Smoleńsku przed przylotem prezydenckiego samolotu. Nie potrafił powiedzieć, kiedy dokładnie przybyli oni do Smoleńska. Na pewno jednak jeszcze przed wizytą premiera Donalda Tuska, czyli przed 7 kwietnia. Aleksandrowicz przyznał, że obie wizyty zabezpieczała ta sama grupa oficerów BOR. (...)
  www.radiomaryja.pl/artykuly.php

  (...)Data publikacji: 21.10.2010, 20:20 Ostatnia aktualizacja: 09.08.2011, 13:25
  Szef BOR generał Marian Janicki i jeden z zastępców pułkownik BOR Paweł Bielawny. Fot PAP
  Am/PAP

  Na lotnisku w Smoleńsku 10 kwietnia było dwóch funkcjonariuszy BOR z ambasady w Moskwie - poinformował płk Paweł Bielawny, zastępca szefa BOR, który zatwierdził plan zabezpieczenia wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

  - Jeden z tych funkcjonariuszy przebywał cały czas na terenie lotniska i był jednym z pierwszych, który w momencie katastrofy udał się na jej miejsce. Drugi to był funkcjonariusz, który przebywał na terenie lotniska, ale wielokrotnie z niego wyjeżdżał realizując inne zadania. Mówiąc kolokwialnie krążył między lotniskiem a innym punktem - mówił Bielawny na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.(...)
  http://www.newsweek.pl/polska/bor--na-smolenskim-lotnisku-bylo-dwoch-funkcjonariuszy-bor,66693,1,1.html
 • Twoja łapa sięgnęła dna..
  ..kieszeni.
  Znalazła tam jedynie płótno, a przez dziurę namacała dwa orzeszki laskowe i mikroskopijną przynętę na rybki.
  Więc siadłeś do stołu i opisałeś swoje fatamorgany, tak jak się je widzi z przelatującego nad Smoleńskiem Sputnika.
  Z bazą w Oligino.
  Które dba o ludzi z wizją i nagradza ich fatamorgany transferową walutą, chwilowo bez portretu Włodzimierza Uljanowa.
 • @35stan
  Kieruje i ponawiam wielokrotne moje żądanie do @35STAN.

  Proszę natychmiast opuścić mój blog.

  Wypraszam pana (ponownie!) z mojego blogu!

  Proszę na moim blogu nie manipulować i nie troll-ować!

  Nie życzę sobie bowiem pana na moim blogu obecności.

  Pana = osoby, która posunęła się w przeszłości, miedzy innymi LECZ NIE TYLKO! ---> pod moją publikacją:

  http://fatamorgan.salon24.pl/654264,smolenski-sen-polela

  - w jawnej formie do SZANTAŻU!

  Proszę natychmiast opuścić mój blog.

  Kategorycznie żądam!

  SZANTAŻYSTO - zaprzestań manipulacji i troll-owania na tym i innych moich blogach!
 • @Fatamorgan 01:48:50
  "SZANTAŻYSTO - zaprzestań manipulacji i troll-owania na tym i innych moich blogach!"
  A Ty kim jesteś przyjacielu POLELA, poznanego wg Ciebie raz w takich a innym razem w siakich okolicznosciach?
  Konfabulantem!!!!!
 • @35stan objawił się następny ponoć świadek? co Ty na to? Pzdr!
  "Widziałem EKSPLOZJĘ w Smoleńsku!" Ze strachu uciekł z kraju! Pan Jerzy skontaktował się z redakcja portalu Polscott24, która to opisała całą relację. Poniżej pełen przedruk rozmowy jaką dziennikarze z portalu przeprowadzili z panem Jerzym. Mężczyzna rozmawiał ze mną przez 30 minut, łamanym głosem w którym można było wyczuć strach i przerażenie, opowiadał o tym co widział w Smoleńsku 6 lat temu. Pochodzi z Bolesławca, w Smoleńsku był na wyjeździe biznesowym, miał tam załatwiać dostawę klocków hamulcowych i szczęk hamulcowych do warsztatów samochodowych. Jego dostawca miał biuro w pobliżu lotniska, był bardzo blisko lotniska i zarzeka się, że widział co tam się działo, mężczyzna przysięga się, że widział eksplozję samolotu, słyszał też minimum dwa wybuchy, oraz kilka strzałów z broni palnej. To samo miał widzieć jego partner biznesowy, który już jakoś zmarł, oto skrót z rozmowy, numer telefonu mi się nie wyświetlił, zatem nie mam dowodu, a rozmowy nie nagrałem bo nie spodziewałem się, że taka będzie. Polak ujawnił mi, że uciekł z Polskie w obawie o życie, mieszka z rodziną na terenie Dartford.
  Jerzy: "Czytam wasz portal od jakiegoś czasu, wiele spekulacji jakie zamieściliście są prawdziwe, ja byłem w tym dniu na terenie Smoleńska w bardzo bliskiej odległości od lotniska wraz z moim kolegą od którego miałem kupować części samochodowe na handel w Polsce, widziałem co tam było i to nie tylko ja. Samolot eksplodował w powietrzu, widziałem to na własne oczy, to nie była duża eksplozja, ale był wybuch, widziałem to na własne oczy, mój kolega też, nie wiem jak to możliwe, ale on zaraz po tym zmarł na zawał serca, to był zdrowy, wielki facet, lekarze ponoć stwierdzili zawał, ja uciekłem z kraju w obawie o swoje życie, zmieniłem też urzędowo nazwisko, nie wiem czemu ale od prawie 6 lat dosłownie ukrywam się, oglądam się za siebie, mam lęki, biorę leki na nerwicę, ale muszę to powiedzieć, tam był wybuch, widziałem to i to nie tylko ja"
  Poprosiłem pana Jerzego o spotkanie, obiecał, że to przemyśli, jeśli się uda zrobimy z nim materiał video, panie Jurku, zapewniamy panu pełną anonimowość, zmienimy panu głos, nie musimy pokazywać twarzy, niech się pan nie obawia gwarantujemy panu pełną anonimowość, będę wdzięczny za przekazanie nam materiału video z pana telefonu o którym pan mówił, ale nie na maila, nie pocztą, odbierzemy go osobiście jeśli pan się zgodzi to go opublikujemy w trybie NATYCHMIAST. Portal polskie-echo usiłowało weryfikować te informacje u źródła. Otrzymali zapewnienie, że to wszystko co zostało opisane to prawda. Podali na swojej stronie internetowej numer telefonu, gdyby ktoś zechciał zasięgnąć szerszych informacji.
  http://polscott24.com/widzialem-eksplozje-uciekl-do-londynu/
  http://polskie-echo.com/widzialem-eksplozje-w-smolensku-uciekl-do-londynu/
 • @35stan 14:09:42
  Szantarzysto, notoryczny klamco i MANIPULATORZE!

  Okoliczności mojego "poznania" Polela = mojego Przyjaciela
  i wspaniałego człowieka, któremu to - drobny manipulator taki jak ty - nie dorasta nawet i do kolan, nie były przeze mnie nigdy ukrywane, nie będąc "takie czy siakie"!

  MANIPULATORZE ----> te okoliczności zastały przeze mnie b/dokładnie OPISANE w notce :

  http://fatamorgan.salon24.pl/654147,slow-kilka-o-moim-przyjacielu-polelu

  Opublikowanej na Salon24.pl 12.06.2015 o godzinie 20:37

  ============================

  Treść tej notki na dowód dla tutejszych czytelników - notoryczny klamco, manipulatorze i szantarzysto!

  ***

  "Słów kilka o moim przyjacielu Polelu"

  Na przełomie sierpnia/września ubiegłego roku, idąc spacerkiem przez aktywne dyskusje Salonu24, natchnąłem się bardzo ciekawą notkę. Napisaną, przy użyciu unikalnego słownictwa, z dozą świetnie wyważonego, nietuzinkowo ekscentrycznego humoru. Jednym słowem, zarówno styl, jak i sama treść, przykuła na dłużej moją uwagę. Po odczytaniu wszystkich zamieszczonych komentarzy, moje przyjemne zdziwienie, przeszło w pełne zaskoczenie. Okazało się bowiem, że była to, zaledwie pierwsza notka "świeżego" na S24 blogera. Poczułem do niego, niemal już od pierwszej chwili dodatkową sympatie. Wynikała ona, z obranego, przez tego blogera nick name Polel. Któż nie zna legend i podań, o dwóch słowiańskich, związanych z prastarymi polskimi wierzeniami, braciach - Lel i Polel. Historia Polski, jej skrzętnie ukrywana od wieków cześć, była od dawna, obiektem mojego szczególnego zainteresowania. Część, dotycząca naszych jakże bogatych dziejów, z lat i wieków, daleko poprzedzających, błędnie uważany za początek Państwa Polskiego 966 rok.

  Zaraz, po wymianie pierwszych komentarzy, za pomocą tutejszej PW nawiązaliśmy bliższą znajomość. Po wymianię wstępnej korespondencji, szybko zorientowaliśmy się, że posiadamy bardzo podobne opinie, na bardzo wiele rozlicznych tematów. Ponadto, zorientowaliśmy sie, że mieszkamy i pracujemy (w Polela przypadku, była to zarówno praca jak i jego dalsza nauka) w odległości, zaledwie od kilku – do kilkunastu mil od siebie. Po pewnym czasie, jedynie wirtualnej w tym okresie znajomości, zaciekawiony jego osobowością, zaprosiłem Polela do swojego domu w "sobotni wieczór" na spotkanie zapoznawcze. Poznałem, w ten sam zresztą sposób, już wcześniej, innego, nietuzinkowego, wartościowego i bardzo miłego człowieka “poprzez” Salon24. Tak wiec pomyślałem, być może, przy odrobinie szczęścia - polonijne "Salonowe" grono, powiększy się o nową osobę.

  Moje nadzieje, zostały w pełni przez osobę Polela spełnione. Okazał się bowiem w realnej rzeczywistości, niesłychanie ciekawym, młodym człowiekiem. Pewna, łatwo zauważalna ekscentryczność jego osoby i stylu bycia, jedynie powiększała progresywnie nasze pozytywne wrażenie, o tym nietuzinkowym młodym człowieku. Wspaniale spędziliśmy ten pamiętny wieczór. Polel bardzo szybko, dosłownie oczarował nas wszystkich. Mnie, moją rodzinę (szczególnie nasze dzieci) jak również, bardzo ścisłe grono, kilku naszych najbliższych znajomych. Oczarował swoim stylem, zachowaniem, oraz urokiem osobistym. Już wtedy, przy pierwszym naszym spotkaniu, w konsekwencji toczącej się rozmowy, Polel wyznał nam, że jest zawodowym żołnierzem. Nietrudno zresztą, było się tego domyśleć. Jego zewnętrzna sylwetka, podobna do ciała gladiatora, sprężysta postawa ciała, sposób poruszania, jak i specyficzny sposób w jaki używał pewne słowa, dobitnie o tym świadczyły.

  Dowiedzieliśmy się również o tym, jak długo walczył i przebywał w "ziemskim piekiełku" Tak Polel zawsze nazywa rejon krajów arabskich, a szczególnie zaś Irak - w którym to spędził, kilka bardzo bogatych w doświadczenia, jednakże żmudnych, wycieńczających fizycznie i psychicznie, straconych (słowa Polela) lat swojego młodego życia. Dowiedzieliśmy się również o tym, że to właśnie "ucieczka z piekiełka" była dla Polela szczególną, jeśli nie główną motywacją, do kontynuowania przez niego dalszej nauki. Posiadając już wtedy, stopień oficerski w służbie wojskowej, posiadł również, stopień Master's Degree in Political Science. Polel - złożywszy odpowiednią prośbę/podanie do dowództwa formacji w której służy, otrzymał zgodę, na przerwanie czynnej służby, w celu podniesienia stopnia edukacji/wykształcenia. Przyznam, że dosłownie osłupiałem, usłyszawszy, w jak krótkim czasie, Polel zamierzył, będąc ograniczony, uzyskanym, lecz jedynie czasowym terminem "urlopu od piekiełka" przejść przez cały uniwersytecki program, i uzyskaćstopień/tytuł Ph.D. inPolitical Science. Nie znając jeszcze wtedy, wyjątkowych "możliwości" Polela, pozostawałem sceptyczny, nie wierząc, że tak krotki okres czasu, wystarczyć mógłby, na ukończenie całego uniwersyteckiego programu. Jednak, w miarę poznawania lepiej, wyjątkowej w każdym względzie, osoby Polela, zrozumiałem, że Polel zdecydowanie nie należy do ludzi, którzy się łatwo poddają. Moja z Polelem wstępna znajomość, szybko zmieniła się - wzawiązanie przyjaźni.

  Polel został, częstym, zawsze bardzo mile widzianym, gościem w naszym domu. Często, w trakcie licznych rozmów, poruszaliśmy również temat Smoleński. Zdawałem sobie, praktycznie od samego początku sprawę z tego, że Polel, zapewne wie w tym temacie, znacznie więcej , jak mówi.Jednak, zdawalem sobie również sprawe z oczywistego faktu, że Polela obowiązuje dotrzymanie tzw. tajemnicy wojskowej. Szczególnie, jeśli posiada informacje dotyczące jego służby, wykonywanych zadań. Praktycznie wszelkich informacji tajnych, lub najbardziej prawdopodobne w przypadku Polela ściśle tajnych lub nawet "super tajnych"

  Polel, nie był bowiem zdecydowanie jedynie "zwykłym" żołnierzem.
  Określenie "siły specjalne" to jest jedynie miejsce, gdzie Polel przeszedł wstępne szkolenia.
  Nawet w siłach specjalnych, istnieją bowiem znacznie bardziej elitarne formacje, od "zwykłych" sił specjalnych. nawet od takich formacji, również są jeszcze bardziej elitarne, TF - grupy zadaniowe, których to nawet, "oficjalnie: nie ma.

  Przypuszczałem, że Polel, do takiej właśnie, nieistniejącej oficjalnie grupy się zalicza. Wprawdzie, nigdy, nie powiedział tego otwarcie, lecz bardzo wiele, na to właśnie wskazywało.. Polela posługiwanie się płynnie 5 językami w tym, bardzo trudnym do płynnego opanowania, językiem arabskim. Ponadto, opanowanie wielu różnych militarnych "specjalizacji". Pilot śmigłowców bojowych i transportowych. Ponadto w razie potrzeby (tak to określił w trakcie rozmowy) pilot dowolnych typów samolotów. Polela na fotos i videos ukazywały jego za sterami samolotów myśliwskich, bombowców soraz samolotów transportowych. Jednym słowem, Polel jest pilotem "uniwersalnym" do tego klasy mistrzowskiej.

  Ukończenie licznych szkoleń, wielu specjalności/specjalizacji

  zdecydowanie ma miejsce, jedynie w najbardziej elitarnych formacjach. To właśnie powodowało, że posiadałem przekonanie już wtedy, ze Polel mógł z łatwością posiąść, bardzo "szczególne" informacje w temacie "10 kwietnia"

  Momentem, niejako przełomowym, w kwestii “omawiania” przez Polela - Tragedii Smoleńskiej, było zdecydowanie, opublikowanie przez Polela jego ostatniej notki. Dokonał tej notki, będąc oburzony, jednocześnie bardzo głęboko poruszony, skandaliczną w jego opinii publikacją blogera FYM. Pamiętam doskonale, jak twardych słów wtedy użył, w prywatnej rozmowie na ten temat, Nigdy wcześniej, nie słyszałem od Polela "takich" słów.

  Doszedłem do wniosku, że poproszę Polela wprost, bez ogródek o pomoc w rozwikłaniu smoleńskich kwestii.

  Zaprosiłem Polela, na weekendową wycieczkę nad jezioro, do domku wakacyjnego, w którym to, już uprzednio, miałem przyjemność Polela gościć. Zaproponowałem, abyśmy pojechali w bardzo ścisłym, trzyosobowym gronie. Polel przyjmują zaproszenie, zaproponował jednak, abyśmy pojechali jedynie "razem". Proponując Polelowi weekendowy wyjazd, wspomniałem otwarcie, że chciałbym z nim o Smoleńsku spokojnie porozmawiać.
  Bardzo wiele, sobie w związku z tym wyjazdem obiecywałem. Nie bez powodu, jak się okazało.

  Polel - opowiedział mi swój "smoleński sen"


  Jak słusznie przewidywałem , dzięki "sennym" informacjom, przekazanym przez Polela, wszedłemw posiadanie, bardzo szczegółowej wiedzy.


  Wiedzy o praktycznie wszystkim, co wydarzyło się w okolicach Smoleńska w dniu 10 kwietnia2010 roku.

  Posiadłem informacje dotyczące, zarówno samego przebiegu zdarzeń, jak i wszelkich kwestii, związanych z jego fizycznym wykonawstwem.

  Polel - opowiedział mi bowiem, swój unikalny "smoleński sen"

  Już wkrótce, w nastepnej notce, podzielę się z Wami wszystkimi, częścią snu Polela.
 • @Fatamorgan 16:55:18
  // Już wkrótce, w nastepnej notce, podzielę się z Wami wszystkimi, częścią snu Polela. //

  - Czy była w tym śnie mowa o gazie? / Też miałem sen, tyle że "z wnętrza samolotu", szum krzyk ludzi , ... i gaz.
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:01:56
  Pana bardzo wątpliwej jakości w relacji do Smoleńskiego tematu
  kpiny, wyśmiewanie i specyficzny sposób "wyszydzania" - przypominają "opis" podobnych "umiejętności" - skutecznie zastępujących ogładę i wykształcenie u tak prostych, że znanych z prostactwa Kozaków. Wspomniany opis zamieścił w Trylogii Henryk Sienkiewicz.

  Tyle w temacie tonu i wartości pana powyższego komentarza.

  Co zaś do równie wątpliwej jakości "treści" (Sic!)- to przedstawiłem w formie otwartej, publicznie dostępnej publikacji, dzięki wieloletnim moim staraniom i nabytym przeze mnie informacjom, najprawdopodobniej, jedyny spójny czasowo i logicznie, opis zdarzeń w relacji do zamachu
  w Smoleńsku.

  Wspomniany opis, można nadal z łatwością odczytać.
  Oto link:

  http://fatamorgan.salon24.pl/654264,smolenski-sen-polela

  Publikacja ta została już odczytana przez wielu ludzi, o czym świadczy dobitnie jej ponad25 000 odsłon.

  Może zatem i panu, jako najwyraźniej osobie chcącej w temacie Smoleńska się "wypowiadać" - również WARTO ten opis odczytać!
 • Następne bumagi Rosja wykłada na stół, Asy trzyma na koniec!
  "Ciała układane były bez obmycia, Polacy na to mocno nalegali". Rosyjskie MSZ o porozumieniu z rządem Tuska ws. identyfikacji ciał ofiar katastrofy. Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła w czwartek, że identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej dokonywali przedstawiciele Polski i krewni ofiar oraz że strona polska nalegała na jak najszybsze przekazanie jej szczątków ciał ofiar katastrofy. Szczątki ofiar katastrofy smoleńskiej znajdowały się na terytorium Rosji jedynie od 10 do 13 kwietnia 2010 roku i kwestia pełnowartościowych badań przez specjalistów rosyjskich po prostu w zasadzie nie była rozpatrywana powiedziała Zacharowa na briefingu w MSZ Rosji. Jak dodała, „strona polska sama poprosiła o przekazanie szczątków możliwie jak najszybciej i wszelkimi sposobami ponaglała w tej kwestii stronę rosyjską”. Według jej słów:
  faktycznie badania szczątków (ciał ofiar) przez ekspertów medycyny sądowej w Moskwie prowadzone były w trybie pilnym tylko 11 i 12 kwietnia (2010 roku). Przedstawicielka MSZ Rosji oświadczyła, że: identyfikacja ciał dokonywana była bezpośrednio przez przedstawicieli Polski i krewnych ofiar. W przypadku, gdy identyfikacja szczątków była niemożliwa, przekazywane były one stronie polskiej pod numerami. Jak kontynuowała rzeczniczka, do trumien ciała układane były również w obecności przedstawicieli Polski. Układane były bez obmycia, ponieważ to sami Polacy na to mocno nalegali; planowali oni prowadzenie dalszych ekspertyz i zależało im na zachowaniu jak największego (zasobu) materiału dla ewentualnych badań
  powiedziała Zacharowa. Jej zdaniem władze rosyjskie i eksperci „uczynili wszystko, co możliwe w tej sytuacji”; i „robili wszystko w jak najściślejszej koordynacji ze stroną polską”. Za to, co działo się ze szczątkami po powrocie do Polski, Rosja nie może odpowiadać oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa. Zacharowa zapowiedziała opublikowanie w zasobach internetowych MSZ Rosji kopii („screenshotu”) protokołu o „niektórych kwestiach identyfikacji” ciał ofiar katastrofy. Dokument ten głosi, według przekazanego przez rzeczniczkę cytatu, że „w toku przeprowadzenia działań śledczych dotyczących identyfikacji ciał strona polska nie wyrażała pretensji” do strony rosyjskiej „odnośnie przeprowadzonych przedsięwzięć i ich rezultatów”. Zacharowa powiedziała, że ze strony polskiej w imieniu MSWiA dokument podpisali (Piotr) Stachańczyk, a w imieniu MSZ - (Jacek) Najder. Ps..Czyli już zaprzeczyli, że dokonywali sekcji zwłok ! Co na to "wolontariuszka" Kopacz? która POnoć z księdzem Błaszczykiem który POnoć okładał zwłoki białym całunem, etc.., polskimi lekarzami ramię w ramię przeprowadzała sekcję? Tak to jest, gdy na wysokich stanowiskach są ludzie, którzy nie są Polakami, chrześcijanami i nie mają polskiej, chrześcijańskiej wrażliwości na sprawy śmierci i pochówku bliskich. UB też nie miał.
 • @Fatamorgan 17:46:29
  Pragnę zaprezentować Państwu ten tekst, powodowany bardzo ciekawymi informacjami, dotyczącymi bezpośrednio spraw "najważniejszych" dla Polski i Polaków. Publikowana notka, jest oparta na notce blogera @ Niechcik Tekst został zamieszczony za zgodą autora. Oto link do oryginalnej ( pełnej wersji, wraz z zamieszczonymi tak video ) publikacji blogera @ Niechcik

  http://niechcik.salon24.pl/611121,na-ile-miliardow-chce-nas-zdradzic-komorowski#

  Blogera (niestety) piszącego na Salonie24 będąc zwiniętym = niewidocznym dla ogółu. Chciałbym poinformować czytelników, że tytuł notki został zmieniony, oraz dwa pierwsze akapity oryginalnej notki zostały usunięte. Pozostała treść (bez Video) została jedynie skonsolidowana "przestrzennie" (cel = uzyskanie efektu jednostronicowej notki w zamian 6 stron oryginału) Tekst zdecydowanie, warto jednak również odczytać w oryginalnej pełnej wersji ! >> http://fatamorgan.salon24.pl/611167,informacje-i-tresci-wazne-blogera-niechcik

  Polel nie miał snu, ... Polel miał widzenia / Przybadek sprawił, że Fatamorgan wie jak i dlaczego. Pozdr
 • @kula Lis 67 14:12:56
  Może byś zamiast epatować PiSowską nutą chwilkę choć pomyślał.
  Mamy 96 ofiar decyzji próbowania podejścia do lądowania mimo iż przepisy obowiązujące w zakresie warunków lądowania nie zezwalały na podejmowania próby lądowania przy warunkach jakie załodze TU 154 podali koledzy z będący na płycie lotniska. A oni "musieli próbować aż do skutku" słowa dyr. Kazany.
  Przyjmijmy, że średnia waga człowieka to 70 kg. Mamy 6'720 kg rozkawałkowanych szczątków ludzkich. Widzisz może możliwości techniczne obmycia każdego z tych szczątków? Zbadania DNA każdego z kawałków? A co zrobić z fragmentem ciała gdy już trumna ze szczątkami tej osoby wysłana została do Polski? Myślę, że niektórym to już rozum odebrało w epatowaniu tym "poszanowaniem szczątków ludzkich". Pewnie znacznie lepiej byłoby, gdyby wysłano do Polski większe fragmenty ciał ofiar a resztę potraktowano jako materiał medyczny i spopielono. Nie zrobiono tak, błąd. Ale kto wiedział, że PiS może aż tak bardzo uprawiać politykę na ofiarach własnych decyzji?
 • @Zawisza Niebieski 15:07:32
  POnoć stracił 6 metrów skrzydła, zaliczył kilka wybuchów, płonął i leciał sobie dalej. Widać Ruskie robią dobre maszyny..... zasady pędu obowiązują, ponadto : cytat

  "4. Tymczasem wiemy, że samolot po utracie skrzydła leciał nadal prosto i skręcił dopiero po minięciu punktu, w którym zarejestrowany został TAWS 38. "

  możesz sam sprawdzić :
  Załącznik 4 raportu milera strona 452/695
  Fragment TAWS-38 jakieś 200m za brzozą

  ILS Mode: 0
  True Track: -92.988281 deg
  Track Rate: -0.064736 deg/sec
  Cross Track:

  Załącznik 4 raportu milera strona 453/695

  Fragment TAWS-37 jakieś 800m przed brzozą

  Localizer Tuned: 0
  ILS Mode: 0
  True Track: -93.032227 deg
  Track Rate: -0.190988 deg/sec

  Różnica kursowa wynosi zaledwie 0,04 stopnia

  nie da się na rowerze w przechyle (zwłaszcza (niby) gwałtownie narastającym) jechać prosto

  a różnica kursowa powinna być rzędu 3 stopni ...

  o co "bangla" masz tu :
  http://rozwazania-goscia.salon...

  przykre jest, że lotnicy nie rozumieją najprostszych praw fizyki
  i nie bronią swoich zmarłych kolegów (po fachu) i dlatego obroną nie żyjących pilotów zajmują się amatorzy bo "światek lotniczy" prawie w całości stchórzył...i łyka brednie Laska & Milera jak "świrze bułeczki"

  Bo jak amatorzy czytali te głupoty to się, że tak powiem flaki same wywracały nie zależnie czy przed czy po jedzeniu...
  nie da się zdzierżyć tych Laskowo&Milerowych głupot
 • @Zawisza Niebieski 15:07:32
  Jeszcze poczekajmy... Im więcej będzie statków z gazem w Świnoujściu to więcej bumag będzie na stole, a Asy rzucą na końcu!
  A co na to Kopacz?? i jej ryży szwabożyd pryncypał Tusk-Matoł?
  Zbrodnia smoleńska musiała mieć co najmniej przyzwolenie możnych tego świata. Tylko to tłumaczy zachowanie ich sługi Tuska. Co zrobili Polacy (przynajmniej formalnie), ci wszyscy pseudo-urzędnicy, tchórze, barbarzyńcy ... Kto jest mocodawcą "seryjnego samobójcy", który grasował za rządów PO-PSL? Wiadomo ile osób zginęło w Katastrofie Smoleńskiej. Potem ginęli w niewyjaśnionych okolicznościach niewygodni władzy ludzie. Titanic o nazwie PO nabiera powoli wody i tonie. Czekają nas wielkie resety w w wewnętrznej polityce. Bo ten "Titanik" to zwykły karton, pustka materialna i ideowa. Było wiadomo, że Rosjanie prędzej czy później zwalą winę na Matoła i jego PO...y rząd kładąc "kwity" na stół, a Asy trzymają jeszcze w rękawie jako przestrogę dla tych większych tuzów! Ten uśmieszek Putina kiedy Matoł przybija z nim żółwiki mówił wszystko ! Jest w nim tylko POgarda dla zdrajców, sprzedawczyków. Tak było, jest i zawsze będzie wszędzie. Takimi gardzą wszyscy.
 • @Fatamorgan 17:46:29
  Sen koszmarny, zaiste.
  Zakładając jednak, że był on proroczy, o ile dobrze zrozumiałam, "uciszenie" nie jest jednoznaczne z rozerwaniem na strzępy. Skąd więc - i po co - ta makabra z (rzekomymi?) sekcjami zwłok, zamianą szczątków i zaszywaniem w nich śmieci w zalutowanych trumnach?
  Teraz kontynuacja z, jakby nie było, kosztownymi nie tylko finansowo, ekshumacjami, kolejnymi pogrzebami i ponawianymi pogrzebami. To wygląda na jakiś satanistyczny rytuał i wielokrotne mordowanie, podobnie jak mordowanie po raz nie wiadomo który Prezydenta Kennedy'ego, ilekroć ktokolwiek ogląda film Zaprudera.
  No cóż, zdaje się, że pisząc ten komentarz znalazłam odpowiedź na zawarte w nim pytania.
 • Ruscy sprzedają POLszewików jak bydło na targu.
  Nie są im do niczego potrzebni

  https://t.co/eblX4e3WT8
 • @autor
  A gdzie PiS manipulował Polakami?

  Na razie manipulowała - zapewne w dobrej wierze - pani Ewa Kopacz, zapewniając, że wszystko było cacy i okej.

  Natomiast sam fakt nieprawidłowości przy sekcjach nie oznacza, że to Rosjanie ponoszą winę za 10.04.

  Na razie jest tak, że nie wiemy, co było Prawdą (przyczyną katastrofy).
  Przypuszczam, że przyczyna była podobna jak ta ze stycznia 2008 r: całkoształt zaniedbań + nieprzestrzeganie procedur. Czy dodatkowo doszedł do tego czynnik sprawczy? Tego nie wiem. Zaczekam z moim własnym werdyktem do ogłoszenia wyników sekcji zwłok.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30